Na Minionki w garniturze. Kontrowersyjny trend dotarł do Polski, a kina walczą z nastolatkami. O co chodzi?

Najnowsza część filmowej serii o Minionkach wywołała naprawdę sporo zamieszania. Nie chodzi jednak tylko o fabułę animacji. Zainteresowanie budzi przede wszystkim nietypowe zachowanie i wygląd widzów podczas seansów. Wiele osób, szczególnie młodych, wybiera się na Minionki w garniturze. Wszystko za sprawą najnowszego tiktokowego trendu, który szybko zyskał popularność i rozpowszechnił się wśród nastolatków na całym świecie. O co chodzi?

Na Minionki w garniturze

1 lipca do kin weszła kolejna już odsłona przygód żółtych bohaterów, zwanych Minionkami. Najnowsza część nosi tytuł “Minionków: Wejścia Gru”. Cała seria już od lat cieszy się sporą popularnością wśród widzów, szczególnie tych młodszych. Ostatnia premiera zyskała jednak wyjątkowy rozgłos i odbiła się we wszystkich mediach społecznościowych szerokim echem. Co ciekawe, całe zamieszanie nie dotyczy samej fabuły i dalszych losów żółtych postaci. Główną jego przyczyną jest osobliwy trend, który bardzo szybko rozpowszechnił się na TikToku i zaczął docierać do niemal wszystkich krajów na świecie. Męska część widzów przychodzi na seanse w dość nietypowym stroju, a mianowicie w garniturach. Nie są to jednak pojedyncze przypadki. Zazwyczaj młodzież umawia się w większych grupach, a następnie nagrywają całą wizytę i umieszczają nagrania na swoich profilach w mediach społecznościowych z hashtagiem #Gentleminions.

Spora liczba nastolatków ubranych bardzo elegancko, zasiadająca w sali kinowej to widok dość niespotykany i wywołujący nieco konsternacji wśród pozostałych widzów. Dlatego w sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy z pytaniami, o co chodzi z garniturami na Minionki, szczególnie od rodziców, którzy wybrali się do kina z młodszymi dziećmi i nie spodziewali się tego typu niespodzianki. Poniżej znajduje się jedno z przykładowych nagrań garniturowej akcji, które umieścił na swoim TikToku użytkownik o nazwie @bielsontiktoker.

Zobacz: Tysiące billboardów z pytaniem: “Gdzie te dzieci?” Kontrowersyjna kampania zalewa Polskę. Jaki jest jej cel?

Dlaczego ludzie chodzą w garniturach na Minionki?

Popularny trend nie ogranicza się wyłącznie do przyjścia w garniturach na Minionki. Młodzież określa go nawet mianem wyzwania, ponieważ do spełnienia jest kilka warunków. Przede wszystkim chłopcy muszą pojawić się na seansie większą grupą i zasiąść w fotelach obok siebie. Następnie ich zadaniem jest wiwatowanie i oklaskiwanie filmu od początku do końca jego wyświetlania. Skandują przy tym także różne okrzyki, np.  “Pięć lat czekania już się skończyło”, co ma nawiązywać do tego, ile czasu upłynęło od premiery poprzedniej części.

A dlaczego wybierają właśnie garnitury? Strój ten inspirowany jest głównym bohaterem – Gru, a cała stylizacja ma do niego upodabniać. Jak informuje Onet, cały pomysł miał narodzić się z popularnych niegdyś memów, a moda na przebieranie się na seans w sposób nawiązujący do fabuły lub bohaterów ma już kilka lat. W 2019 roku widzowie przychodzili na film “Joker” z charakterystycznymi elementami ubioru głównego bohatera. Nigdy wcześniej jednak nie stało się to tak powszechnym trendem wśród młodzieży.

Sprawdź: Skatowane 3-miesięczne niemowlę trafiło do szpitala w ciężkim stanie. “Z czymś tak drastycznym jeszcze się nie spotkałem”. Rodzice z zarzutami

“Minionki: Wejście Gru” w garniturach – kina walce z młodzieżowym trendem

Niestety ze względu na popularność trendu na seanse Minionków przychodzi coraz więcej nastolatków ubranych w garnitury, którzy chcą wrzucić nagranie do sieci i wziąć udział w wyzwaniu. Nie wszyscy jednak podchodzą do sprawy tak entuzjastycznie jak młodzież. Gdyby trend ograniczał się wyłącznie do nietypowego ubioru, zapewne nikt nie miałby z nim problemu. Okazuje się jednak, że niektóre przychodzące do kina grupy zachowują się podczas seansu głośno, krzyczą, wstają z miejsc i zasłaniają ekran, przeszkadzają innym widzom, a niekiedy zostawiają po sobie bałagan.

Ze względu na niewłaściwe zachowanie i psucie innym przyjemności z oglądania, niektóre kina w Wielkiej Brytanii (np. w angielskim Wadebridge) zdecydowały się na wprowadzenie zakazu wstępu dla dzieci i młodzieży w garniturach bez opieki rodziców. Pracownicy kina na wyspie Guernsey (Wyspy Normandzkie) informowali również o tym, że nastolatkowie rzucali przedmiotami i nie reagowali na żadne uwagi i prośby. Część kin była zmuszona oddać pieniądze za bilety pozostałym widzom, którzy nie mogli w spokoju obejrzeć filmu. Niektóre seanse w ogóle nie mogły się odbyć i zostały odwołane ze względu na przeszkadzające grupy. W pewnych kinach zdecydowano się nawet na usunięcie Minionków z reperuaru.

Zobacz: Wniosek o Dobry Start 2022. Sprawdź, kiedy go złożyć, aby otrzymać pieniądze w terminie!

Rodzice pytają, dlaczego na Minionki idzie się w garniturze

Minionki garnitur o co chodzi?

Męska część widzów, szczególnie nastolatkowie, przychodzi do kina na najnowszy film o Minionkach w garniturach. Strój ma nawiązywać do wyglądu głównego bohatera – Gru.

Czemu na Minionki w garniturach?

Ma to związek ze stylizacjami głównego bohatera Gru – garnitur jest inspirowany jego wyglądem. Męska część młodzieży ubiera się w ten sposób, a następnie wrzuca nagrania z wizyty w kinie do sieci.

O co chodzi z Minionkami?

Popularnym wyzwaniem na TikToku stało się ostatnio pójście do kina na najnowszy film o Minionkach w garniturze. Dotyczy to męskiej części widowni. Przychodzą na seans większą grupą, a następnie ich zadaniem jest wiwatowanie i oklaskiwanie całego filmu.

Minionki garnitury o co chodzi?

Chłopcy przychodzą na seanse najnowszej części Minionków w garniturach, co jest elementem jednego z najpopularniejszych obecnie trendów na TikToku. Strój ma nawiązywać do stylu głównego bohatera – Gru.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo