Kiedy i jak sadzić tulipany? Oprócz terminu zwróć uwagę na 4 elementy

Tulipany to bardzo popularne kwiaty, które spotyka się w wielu ogrodach. Kluczem do sukcesu jest zasadzenie ich w odpowiednim terminie, dzięki czemu zakwitną już wiosną. Kiedy sadzić tulipany? Sprawdź, też, jak dbać o rośliny.

Tulipany, choć piękne, kwitną jedynie kilkanaście dni w roku. Najczęściej dzieje się to w marcu i w kwietniu. Jeśli chcesz zachwycać się kwiatami już przyszłą wiosną, zwróć uwagę na termin sadzenia. Jeżeli go przegapisz, nie doświadczysz tego zjawiska. Sprawdź, jak dbać o tulipany, by cieszyły oko w kolejnym sezonie i kiedy je posadzić.

Sprawdź: Dzięki tej przyprawie storczyk obsypie się bujnymi kwiatami. Na pewno masz ją w kuchni

Kiedy sadzić tulipany? Lepiej nie przegap tego terminu

Tulipany zakwitną już na wiosnę, jeśli zasadzisz je jesienią. Najlepszy termin to wrzesień i październik, jednak czas powinien być dostosowany do około 6 tygodni przed pierwszymi przymrozkami. Jeśli zdecydujesz się na sklepowe sadzonki, należy umieścić je w ziemi w ciągu siedmiu dni. Z tego względu możesz jeszcze chwilę poczekać z zakupem i iść po nie do sklepu dopiero po wakacjach. Warto wybrać cebulki nieuszkodzone, o brązowej skórce z zielonym zarodkiem na końcu, które nie noszą śladu gnicia.

Sprawdź: Zasadź zamiast pelargonii, a sąsiedzi zzielenieją z zazdrości. Kwiaty szybko pokryją cały ogród

Jak sadzić tulipany? Odpowiednia metoda to klucz do sukcesu

Podczas sadzenia tulipanów warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych aspektów.

  1. Miejsce. Stanowisko powinno być słoneczne, a gleba wilgotna o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym.
  2. Technika. Wykop ziemię na około 20 cm głębokości i wysyp na dno warstwę żwiru. Uchroni ona tulipany przed atakiem szkodników. Między sadzonkami powinno być 10 cm odstępu i należy umieszczać je w ziemi końcówkami ku górze. Na koniec zasyp sadzonki i podlej je.
  3. Ochrona na zimę. Na czas mrozów zabezpiecz tulipany warstwą kory lub ściółką.
  4. Kontrola. Regularnie, aż do wiosny, sprawdzaj, czy gleba jest wilgotna oraz, czy cebulki nie uległy atakowi szkodników.

Sprawdź: Rośliny trujące dla kota – Jakie kwiaty są trujące dla kota? Gatunki i objawy zatrucia

Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general