Jak otworzyć słoik bez użycia siły? Z tym prostym trikiem żadna zakrętka nie będzie problemem

Za każdym razem siłujesz się z zakrętką od słoika? Już nigdy więcej nie będziesz musiała tego robić. Znamy prosty trik, dzięki któremu dowiesz się, jak odkręcić zassany słoik bez wysiłku.

Wielokrotnie męczyłaś się z zakrętką od słoika lub za każdym razem musisz prosić o pomoc w jego otwarciu? Koniec z tym! Przedstawimy ci kilka patentów, dzięki którym nawet najbardziej oporna zakrętka przestanie być problemem. Poznaj domowe sposoby na otwieranie słoików.

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Jak otworzyć słoik mocno zakręcony? Ta sztuczka jest niezawodna

Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest wykorzystanie wrzątku. Należy włożyć słoik do góry dnem do garnka z gorącą, ale nie gotującą się wodą. Moczymy nakrętkę przez kilka minut, wówczas metalowe wieczko powinno zacząć się rozszerzać na skutek spadku ciśnienia. Po chwili wyjmujemy słoik i bez problemu powinniśmy odkręcić wieczko.

Sprawdź: Słoik się nie zassał. Co zrobić gdy słoiki się nie zawekowały? Wystarczy jeden, drobny błąd

Jak otworzyć słoik bez wrzątku? Domowe sposoby na trudne zakrętki

Oczywiście na naszej liście nie zabrakło patentu z ostukiwaniem nakrętki. Można to zrobić drewnianą łyżką lub o podłogę czy kant. W jaki sposób to pomaga? Zakrętka pod wpływem uderzenia zacznie się rozszczelniać.

Nie jest to jedyna skuteczna metoda na oporny słoik. Przyda się również gumowa rękawica. Dzięki niej ręka nie będzie nam się ślizgała i umocni nasz chwyt. Równie dobry efekt przyniesie gumka recepturka. Trzeba owinąć ją wokół zakrętki, a następnie spróbować odkręcać wek.

Wiele osób w pierwszej kolejności sięga po nóż, podważając brzeg zakrętki. Słychać wtedy dość charakterystyczne syknięcie. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że choć sposób jest skuteczny, to sprawia, że słoik nie nadaje się do ponownego użytku. Polecamy zatem zacząć najpierw od powyższych metod, a trik z nożem zostawić jako ostateczne rozwiązanie.

Sprawdź: Pasteryzacja w zmywarce, piekarniku i nie tylko – sprawdź oryginalne sposoby na wekowanie słoików

Turystyka

Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Kilka dni temu media związane z podróżami obiegła informacja, że kolejne linie lotnicze wprowadziły na pokładzie swoich samolotów tak zwane strefy bez dzieci. Tego typu rozwiązania można już spotkać w kilku...

Czytaj dalej →
Pielęgnacja niemowląt

Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers?

Pod wpisem związanym z wyprawką umieszczonym na Facebooku wywołała się ciekawa dyskusja na temat pieluch. Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers? Iskrą zapalną dyskusji był fragment: Na polecenie znajomych korzystamy z Bierdonkowych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general