Nie wyrzucaj po śniadaniu, tylko rozsyp w ogrodzie. Ślimaki nie zbliżą się do roślin

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Domowe sposoby mogą być równie skuteczne co sklepowe środki, ale ich dodatkowym atutem jest naturalność. Nie są szkodliwe dla roślin, a jednocześnie kosztują grosze.

Niszą liście i korzenie roślin, prowadząc ostatecznie do ich całkowitego obumarcia. Z tego właśnie powodu ślimaki nie są mile widzianymi gośćmi w ogrodach. Jak skutecznie je wypędzić z posesji na dobre? Znamy na to kilka skutecznych sposobów. Są w pełni naturalne, więc nie zaszkodzą naszym roślinom, czy też domowym pupilom. Poza tym nie wydamy na te triki majątku.

Sprawdź: Masz to w lodówce? Rozcieńcz z wodą i spryskaj mszyce na surfiniach. Kwiaty wnet odżyją

Najskuteczniejszy środek na ślimaki? Masz go w swojej kuchni

Dobrym sposobem na zniechęcenie ślimaków do wizyty w naszym ogrodzie, jest zrobienie podłoża, które sprawi im problemy w przemieszczaniu się. Z tym świetnie poradzą sobie… skorupki po jajkach. Te resztki, które po śniadaniu zazwyczaj lądują w koszu, wystarczy pokruszyć i rozsypać wokół roślin. Warto ten zabieg powtarzać szczególnie po deszczu, aby przynosił rezultaty.

Sprawdź: Ćmę bukszpanową wypędzisz trikiem za 3 zł. Rozwiązanie jest proste i ekologiczne

Czego nie lubią ślimaki w ogrodzie? Domowe sposoby na pozbycie się mięczaków

Doskonale jako odstraszacz na ślimaki zadziałają także inne produkty z kuchni. Świetnie sprawdzi się również kawa czy cynamon. Można na ich bazie przygotować oprysk. Przygotowujemy mocną kawę, a następnie rozcieńczamy ją z wodą w stosunku 1:4. Dla mocniejszego efektu roztwór można wzbogacić o łyżeczkę cynamonu. Fusów z kawy nie trzeba wyrzucać do kosza. Najlepiej rozsypać je wokół roślin, mieszając razem z cynamonem.

Ponadto w ogrodzie warto zasadzić rośliny, których zapach przepędzi mięczaki na dobre. Pomiędzy narażonymi na kontakt ze szkodnikami okazami, polecamy posadzić: cebulę, czosnek, cząber, macierzankę, majeranek, bylicę piołun, rumianek, szałwię lub krwawnik.

Sprawdź: Szpaki ogałacają twoje drzewka z owoców? W ten prosty sposób przegonisz je z ogrodu

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo