Jak narysować pajęczynę na twarzy? To świetne uzupełnienie halloweenowej stylizacji!

Makijaż lub różnego rodzaju malunki na twarzy to niemal niezbędny element większości halloweenowych stylizacji. Każdy, nawet najlepszy kostium, można dodatkowo urozmaicić ozdobami na twarzy. Najczęściej uczestnicy zabawy decydują się na malunek nawiązujący do klimatu święta, czyli grozy i horroru. Na twarzach można więc zobaczyć imitację krwi, ran, a także makijaż przypominający trupie czaszki. Jednym z popularniejszych motywów jest również pajęczyna i pająki – zdobią one czoła czarodziejów, wiedźm, upiorów i zjaw. Sprawdź, jak narysować pajęczynę na twarzy!

Jak narysować pajęczynę na twarzy?

Pajęczyna na twarzy to jeden z najpopularniejszych makijaży wykonywanych na imprezy 31 października. Jest szybki, prosty i niezbyt czasochłonny w wykonaniu, a co więcej – nie wymaga specjalnych zdolności plastycznych czy manualnych. Dosyć istotne jest również to, że do stworzenia “pajęczynowego” makijażu nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. Wystarczy mieć pod ręką eyeliner (najlepiej w miarę precyzyjny – z cienkim pędzelkiem) lub dobrze naostrzoną kredkę do oczu. Oczywiście bez problemu można wykonać taki malunek również za pomocą czarnej farbki do malowania twarzy, ale warto mieć do tego cienki pędzelek (najlepiej zakupić go w sklepie papierniczym).

Malowanie pajęczyny na twarzy ogranicza się w zasadzie wyłącznie do tworzenia kilkunastu kresek, ale – muszą być narysowane bardzo dokładnie i szczegółowo. Poniżej znajdziesz kilka filmów instruktażowych, które prezentują różne formy wykonania malunku, każdy więc znajdzie inspirację dla siebie.

Zobacz: Makijaż na Halloween dla dzieci. Jak stworzyć oryginalną charakteryzację na upiorną zabawę?

Delikatny makijaż na Halloween – pajęczyna

Chociaż twórcy poradników prześcigają się w próbach stworzenia najbardziej wyszukanego i oryginalnego makijażu na Halloween, to warto pamiętać, że czasami wystarczy naprawdę delikatne pomalowanie się, aby wyglądać świetnie i stworzyć ciekawą stylizację. Niekoniecznie trzeba kupować specjalne farby do twarzy czy inne gadżety – często wystarczy kolorowa paleta cieni do powiek, eyeliner i odrobina wyobraźni. Można delikatnie podkreślić oko, położyć na twarzy jasny puder, a na policzku, czole lub przy oku domalować pajęczynę i małe pajączki. Taki makijaż idealnie wpasuje się w halloweenowy klimat, a w dodatku da się go wykonać szybko, łatwo i doskonale sprawdzi się dla dzieci. Poniżej znajdziesz kilka propozycji na “pajęczynowy” makijaż – zerknij i zainspiruj się!

elements.envato.com
elements.envato.com
elements.envato.com
elements.envato.com

Sprawdź: Zabawy na Halloween dla dzieci i nie tylko. Najlepsze atrakcje na imprezę z dreszczykiem!

Rodzice pytają, jak pomalować dziecku twarz na Halloween

Jak namalować pająka na twarzy?

Malunki na Halloween takie jak np. pajęczyna czy pająk nie wymagają jakichś szczególnych umiejętności czy dużego nakładu czasu. Wystarczy kredka do oczu lub eyeliner w kolorze czarnym (jeśli ktoś chce może to zrobić również za pomocą specjalnej farbki do twarzy oraz cienkiego pędzelka). Najprościej stworzyć pająka zaczynając od niewielkiej owalnego kształtu i wypełnić go, a następnie dorysować po cztery pajęcze nóżki z każdej strony tułowia. W filmiku wyżej znajduje się szczegółowa instrukcja.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Ważne Okazje, Urodziny

Ile pieniędzy dać na 18 urodziny 2021?

Ile dać na 18 urodziny? Osiągnięcie pełnoletności to niezwykły czas w życiu każdego młodego człowieka. Wielu z nas miało zapewne nieraz dylemat, ile powinniśmy przeznaczyć na prezent dla solenizanta obchodzącego...

Czytaj dalej →
Ważne Okazje

Dzień Postaci z Bajek

Światowy Dzień Postaci z Bajek jest obchodzony co roku 5 września oraz 5 listopada. Jest to dzień, w którym w wielu szkołach i przedszkolach organizowane są zabawy i gry, podczas...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo