Jak i gdzie urządzić kącik zabaw dla dzieci w domu?

Kącik zabaw dla dzieci w domu to naprawdę potrzebne miejsce. Dzięki niemu Twoje pociechy mają własną przestrzeń, w której każda zabawka jest w zasięgu ich ręki. To także ulga dla Ciebie, ponieważ możesz ograniczyć sprzątanie po zabawie do jednego miejsca. W jaki sposób zaprojektować taki kącik? Pomysły i aranżacje znajdują się poniżej.

Gdzie stworzyć kącik zabaw dla dzieci w domu?

Zastanawiasz się czy kącik do zabaw w pokoju dziecka to dobre rozwiązanie? Przed rozpoczęciem tworzenia strefy zabaw, warto przemyśleć jego umiejscowieniu. Jednym z takich miejsc może być pokój dzienny. Kącik zabaw dla dzieci w salonie to świetny pomysł. Pociechy podczas zabawy potrzebują bliskości swoich rodziców. Niemożliwe jest, byś cały dzień spędził w pokoju dziecka i czuwał nad nim, dlatego salon wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie zająć się swoimi sprawami, a do tego będziesz mieć na oku swojego malucha. Innym rozwiązaniem jest utworzenie kącika do zabaw na tarasie, balkonie lub ogrodzie. To świetny pomysł ze względu na dostęp do świeżego powietrza.

Zobacz też: Zabawy na urodziny dla dzieci. Jak zaplanować przyjęcie 10-latkom?

Kącik zabaw dla dziewczynki i chłopca — praktyczne rozwiązania

Wspólny kącik zabaw dla chłopca i dziewczynki można zaaranżować na wiele sposobów. Warto zadbać, by było to miejsce, w którym pociechy będą mogły się uczyć oraz bawić. Nie może być to przestrzeń za mała, gdyż w takiej sytuacji dzieci będą czuły się przytłoczone. Musi być wystarczająco miejsca, by mogły swobodnie się poruszać i aktywnie spędzać czas. W jaki sposób urządzić takie miejsce? Sporo ciekawych inspiracji można znaleźć w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Instagramie.

Sprawdź: Jak zachęcić dziecko do sprzątania po sobie? 6 kroków do większego ładu w domu

Dobrym pomysłem będzie zakup stoliczka z dwoma krzesełkami. Dzięki temu dzieci będą miały możliwość rysować, malować czy bawić się na równej powierzchni. Na stoliczku można umieścić różne przybory w specjalnych segregatorach. Ciekawym rozwiązaniem jest wypełnienie ścian kolorową mapą lub grafikami przedstawiającymi zwierzęta. To genialny pomysł na zachęcenie dzieci do nauki i poznawania otaczającego je świata. Warto również przemyśleć zakupu regału, na którym będą mogły ustawić swoje książeczki.

Kącik zabaw dla niemowlaka powinien być zachowany w minimalistycznym stylu. Ciekawym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju poduszki, namiot oraz miękki dywan, który będzie chronił maleństwo podczas zabawy. Na ścianach, zamiast edukacyjnych obrazków możesz zawiesić świecące gwiazdki oraz kolorowe rysunki, które będą przykuwały uwagę dziecka. Gdy dziecko zacznie rosnąć, potrzebne będą stoliczek oraz krzesełka. Pamiętaj, by nie miały żadnych ostrych krawędzi. Najlepiej sprawdzą się meble lekko zaokrąglone.

Sprawdź: Jaka podłoga w domu, w którym są dzieci?

W zależności od preferencji dziecka czy też własnych można malować ściany na różne kolory. Świetnym pomysłem są wszelkiego rodzaju tapety lub malowane detale. Im starsze dzieci, tym więcej zabawek. Przyda się również kilka organizerów, w których dzieci będą mogły chować swoje rzeczy. Szafki z regałami będą genialnym rozwiązaniem w przypadku kilku maluchów. Każde z nich będzie mogło trzymać swoje zabawki na innej półce. Koniecznie zainwestuj również w dywan, żeby dzieci nie bawiły się na podłodze.

Zobacz również: Zabawy dla dzieci w domu. W co się bawić?

Kącik do zabawy dla malucha — ogranicza Cię tylko wyobraźnia

Miejsce do zabaw dla dziecka może być zaaranżowane na wiele sposobów. Możesz to zrobić, jak Ci się tylko podoba. Odrobina kreatywności i z pewnością Twoje dziecko będzie miało własny kącik do zabawy. Powinien być zarówno przyjazny dla malucha, jak i wygodny dla rodziców. Stwórz własny kącik do zabaw dla dzieci!

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo