Jesteś młodym kierowcą? Oto sposoby na tańsze ubezpieczenie

Zakup ubezpieczenia dla wielu kierowców jest dosyć problematyczny. Nie chodzi o sam proces kupna, ale bardziej o kwestię jego ceny. Zaobserwować można wzrost cen w zasadzie z roku na rok. Jest to mocno niepokojące. Szczególnie dotyczy to młodych kierowców, którzy nie mają jeszcze żadnych zniżek. Czy jest jakiś sposób na tańsze ubezpieczenie? Pora to sprawdzić.

Koniec z przepłacaniem za ubezpieczenie

Każdy kierowca może wykupić przynajmniej kilka różnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Są to:

  • Ubezpieczenie OC (jako jedyne ubezpieczenie obowiązkowe),
  • Ubezpieczenie AC,
  • Ubezpieczenie NNW,
  • Ubezpieczenie dodatkowe, na przykład opon i szyb.

O ile młodzi kierowcy mogą jeszcze zrezygnować z zakupu ubezpieczeń nieobowiązkowych, to w przypadku ubezpieczenia OC nie mają innego wyjścia. Oczywiście są sposoby na to, jak uniknąć kary za brak OC? (czytaj na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/), ale nie polecamy tego typu ryzykownych zagrywek. Ubezpieczenie OC musi być ważne i regularnie opłacane. Nie ma innej możliwości. Za brak ubezpieczenia OC grozi kara, a w przypadku spowodowania wypadku także inne niemiłe konsekwencje.

Wracając jednak do możliwości taniego zakupu ubezpieczenia, to koniecznie należy wspomnieć, że najgorsze co można zrobić, to zakup pierwszego lepszego ubezpieczenia. Jest to mocno nieodpowiedzialne i może prowadzić do przepłacenia. Nie róbmy tego. Po to w sieci są kalkulatory i porównywarki ubezpieczeń, aby właśnie porównać sobie poszczególne oferty. Dzięki temu można wybrać tę, która jest najkorzystniejsza. W przypadku OC większość kierowców jednak sugeruje się ceną.

W przypadku młodych kierowców, którym została wyliczona naprawdę wysoka stawka, poleca się skorzystanie z podpięcia do ubezpieczenia mamy, taty, czy też innego członka rodziny. Wówczas liczą się wypracowane zniżki starszego kierowcy. Jest to naprawdę bardzo opłacalne rozwiązanie. Oczywiście każdy z kierowców ma inną sytuację.

Dobre towarzystwo ubezpieczeniowe

Najlepiej także zdecydować się na współpracę z dobrym towarzystwem ubezpieczeniowym. Dzięki temu ma się odpowiednią opiekę, jasność poszczególnych procesów, na przykład w razie wypadku i można skorzystać z wiedzy merytorycznej swojego agenta. Nie będziemy już musieli szukać, czym jest ubezpieczenie GAP w sieci https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/ubezpieczenie-gap-co-to-i-kto-z-niego-skorzysta/528.html, tylko wszelkie poszczególne informacje otrzymamy od naszego agenta. W razie wszelkich wątpliwości można się do niego zgłosić i zostanie nam udzielona stosowna pomoc.

Czasami podczas ochrony ubezpieczeniowej nie dzieje się nic takiego, co mogłoby spowodować u nas konieczność zgłoszenia się z pomocą do ubezpieczalni, ale czasem ten kontakt jest potrzebny. Młodzi kierowcy nie wiedzą przecież, w jaki sposób zgłaszać szkody, czy też powiadomić o zaistniałym wypadku. Tutaj bezproblemowy kontakt z ubezpieczycielem jest konieczny, ponieważ czasami naprawdę znajdujemy się w sytuacji stresującej i w głowie nagle jest pustka.

Dodaj komentarz

Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo