Jak znaleźć komara w sypialni? Zrób jedną rzecz. Szybko pozbędziesz się owada i pogrążysz w błogim śnie

Praktycznie każdy z nas, zwłaszcza w okresie letnim, wie, czym jest uciążliwe bzyczenie komara nad głową w środku nocy. Zdarza się, że insekt nie daje spać, bo co jakiś czas dokonuje ataku i wybudza ze snu. Na szczęście można go łatwo zlokalizować, a później się pozbyć, dzięki czemu noc będzie przespana. Co należy zrobić?

Komary są bardzo uciążliwe. Nie dość, że latem denerwują hałasem, który wywołują, to jeszcze zdarza się, że samice próbują ukąsić. Zazwyczaj gdy chcemy pozbyć się insekta w nocy i zapalamy światło, ten szybko znika i próżno go gdziekolwiek znaleźć. Nie każdy wie, że istnieje prosty sposób na odszukanie komara i pozbycie się go na dobre.

Co na komary? Domowe sposoby pomogą szybko zlokalizować owada i się z nim rozprawić

Komary można uświadczyć praktycznie wszędzie. Niestety mają to do siebie, że jeśli zapalimy w mieszkaniu światło przy otwartym oknie, szybko wlecą do środka, by uprzykrzać nam życie. Jeśli chcesz zlokalizować owada w środku nocy i pozbyć się go z sypialni, nie wstawaj i nie zapalaj silnego światła. Zamiast tego chwyć telefon, który zapewne masz niedaleko od łóżka i połóż się na plecach. Ustaw jasność ekranu na najwyższy poziom i zwróć światło w swoją stronę. Poczekaj kilka minut, a następnie zacznij oddychać w stronę wyświetlacza. Dwutlenek węgla zwabi komara, który zacznie latać dookoła telefonu. Gdy na nim usiądzie, możesz go szybko zmiażdżyć i cieszyć się resztą nocy w spokoju, bez bzyczącego nad głową osobnika.

Domowy sposób na komary. Zwab je słodką pułapką

Dobrym sposobem na pozbycie się komara jest przygotowanie pułapki z produktów, które zapewne masz w kuchni. Wystarczy wlać do naczynia wodę i rozpuścić w niej cukier. Kolejnym krokiem jest dodanie drożdży w kostce. Woń wydzielana przez płyn zwabi owady, które wlecą do naczynia i szybko się utopią.

Co zrobić, żeby nie gryzły komary? Zainwestuj w moskitierę i postaw na te rośliny

Aby uchronić się przed wlatywaniem komarów do mieszkania, warto zaopatrzyć się w moskitiery. Dobrym pomysłem jest też postawienie na parapetach roślin, których zapach odstraszy insekty. W tym przypadku sprawdzą się pelargonie, mięta, bazylia, wrotycz, lawenda i kocimiętka. Oprócz wymienionych, najlepsze działanie przyniesie komarzyca (Plectranthus).

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo