Czyszczenie pralki sodą oczyszczoną. Jak wyczyścić pralkę sodą i octem?

Czyszczenie pralki sodą oczyszczoną to sprawdzony sposób Wszystkie elementy pralki poddane są na ciągłe działanie wody, co sprawia, że na ich powierzchni odkładają się spore ilości kamienia, brudu czy innych osadów. Aby cieszyć się sprawną pralką przez wiele lat, warto zadbać o jej regularne czyszczenie. Metod na pozbawioną nieczystości pralkę jest wiele, zarówno tych wykorzystujących specjalne chemikalia, jak i z użyciem składników, które każdy posiada w swoim domu. Podpowiadamy, jak najskuteczniej wyczyścić pralkę przy pomocy sody.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Tanim i skutecznym sposobem na czyszczenie pralki jest użycie sody oczyszczonej.
  • Zmieszana z octem, zmyje wszelkie zabrudzenia.

Czyszczenie pralki sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona do czyszczenia pralki to rozwiązanie nadające się idealnie do regularnego dbania o sprawność i czystość pralki. Daje również gwarancję świeżego prania o przyjemnych, długo utrzymującym się zapachu. Metoda ta pozwala także pozbyć się problemu zapchanego filtra od pralki, poprzez usunięcie zalegających w nim nieczystości, takich jak włosy, sierść zwierząt czy inne większe nieczystości. 

Domowe sposoby na czyszczenie pralki sprawdzają się świetnie, jednak warto je stosować regularnie. Taki nawyk pozwala uniknąć częstego wzywania specjalistów w celu naprawy lub częstego zakupu nowej pralki poprzez jej zniszczenie. Soda oczyszczona, poprzez swoje właściwości, idealnie się do tego sprawdza. Pod wpływem ciepłej wody zyskuje dużą moc czyszczenia i usuwania osadów, co skutkuje wysoką jej skutecznością.

Zobacz również: Czyszczenie pralki Domestosem – Czy można stosować Domestos do czyszczenia pralki?

Właściwości sody oczyszczonej

Soda oczyszczona to produkt znajdujący się w każdym sklepie spożywczym. Jego szerokie zastosowanie pozwala na jego używanie w kosmetologii, lecznictwie, kosmetyce czy także w codziennych czynnościach domowych. Czyszczenie pralki domowym sposobem z wykorzystaniem sody oczyszczonej to oszczędne i skuteczne rozwiązanie, które zapewnia doskonałe rezultaty.

Zobacz też: Pranie firanek – Jak prać firanki, żeby były białe?

Jak wyczyścić pralkę sodą i octem?

Domowe sposoby czyszczenia pralki często przekazywane są z pokolenia na pokolenie, jednak mimo upływu lat i rozwoju technologii, dalej są równie skuteczne, co za czasów naszych babć. Metody te są tak samo skuteczne, jak używanie gotowych środków chemicznych.

Najczęściej stosowanym sposobem jest soda do czyszczenia pralki. Jak wyczyścić pralkę sodą oczyszczoną? Jest to bardzo prosty sposób, polegający na wsypaniu jej do pojemnika na proszek i nastawieniu pustego cyklu prania. Warto również zdecydować się na wysoką temperaturę, koło 90°C. Na usunięcie mocniejszych zabrudzeń skuteczne może okazać się czyszczenie pralki octem i sodą. W tym celu należy wymieszać sodę oczyszczoną z octem w proporcji takiej, aby powstała gęsta masa. Następnie należy nałożyć ją w zanieczyszczone miejsca pralki i zostawić ją na kilka godzin, po tym czasie wystarczy zmyć przy pomocy wilgotnego ręcznika lub szmatki. Mamy nadzieję, że po lekturze powyższego artykułu czyszczenie pralki sodą oczyszczoną nie ma już przed czytelnikami tajemnic.

Poznaj: Te domowe sposoby na odkamienianie czajnika są naprawdę skuteczne!

Dlaczego pojawia się brzydki zapach z pralki?

Nieprzyjemny zapach z bębna, lub niedoczyszczone, pozbawione świeżości ubrania z szarymi plamami świeżo po wyjęciu z pralki to problem, który zdarzył się każdemu. Jest to również oznaka, że najwyższy czas wyczyścić pralkę. Każde urządzenie AGD stosowane w domu, szczególnie te, które narażone są na częste działanie wody, wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji. Stałe narażenie na działanie wody może sprzyjać rozwijaniu się drobnoustrojów zagrażającym zdrowiu, takim jak pleśń czy grzyby. Brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza sprawia, że problem ten nie znika w wysokich temperaturach. Częste i dokładne czyszczenie pralki to gwarancja świeżego prania i długiego funkcjonowania pralki bez awarii.

Brzydki zapach z pralki pojawia się na skutek osadzającego się na jej częściach kamienia, brudu, czy też osadów z wody, nieczystości czy środków chemicznych. Problematyczne bywają także małe elementy pozostawione w kieszeni, takie jak papierki, paragony czy chusteczki. Czyszczenie pralki sodą oczyszczoną to sprawdzony, działający od lat sposób na pozbycie się nieczystości. Cechuje się również niskimi kosztami, w porównaniu z dedykowanymi temu środkami czyszczącymi, które potrafią często kosztować nawet kilkadziesiąt złotych.

Zobacz również: Porysowane okulary – Jak usunąć rysy z okularów?

Rodzice pytają o czyszczenie pralki sodą oczyszczoną

Jak odświeżyć pralkę?

Najlepszym rozwiązaniem na odświeżenie pralki jest wsypanie sody oczyszczonej do bębna i włączenie jej na pusty program o wysokiej temperaturze. Dzięki temu pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów zalegających na elementach pralki oraz sprawimy, że pranie będzie świeże i pozbawione plam.

Ile sody do pralki?

Wszystko zależy od mocy zabrudzeń i ilości osadu. Najczęściej odpowiednią ilością będzie miarka używana na jedno pranie.

Jak wyczyścić automat?

Czyszczenie pralki octem i sodą to świetne rozwiązanie, aby wyczyścić automat. Wystarczy wymieszać ze sobą składniki do uzyskania gęstej konsystencji, nałożyć na zabrudzone elementy, a następnie umycie jej szmatką. 

Dodaj komentarz

Dom i ogród, Pokój dziecięcy

Jak urządzić pokój dla 3 latka?

Pokój dla 3-latka musi być miejscem, w którym dziecko będzie czuć się swobodnie i komfortowo. Warto pamiętać, że sypialnia dziecięca to nie tylko miejsce odpoczynku, ale również zabawy i nauki....

Czytaj dalej →
Dom i ogród, Pokój dziecięcy

Jak urządzić bardzo mały pokój dla dziecka?

Jak urządzić bardzo mały pokój dla dziecka – to pytanie nurtuje wiele osób mieszkających w bloku. Nawet jeśli posiadamy niewiele przestrzeni, chcielibyśmy oczywiście, aby aranżacja w pełni odpowiadała na potrzeby...

Czytaj dalej →
Dom i ogród

Mycie okien bez smug: czym i jak myć okna?

Mycie okien bez smug nie wymaga posiadania specjalistycznych, drogich środków czystości. Istnieją metody, dzięki którym w łatwy sposób pozbędziesz się wszelkich śladów na oknach za pomocą produktów obecnych w wielu...

Czytaj dalej →
Dom i ogród, Dom bezpieczny dla dziecka

Zabezpieczenie schodów przed dziećmi

Zabezpieczenie schodów przed dziećmi to wyzwanie stojące przed każdym rodzicem dysponującym piętrowym domem lub mieszkaniem. Jak sprawić, aby przestrzeń stała się bezpieczna dla naszych ciekawskich pociech, a przy tym estetyczna?...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo