Zabawy na Halloween dla młodzieży i dorosłych. Ciekawe pomysły na Halloween

Halloween to doskonała okazja do spotkań i zabawy nie tylko dla dzieci, ale także dla starszych. Tego dnia podczas prywatnych przyjęć lub imprez w klubach świętują także dorośli i młodzież. Tradycje halloweenowe oferują bowiem również dla nich sporo atrakcji. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze zabawy na Halloween dla młodzieży i dorosłych.

Najważniejsze w poniższym artykule:
 • Zabawy na Halloween to nie rozrywka wyłącznie dla dzieci. Również starsi mogą wziąć udział w świętowaniu, np. organizując konkurs na najlepszy kostium.
 • Do najpopularniejszych zabaw halloweenowych należą m.in. łowienie jabłek, upiorne kalambury czy poszukiwanie słodkich skarbów.
 • Wieczór Halloween można urozmaicić sobie również, przygotowując konkurencję w rzeźbieniu dyni czy rywalizację na najbardziej przerażającą opowieść.

Zabawy na Halloween

Halloween niesie za sobą tak liczne zwyczaje, że właściwie każdy, niezależnie od wieku, może czerpać radość z obchodów tego święta. Do najpopularniejszych atrakcji halloweenowych należą oczywiście przebieranki oraz spotkania w gronie najbliższych znajomych i przyjaciół. Zazwyczaj takie imprezy nie różnią się za bardzo od standardowych, poza tym, że goście muszą przyjść w kostiumie. Niektórzy jednak chcą ten czas bardziej urozmaicić i organizują specjalne gry i zabawy związane typowo z Halloween, np. znane z filmów chwytanie/łowienie jabłek czy upiorne gorące krzesełka. Poza tym można zaplanować także liczne konkurencje na Halloween, a do najpopularniejszej z nich należy konkurs na najlepszy i najbardziej oryginalny strój albo zawody w rzeźbieniu dyni. Poniżej znajdziesz najciekawsze pomysły na zabawy na Halloween dla młodzieży i dorosłych.

Zobacz: Wielkie odliczanie do Halloween 2021: pochodzenie i znaczenie tradycji.

Zabawy na Halloween dla młodzieży

Młodzież, równie chętnie jak dzieci, organizuje 31 października halloweenowe atrakcje. Najczęściej spotykają się z tej okazji na prywatnych imprezach u znajomych, na które obowiązkowo trzeba przyjść w przebraniu. Aby w pełni odczuć atmosferę święta, często ozdabiają dom rozmaitymi upiornymi dekoracjami, np. wyżłobionymi dynami, świecami czy sztuczną pajęczyną. Poza tym można także przygotować halloweenowe przekąski w postaci m.in. ciasteczek w kształcie duchów lub nietoperzy albo dyniowych babeczek. W celu całkowitego wczucia się w halloweenowy klimat warto także zadbać o organizację zwyczajowych zabaw i konkurencji.

Sprawdź: Strój na Halloween dla dzieci: jak zrobić samemu?

Zabawy na Halloween dla młodzieży:

 • “Upiorne” gorące krzesełka – klasyczna zabawa, znana od lat. Przygotowujemy krzesła, zawsze o jeden mniej niż liczba uczestników. Następnie puszczamy muzykę. Dla lepszego halloweenowego efektu wybieramy melodie horrorowe i budzące grozę. Uczestnicy krążą wokół krzesełek w rytm muzyki, a gdy zostanie zastopowana, to ich zadaniem jest zająć jedno z krzeseł.
 • Straszne czółko – to również znana przez większość osób gra polegająca na odgadywaniu, kim jesteśmy. Uczestnicy otrzymują kartkę z napisanym imieniem jakiejś postaci fantastycznej lub realnej osoby, ale nie mogą na nią patrzeć. Bez patrzenia przyklejają ją sobie do czoła, a później muszą zadawać pytania i odgadnąć, co to za postać. Z okazji Halloween najlepiej wybierać takich bohaterów i stwory, które kojarzą się ze świętem.
 • Zawody w “robieniu mumii” – konkurencja polegająca na dobraniu się w pary i zrobienia ze swojego towarzyszy mumii. Przygotowujemy bandaże lub papier toaletowy, a najbardziej spektakularna mumia wygrywa.
 • Labirynt przez pajęczą sieć – dekorujemy pokój papierem toaletowym, bandażami lub sztuczną pajęczyną, z którym formujemy coś na kształt toru przeszkód. Uczestnicy muszą go pokonać i zdobyć nagrodę czekającą na końcu.
 • Poszukiwanie smakołyków – rozkładamy w różnych zakamarkach domu różne smakołyki, cukierki, batony, ciasteczka jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Podczas zabawy goście odnajdują ukryte skarby, wygrywa ten, kto znajdzie ich najwięcej.
 • Sesja przerażających opowieści – co najbardziej kojarzy nam się z Halloween? Oczywiście strachy i mrożące krew w żyłach opowieści o zjawach i upiorach. Jedną z najczęściej spotykanych atrakcji podczas zabaw halloweenowych jest więc konkurencja na najstraszniejsze historie. Grupa siada w kręgu i każdy po kolei opowiada. Najlepiej przygotować opowieść wcześniej, a dla bardziej upiornego klimatu należy zgasić światła, zapalić świece i puścić w tle jakąś przerażającą melodię.

Zobacz: Bajki na Halloween dla dzieci. Najciekawsze pomysły na seans dla całej rodziny

Gry i zabawy na Halloween dla dorosłych

Kto powiedział, że Halloween to święto tylko dla dzieci? Równie wielką frajdę podczas halloweenowych zabaw mogą mieć także dorośli. Tradycja oferuje bowiem na tyle zróżnicowane atrakcje, że każdy bez względu na wiek odnajdzie jakąś propozycję dla siebie. Poza tym wiele ze znanych zwyczajów może być praktykowana zarówno przez młodszych, jak i starszych. Poniżej przedstawiamy popularne gry i zabawy na Halloween dla dorosłych, ale z powodzeniem sprawdzą się dla nich również te dla młodzieży wymienione wyżej.

Gry i zabawy na Halloween dla dorosłych:

 • Łowienie jabłek – jedna z zabaw ruchowych popularna szczególnie w USA. Polega na tym, że uczestnicy muszą wyłowić jabłka pływające w misce wody, ale robią to tylko za pomocą ust i zębów.
 • Chwytania słodkości – podobna zabawa, która również opiera się na chwytaniu smakołyków wprost w zęby, ale tym razem muszą one wisieć na sznurkach.
 • Upiorne kalambury – klasyczna gra, ale urozmaicona halloweenowym dreszczykiem. Przygotowujemy standardowo karty z postaciami lub rzeczami do pokazywania, ale powinny być one związane ze świętem, np. wilkołak, wampir, zombie itp.
 • Konkurs rzeźbienia dyń – to zdecydowanie zajęcie dla starszych, ponieważ wymaga rozważnego operowania nożem. Na autora najładniej i najbardziej artystycznie wyżłobionej dyni może czekać jakaś nagroda, np. w postaci słodkości.
 • Halloweenowe gry planszowe – na rynku jest mnóstwo gier, które utrzymane są w klimacie grozy i horroru. Do tego zapewniają zabawę na kilka godzin i naprawdę potrafią zaangażować niezależnie od wieku.
 • Zabawy taneczne

Zobacz też: Piosenki na Halloween dla dzieci [straszne, po angielsku]

Dodaj komentarz

Rodzice

Kolory włosów – szatyn a brunet

Kolory i odcienie włosów mogą być naprawdę różne, co dodaje każdemu człowiekowi niezwykłości, jednak największą trudność wydaje się wszystkim sprawiać różnica w kolorach szatyn a brunet. Wiele osób myli te...

Czytaj dalej →
Rodzice

Rozwód: i co dalej?

Rozwód to z pewnością jedna z bardziej traumatycznych rzeczy, które mogą się człowiekowi przydarzyć w życiu. Nawet jeśli przebiega w dobrej atmosferze, a stosunki łączące byłych już wkrótce małżonków są...

Czytaj dalej →
Rodzice

Pierwszy dzień jesieni

Pierwszy dzień jesieni – dla niektórych to przygnębiające słowa, nieodzownie przypominające o tym, że kolejne lato dobiegło końca. Którego dnia rozpoczyna się astronomiczna jesień, a kiedy przypada kalendarzowy pierwszy dzień jesieni? Pierwszy dzień...

Czytaj dalej →
Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice

Czym wyczyścić żelazko?

Z pewnością nie raz zastanawiałaś się, czym wyczyścić żelazko, którego zabrudzenia uniemożliwiają korzystanie z niego. Podpowiemy dzisiaj kilka niezawodnych metod, jednakże pamiętaj, że zanim się do tego zabierzesz żelazko powinno...

Czytaj dalej →
Rodzice

Dni wolne od pracy w 2018

W 2017 roku mieliśmy 115 dni wolnych od pracy. To suma wszystkich sobót i niedziel, świąt kościelnych i państwowych. Jak będzie w następnym roku? Jakie dni wolne od pracy przypadają...

Czytaj dalej →
Rodzice

Firma przyjazna rodzicom? To możliwe!

Zagraniczne firmy nieustannie prześcigają się w oferowaniu swoim pracownikom coraz to nowszych form tzw. pozapłacowych elementów wynagrodzenia. Wśród nich jest np. Facebook, który wypłaca wysokie „becikowe” oraz oferuje cztery miesiące płatnego...

Czytaj dalej →
Rodzice

Mama vs. tata: znajdź różnice!

Każdy maluch to mały spryciarz! Doskonale wie, kiedy opłaca się iść do mamy, a kiedy do taty. I choć każda rodzina jest inna, można zauważyć pewne prawidłowości… Przynajmniej ja wiedzę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general