Jak wyczyścić spód patelni? Wypróbuj trik z ręcznikiem papierowym. Jest niezawodny

Powstające na spodzie patelni przypalenia i brud, często są trudne do usunięcia. Zamiast żmudnego szorowania, warto wypróbować trik z ręcznikiem papierowym. Jak wyczyścić patelnię domowym sposobem? Podpowiadamy.

Po każdym użyciu patelni powinniśmy ją jak najszybciej umyć, nie zapominając, o dokładnym wyszorowaniu spodu. Mimo regularnego czyszczenia, z czasem mogą jednak pojawić się trudne do usunięcia zabrudzenia. Zdradzamy kilka sprawdzonych sposobów, jak się ich pozbyć.

Jak usunąć czarny osad z patelni? Sięgnij do kuchennej szafki

Jednym z najpopularniejszych patentów na doczyszczenie spodu patelni stalowej, jest trik z ręcznikiem papierowym. Wystarczy posypać spód odrobiną soli oraz proszku do pieczenia, a następnie polać płynem do mycia naczyń. Całość delikatnie rozsmarowujemy i przykrywamy kilkoma kawałkami ręcznika papierowego, które polewamy później białym octem. Patelnię zostawiamy na przynajmniej kilka godzin. Po tym czasie zdejmujemy ręczniki papierowe i spód patelni delikatnie szorujemy. Jak prezentują się efekty? Możecie zobaczyć na filmiku użytkownika @maahimalik549.

@maahimalik549 Fry Pan Washing Best Trick 😨 #Foryou #viral #cooking #tiktok ♬ The Monster (KGF) – Rosh Blazze

Jak wyczyścić przypaloną patelnię z zewnątrz? Domowe sposoby, które warto znać

Równie skuteczna na zabrudzony spód patelni będzie soda oczyszczona. Najlepiej sprawdzi się w formie pasty, czyli wymieszana z odrobiną wody i opcjonalnie kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń. Postępujemy podobnie, jak w przypadku triku z ręcznikiem. Nacieramy taką pastą patelnię i zostawiamy na kilka godzin. Później wystarczy wyszorować spód kulką z folii aluminiowej.

Można też namoczyć patelnię w occie. Do miski należy wlać szklankę wody i 4 łyżki octu, a następnie zamoczyć samo dno patelni przez kilka godzin. Na koniec wystarczy umyć spód wodą i płynem do mycia naczyń.

Sprawdź: Czyszczenie pralki sodą oczyszczoną. Jak wyczyścić pralkę sodą i octem?

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Przyjęcie zaręczynowe

Przyjęcia zaręczynowe są coraz bardziej popularne również w naszym kraju. Oczywiście moda na nie, jak i na połowę innych tradycji ślubnych przyszła do nas z zachodu. Same przyjęcia zaręczynowe nie...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Olej Kokosowy dla niemowląt i nie tylko

Legendy o Oleju Kokosowym Olej Kokosowy jest tak popularny, że doczekał się serii memów na swój temat. Pod niemalże każdym pytaniem w internecie o specyfiki do włosów, skóry i paznokci...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo