Kiedy wracamy do szkoły po majówce? Niektórzy uczniowie będą mieli wolne aż 10 dni! Kto odpoczywa najdłużej?

Długi weekend majowy to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku. Nie dość, że to świetna okazja na odpoczynek od codziennych obowiązków, to w dodatku zwykle towarzyszy nam wtedy piękna, słoneczna pogoda. Dzięki temu majówkę spędzamy przeważnie na świeżym powietrzu. Tradycyjnie najwięcej wolnego mają uczniowie. Jak się okazuje, niektórzy mogą liczyć nawet na 10 dni odpoczynku od zajęć! Których uczniów to dotyczy? Kiedy zaczyna się majówka 2023? Kiedy wracamy do szkoły po majówce?

Kiedy wracamy do szkoły po majówce?

Tegoroczna majówka zapowiada się naprawdę wyjątkowo. 1 i 3 maja (Święto Pracy i Święto Konstytucji 3-maja) wypadają odpowiednio w poniedziałek i w środę. Oba te dni są ustawowo wolne od pracy i szkoły. W związku z tym zajęć nie ma również 2 maja, aby uczniowie mogli cieszyć się długim weekendem. Do szkoły wrócą bowiem dopiero w czwartek 4 maja.

Jest to jednak również bardzo dobra wiadomość dla wszystkich pracujących – wystarczy wziąć trzy dni urlopu, aby w sumie zyskać 9 dni wolnego.

W związku tak korzystnym układem kalendarza tegoroczna majówka dla niektórych rozpocznie się jeszcze w kwietniu, a dokładnie w piątek popołudniu 28 kwietnia.

Zobacz: Harmonogram matur 2023. Do egzaminów pozostało już niewiele czasu

Ile dni trwa majówka w szkole? Niektórzy uczniowie mogą liczyć na długi odpoczynek

Nie wszyscy uczniowie wrócą do nauki już 4 maja. Na dłuższe wolne może liczyć większość uczniów szkół średnich, ponieważ od razu po majówce startują matury. Przez pierwsze trzy dni odbywają się egzaminy z przedmiotów obowiązkowych, czyli z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Ponieważ przystępują do nich wszyscy zdający, to w wielu szkołach zajęta jest spora część sal. Dodatkowo maturzystom potrzebna jest w tym czasie bezwzględna cisza i spokój, o którą na co dzień trudno w szkole, zwłaszcza w trakcie przerw. W związku z tym w wielu szkołach dyrekcja decyduje się dać pozostałym klasom wolne. W tym roku niektórzy uczniowe wrócą więc do szkoły dopiero po pierwszych egzaminach maturalnych, czyli we wtorek 9 maja. Łącznie od 29 kwietnia będzie to więc aż 10 dni wolnego.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo