Ile jest dni w roku szkolnym 2021/2022? Jak długo potrwa nauka, a ile będzie przerw w tym roku?

Co roku kalendarz szkolny wygląda nieco inaczej. Ile jest dni w roku szkolnym 2021/2022? Jak długo trwa nauka? Ile będzie przerw od zajęć? Sprawdź, ile wypada dni wolnych i ile zostało dni do końca roku szkolnego.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Rok szkolny i okres trwania nauki to według prawa oświatowego dwa osobne pojęcia.
  • Nauka w polskich szkołach zaczyna się na początku września i trwa do końca czerwca, czyli około 300 dni.
  • W ciągu tych 10 miesięcy nauki na uczniów czeka nawet ponad 100 dni wolnego.

Ile dni jest w roku szkolnym?

Na podstawie zapisów Ustawy o prawie oświatowym (z 14 grudnia 2016) każdy rok szkolny w Polsce zaczyna się wraz z początkiem września — najczęściej 1 września. Jeśli wypada on w sobotę lub w niedzielę, to dzień uroczystego rozpoczęcia roku automatycznie przypada na kolejny dzień roboczy. Tego dnia zaczynają pracę wszystkie szkoły, a także inne placówki oświatowe.

Zobacz też: Kiedy zdalne nauczanie?

Okres nauki trwa zatem od początku września do końca czerwca, czyli 10 miesięcy, co daje łącznie około 300 dni.

Ile dni trwa rok szkolny?

Wiele osób mylnie zakłada, że określenia “rok szkolny” i “okres trwania nauki” oznaczają dokładnie to samo. Tymczasem zgodnie z polskim prawem są to dwa zupełnie inne pojęcia.

Rok szkolny obejmuje cały rok kalendarzowy, czyli trwa od września aż do końca sierpnia, a więc zawiera w sobie również okres wakacji. Można zatem powiedzieć, że rok szkolny ma 365 dni (lub 366 raz na cztery lata).

Zobacz też: Kiedy są ferie 2022?

Ile jest dni nauki w roku szkolnym? Czas trwania zajęć szkolnych wynosi zazwyczaj około 300 dni. Po odliczeniu wszystkich przerw, dni świątecznych, weekendów oraz ferii okazuje się, że uczniowie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych przez około 200 dni w roku. Od nauki odpoczywają przez nieco ponad 100 dni.

2021/2022: ile zostało dni do końca roku szkolnego?

Aktualny rok szkolny 2021/2022 rozpoczął się tradycyjnie 1 września. Czas trwania zajęć dydaktycznych zakończy się 24 czerwca, obejmie więc okres około trzystu dni. Łącznie dni wolnych wypada aż 110 (z wakacjami aż 178). Do końca roku szkolnego zostało około 275 dni, w tym 104 dni wolne.

Sprawdź też: Dni wolne od szkoły 2021/2022

Rodzice pytają, ile jest dni w roku szkolnym?

Ile trwa rok szkolny 2021/2022?

Okres trwania zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2021/2022 potrwa około 300 dni, w tym niemal 200 dni nauki i około 100 dni wolnych.

Ile jest dni wolnych w roku szkolnym?

Od początku września do końca czerwca na uczniów czeka nieco ponad 100 dni wolnych od szkoły.

Źródła:

Dodaj komentarz

Muzyka na wesele

15 pytań do DJa weselnego

DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo