Pierwsza rocznica ślubu. Nazwa, prezenty i Życzenia na pierwszą rocznicę ślubu

Pierwsza rocznica ślubu to święto zwykle niedoceniane, a szkoda! Jasne, można powiedzieć, że jest to niewiele czasu, więc znajdą się osoby, które nie widzą w tym powodu do radości. My nie zgadzamy się z tą tezą. Uważamy, że pierwsza rocznica to wielkie święto, które zasługuje na celebrację. W tym artykule postaramy się wam przedstawiać najważniejsze informacje, dotyczące tego wspaniałego wydarzenia.

Pierwsza rocznica ślubu – znaczenie

Czym jest 1 rocznica ślubu? Nie da się ukryć, że na pewno w wielu przypadkach jest dniem uroczystym. W końcu małżeństwo ma okazję wówczas powspominać wyjątkowe chwile, jakie miały miejsce 365 dni wcześniej. Wspólne kroczenie do ołtarza bądź też w stronę ślubnego kobierca, a w końcu złożenie przysięgi małżeńskiej, przypieczętowanej słynnym, sakramentalnym “tak”. Wspominamy również uwiecznioną na fotografiach imprezę weselną, pierwszy taniec i wiele innych pląsów. Pierwsza rocznica ślubu to moment, w którym możemy również podsumować początki naszego “wspólnego życia”. Warto podkreślić, że ten pierwszy rok często weryfikuje nasze przedmałżeńskie oczekiwania w stosunku do małżonka. Czy rzeczywiście nie myliliśmy się, stwierdzając, że jest to “ten jedyny”/ “ta jedyna”? To również świetna okazja, aby pomyśleć o naszych przyszłych marzeniach i planach. Pierwsza rocznica ślubu, choć piękna, to jednak najkrótsza z tych wszystkich, a zatem warto skupić się na tym, co ma dopiero nadejść.

Zobacz też: Rocznice ślubu

Pierwsza rocznica ślubu – nazwa

Pierwsza rocznica ślubu bardzo często określana jest jako “papierowa”. Nazwa ta jest związana z trwałością relacji małżeńskiej. Rocznica papierowa nie brzmi może zbyt chwalebnie, jednak zwykle oddaje prawdziwy stan rzeczy. Z racji swojej świeżości, małżeństwo nie miało w końcu okazji na tyle dojrzeć, by być “trwalsze od papieru”, choć zdarzają się wyjątki. Nazwa tej rocznicy może również nawiązywać do materiału, na którym rok wcześniej został potwierdzony akt małżeński, a zatem do kartki papieru.

Zobacz też: 2 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na drugą rocznicę ślubu

Prezenty na pierwszą rocznicę ślubu

Zastanawiasz się, co kupić na pierwszą rocznicę ślubu?
Nietrwały, ale znaczący, a przez to symboliczny, papier jest w wielu krajach tradycyjnym prezentem na rocznicę, w Polsce również się z nim spotkamy. Ma reprezentować “nowość” Waszego małżeństwa. Papier nie jest rzecz jasna jedyną opcją prezentu, bo ten wariant ma akurat charakter symboliczny. Możecie zdecydować się na bardziej luksusowe i konkretne rozwiązania, które opiszemy poniżej.

Wyjątkowy prezent na pierwszą rocznicę ślubu to z pewnością taki, nawiązujące do naszych charakterów. Bardzo częstym i niezawodnym rozwiązaniem jest personalizacja prezentów, na przykład zaprojektowanie poduszek z naszymi imionami i wyjątkową grafiką albo kubków, które umilą każde wspólne śniadanie. Dobrą opcją jest także zakup pamiątkowego albumu, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z kolejnych jubileuszy. Możecie się również zdecydować na elegancką biżuterię, do której zaliczymy między innymi zegarek, naszyjnik czy też bransoletkę.

Dość popularne prezenty na 1 rocznicę ślubu okazują się być także specjalne karty podarunkowe i vouchery. Możemy się wybrać z naszym małżonkiem na wyjątkową kolację w pięciogwiazdkowej restauracji albo spędzić dzień w SPA. Nikt nie powiedział również, że “podróż poślubną” można odbyć wyłącznie raz w życiu. Możecie sobie zatem sprezentować także wspólny wyjazd, zwiedzając ciekawe i nieznane dotąd miejsca. Można również zamówić tort na pierwszą rocznicę ślubu i. obchodzić to święto razem z najbliższymi.

Poznaj: Wiersze dla ukochanej i ukochanego – najpiękniejsze dzieła o miłości

Papierowa rocznica ślubu – jakie to gody?

Papierowa rocznica ślubu to tak zwane “pierwsze gody” z tej racji, że nawiązują do pierwszej rocznicy ślubu. Jest to zatem jedna z najświeższych okazji, którą małżonkowie mogą świętować. Ta rocznica może być celebrowana w sposób dwojaki – w gronie rodzinnym, organizując spotkanie z najbliższymi lub małżonkowie zdecydują się na spędzenie czasu “tylko we dwoje”, często wybierając się do jakiegoś pięknego miejsca, w którym będą mogli poczuć się wyjątkowo.

Papierowe gody są określane tymi “najmniej trwałymi”, jednak nie ma powodu do zmartwień. Jeśli małżonkowie się dogadują i uwielbiają spędzać ze sobą czas, to zanim się obejrzą, będą już mogli celebrować kwiatową, cukrową, a nawet kryształową rocznicę ślubu.

Zobacz również: Życzenia dla męża na rocznicę ślubu

Życzenia na pierwszą rocznicę ślubu

Rocznica ślubu to także dzień, w którym małżonkowie otrzymują liczne życzenia ze strony rodziny, znajomych i bliskich im osób. Nie masz pomysłu, jak powinny wyglądać życzenia na 1 rocznicę ślubu? Poniżej podrzucamy nasze dwie propozycje na najpiękniejsze życzenia z okazji pierwszej rocznicy ślubu:

W tym wyjątkowym dniu życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze: zdrowia, pomyślności, jak najwięcej miłości, którą siebie na co dzień obdarzacie. Życzymy również, abyście dzielnie przetrwali wszelkie konflikty małżeńskie i jak najszybciej się w takich momentach godzili. Niech wasze małżeństwo będzie piękną bajką, a Wy sami żyjcie długo i szczęśliwie!

Witajcie kochani! Wszystkie ptaszki ćwierkają, że dzisiaj dwa gołąbeczki obchodzą swoją pierwszą rocznicę ślubu. Z tej okazji chcielibyśmy Wam życzyć samych pięknych chwil, spełnienia marzeń i oczywiście jak najwięcej miłości. Niech to uczucie będzie dla Was czymś wyjątkowym, a Wasze szczęście niech promieniuje we wszystkie strony świata. Kochamy Was mocno, ale Wy kochajcie się jeszcze bardziej, sto lat!

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo