Dzięki tej przyprawie storczyk obsypie się bujnymi kwiatami. Na pewno masz ją w kuchni

Storczyk to jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Zachwyca on pięknymi, delikatnymi kwiatami. Mogą być białe, różowe lub fioletowe, gładkie lub nakrapiane. Storczyk pozbawiony kwiatów nie będzie jednak prezentował się zbyt dobrze. Jest jednak bardzo prosty sposób na to, by kwitł on długo i bujnie. Wystarczy jedna przyprawa, którą na pewno masz w swojej kuchni.

Storczyk to niezwykle piękny, ale też dość wymagający kwiat. Musi mieć zapewnioną odpowiednią ilość światła i optymalną temperaturę. Storczyk lubi wilgotne powietrze i wymaga regularnego nawadniania, ale łatwo go również przelać. Najlepiej moczyć go w wodzie i obserwować jego korzenie – powinny one pozostawać zielone. Aby storczyk pięknie kwitł, warto go również nawozić. Wcale nie musisz jednak kupować specjalnego preparatu. W tym celu możesz wykorzystać produkt ze swojej kuchni.

Sprawdź: Czym najlepiej nawozić lawendę? Pokrusz i zalej wodą. Ta mieszanka to niezawodny patent ogrodników

Wsyp do storczyka, a obsypie się kwiatami. Wystarczy popularna przyprawa

Jeśli chcesz, by storczyk kwitł jak szalony wystarczy, że raz w miesiącu wsypiesz do doniczki nieco suszonego czosnku (bez znaczenia czy wybierzesz przyprawę w płatkach czy w granulkach). Wystarczy jedna łyżeczka na wierzch gleby. Czosnek ma właściwości grzybobójcze, dzięki czemu skutecznie zapobiega pojawianiu się tarczników, mączlików i mszyc. Znajduje się w nim również sporo różnych minerałów, m.in. magnez, fosfor, żelazo i potas.  

Nawóz do storczyka możesz wykonać również wykonać ze świeżego czosnku. Do garnka wlej litr ciepłej wody, a następnie dodaj trzy przeciśnięte przez praskę lub drobno pokrojone ząbki czosnku. Przygotowaną mieszankę odstaw na 24 godziny. Po upływie tego czasu zamocz w niej storczyka na około 20-30 minut. Roślina będzie bardziej odżywiona, a kwiaty staną się bujniejsze.

Sprawdź: Grzywna do 500 złotych za kwiaty na balkonie? Dowiedz się, jak uniknąć kary!

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo