Ferie świąteczne 2022. Kiedy uczniowie rozpoczną bożonarodzeniową przerwę?

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie już wkrótce uczniowie rozpoczną pierwszą dłuższą przerwę od nauki w tym roku szkolny. Jak zawsze, potrwa ona przez cały okres świąteczno-noworoczny. Będzie więc całkiem sporo czasu na odpoczynek, spędzenie chwil z rodziną i nadrobienie ewentualnych zaległości szkolnych. Od kiedy ferie świąteczne 2022? Ile potrwa przerwa świąteczna 2022?

Ferie świąteczne 2022

Jak co roku, uczniowie z niecierpliwością czekają na nadejście grudnia. Nie tylko dlatego, że rozpoczyna się sezon prezentów i świątecznej atmosfery, ale przede wszystkim ze względu na zbliżające się wolne od zajęć. Ostatnie tygodnie przez Bożym Narodzeniem bywają bardzo pracowite, ponieważ niedługo po powrocie kończy się pierwszy semestr i trzeba wystawić stopnie. Dlatego też jeszcze w grudniu nauczyciele planują dodatkowe sprawdziany i kartkówki, aby nie było problemów z końcowymi ocenami i był jeszcze ewentualnie czas na ostatnie poprawki.

W tym roku podobnie jak w poprzednich ferie świąteczne rozpoczną się tuż przed Wigilią. Pierwszy dzień wolnego to będzie piątek 23 grudnia. Ostatni dzień zajęć przypadnie zatem na czwartek 22 grudnia. Następnie cały kolejny tydzień, aż do Sylwestra i Nowego Roku, uczniowie będą odpoczywać.

Zobacz: Jakie prezenty na Święta dla nastolatków? 10 pomysłów, które trafią nawet w najbardziej wymagające gusta!

Od kiedy przerwa świąteczna 2022 w szkole?

Przerwa świąteczna w szkołach 2022 rozpocznie się w piątek 23 grudnia i zakończy w niedzielę 1 stycznia, co oznacza, że uczniowie powrócą do nauki już w poniedziałek 2 stycznia. Przerwa potrwa w sumie 10 dni, ale kolejne wolne szykuje się już wkrótce po jej zakończeniu. Do szkoły i do pracy nie idziemy również 6 stycznia, w piątek, czyli w Święto Trzech Króli – tuż po rozpoczęciu roku szykuje się więc pierwszy długi weekend.

W styczniu rozpocznie się już także okres ferii zimowych. Jako pierwsi na dwutygodniowy odpoczynek udadzą się uczniowie z pięciu województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego. Rozpoczną wolne już 16 stycznia.

Sprawdź: Filmy o Mikołaju dla dzieci. Najlepsze propozycje na grudniowe seanse!

Czytelnicy pytają, od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2022

Od kiedy jest przerwa świąteczna 2022?

Od piątku 23 grudnia.

Do kiedy przerwa świąteczna w szkole 2022?

Do niedzieli 1 stycznia (Nowy Rok), uczniowie zaczną lekcje już w poniedziałek 2 stycznia 2023 roku.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Dodatki ślubne

Bukiety ślubne

Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła. Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Winietki

Winietki rozstawione na stołach weselnych ułatwiają gościom zajęcie miejsca. Mogą im towarzyszyć drobne upominki albo zabawne akcenty. Na pewno wielu z was było na weselu, na którym nie było rozplanowanych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo