Ten sernik na zimno robi się sam! Dzieci zwariują po pierwszym kęsie

Gorące letnie dni są doskonałym czasem na przygotowanie delikatnego i smacznego sernika na zimno. Tego rodzaju deser jest świetną przekąską, idealną na piknik lub do filiżanki kawy. Przygotowanie go jest naprawdę łatwe i szybkie, a efekt końcowy obłędny. Jedynym trudnym elementem jest oczekiwanie, aż całość stężeje, abyśmy mogli cieszyć się jego smakiem.

Składniki na szybki sernik na zimno

Przed zabraniem się za sernik na zimno musisz przygotować kilka składników. Łatwo podzielić je na trzy części, zależnie od warstwy sernika.

Spód: paczka biszkoptów, najlepiej okrągłych.

Masa serowa:

  • 1 kilogram twarogu sernikowego z wiaderka, w składzie powinien mieć tylko mleko i kultury bakterii mlekowych,
  • 2 galaretki,
  • 400 mililitrów wrzątku.

Góra sernika:

  • 500 mililitrów wrzątku,
  • 2 galaretki,
  • owoce sezonowe.

Zobacz: Ten prosty sposób sprawi, że nie będziesz płakać przy krojeniu cebuli. Masz go pod ręką

Przygotowanie sernika na zimno krok po kroku

Krok 1 – Wybierz tortownicę, która na pewno nie ma żadnych szczelin ani dziur. Świetnie sprawdzi się silikonowa, w której całość będzie swobodnie zastygać. Do tego przepisów dobrze pasuje tortownica 28 cm.

Krok 2 – Przygotuj tortownicę. Jeśli jest blaszana, ułóż na niej papier do pieczenia. Możesz go pierw zamoczyć w wodzie, aby wygodniej układał się w naczyniu.

Krok 3 – Dwie galaretki rozpuść w 400 ml wrzątku i dokładnie wymieszaj. Odstaw w chłodne, bezpieczne miejsce, aby ostygły. Nie mają stężeć, ale muszą być na tyle chłodne, żeby nie rozpuściły masy sernikowej.

Krok 4 – Gdy galaretki wystarczająco się schłodzą, zabierz się za masę sernikową. Wrzuć ser z wiaderka do miski, dodaj do niego wystudzoną galaretkę i miksuj. Do tego zadania najlepiej użyć miksera bądź robota kuchennego. Masa musi być gładka i stężała na tyle, aby nie wylewała się z tortownicy.

Krok 5 – Na przygotowaną wcześniej blachę ułóż biszkopty. Powinny leżeć szczelnie, aby masa nie wylewała się na blachę.

Krok 6 – Przygotowaną masę sernikową wlej bardzo powoli na biszkopty. Przy za szybkim ruchu biszkopty mogą się podnieść i wypłynąć. Aby to się nie wydarzyło, możecie delikatnie przytrzymywać biszkopty, np. korzystając z łyżki.

Krok 7 – Wybrane przez siebie owoce sezonowe umyj i ułóż na masie sernikowej. Jeśli to borówki czy maliny, możesz po prostu je wysypać na górę. Natomiast w przypadku truskawek, dochodzi jeszcze usunięcie ogonków i pokrojenie na części. Ważne jest, aby do sernika na zimno nie wykorzystywać ananasów ani kiwi. Przez te owoce galaretka nie stężeje. Ciasto z owocami schowaj do lodówki.

Krok 8 – Dwie galaretki rozpuść w 500 ml wrzątku. Odstaw je na minimum godzinę w zimne miejsce. Galaretki muszą być chłodne, ale nie mogą w pełni stężeć.

Krok 9 – Chłodną galaretkę delikatnie wylej na zimne ciasto. Rób to ostrożnie, tak aby warstwa nie wystawała poza blachę sernika.

Krok 10 – Wstaw sernik na zimno do lodówki, aby w pełni stężał. Najlepiej dać mu całą noc albo przynajmniej kilka godzin. Gotowy sernik należy stale przechowywać w lodówce bądź w opakowaniach z termoizolacją.

Klasyczny owocowy sernik na zimno

Sernik na zimno robiony latem zazwyczaj ozdabia się sporą ilością owoców. To świetny sposób na wplecenie witamin w diecie czy namówienie dziecka do jedzenia truskawek, czy malin. Takie sezonowe owoce świetnie łączą się ze smakiem sernika i idealnie komponują się z galaretką.

Kolorowy sernik na zimno

Jeśli zwykły sernik na zimno to dla Ciebie z mało, zrób z niego arcydzieło. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić z sernika na zimno bardziej wykwintne danie. Wystarczy, zamiast galaretki użyć orzechów lub wiórków kokosowych, a biszkopty zamienić na własnoręcznie wypiekany biszkopt nasączony alkoholem, albo kawą. W ten sposób ze zwykłego sernika na zimno można stworzyć tort, który nie wstyd postawić na stole w trakcie przyjęcia.

Dobrym pomysłem jest również stworzenie dwóch warstw sernika. Jedna z nich może być zwykła, klasyczna, taka jaką znają wszyscy. Do drugiej dorzuć zmiksowane owoce, np. truskawki czy jagody. Dzięki temu całość nabierze nie tylko nowego wyglądu, lecz także smaku. Warstwa owocowa będzie bardzo wyczuwalna i świetnie urozmaici klasyczny, stonowany smak sernika.

Do dekoracji sernika na zimno świetnie nadają się różnokolorowe galaretki. Klasyczna to truskawkowe, które lekko zabarwia masę sernikową na różowo. Można jednak skorzystać z galaretek jagodowych, wiśniowych czy borówkowych. 

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Szczepienia

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Ceny sukien ślubnych

Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen. Ile kosztują suknie ślubne? Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Co zamiast kwiatów na wesele?

Od kilku lat panuje moda na wręczanie różnych drobiazgów podczas składania Młodej Parze życzeń pod Kościołem, zamiast kwiatów. Przyznam szczerze, że bardzo mi się ta moda podoba. Nie jest tajemnicą,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo