Pierwsza rocznica ślubu – Znaczenie, Nazwa, Prezenty i Życzenia

Pierwsza rocznica ślubu to święto zwykle niedoceniane, a szkoda! Jasne, można powiedzieć, że jest to niewiele czasu, więc znajdą się osoby, które nie widzą w tym powodu do radości. My nie zgadzamy się z tą tezą. Uważamy, że pierwsza rocznica to wielkie święto, które zasługuje na celebrację. W tym artykule postaramy się wam przedstawiać najważniejsze informacje, dotyczące tego wspaniałego wydarzenia.

1. rocznica ślubu – znaczenie

Czym jest pierwsza rocznica ślubu? Nie da się ukryć, że na pewno w wielu przypadkach jest dniem uroczystym. W końcu małżeństwo ma okazję wówczas powspominać wyjątkowe chwile, jakie miały miejsce 365 dni wcześniej. Wspólne kroczenie do ołtarza bądź też w stronę ślubnego kobierca, a w końcu złożenie przysięgi małżeńskiej, przypieczętowanej słynnym, sakramentalnym “tak”. Wspominamy również uwiecznioną na fotografiach imprezę weselną, pierwszy taniec i wiele innych pląsów. Pierwsza rocznica ślubu to moment, w którym możemy również podsumować początki naszego “wspólnego życia”. Warto podkreślić, że ten pierwszy rok często weryfikuje nasze przedmałżeńskie oczekiwania w stosunku do małżonka. Czy rzeczywiście nie myliliśmy się, stwierdzając, że jest to “ten jedyny”/ “ta jedyna”? To również świetna okazja, aby pomyśleć o naszych przyszłych marzeniach i planach. Pierwsza rocznica ślubu, choć piękna, to jednak najkrótsza z tych wszystkich, a zatem warto skupić się na tym, co ma dopiero nadejść.

Pierwsza rocznica ślubu – jak się nazywa?

Pierwsza rocznica ślubu bardzo często określana jest jako “papierowa”. Nazwa ta jest związana z trwałością relacji małżeńskiej. Rocznica papierowa nie brzmi może zbyt chwalebnie, jednak zwykle oddaje prawdziwy stan rzeczy. Z racji swojej świeżości, małżeństwo nie miało w końcu okazji na tyle dojrzeć, by być “trwalsze od papieru”, choć zdarzają się wyjątki. Nazwa tej rocznicy może również nawiązywać do materiału, na którym rok wcześniej został potwierdzony akt małżeński, a zatem do kartki papieru.

Prezent na 1. rocznicę ślubu

Zastanawiasz się, co kupić na pierwszą rocznicę ślubu?
Nietrwały, ale znaczący, a przez to symboliczny, papier jest w wielu krajach tradycyjnym prezentem na rocznicę, w Polsce również się z nim spotkamy. Ma reprezentować “nowość” Waszego małżeństwa. Papier nie jest rzecz jasna jedyną opcją prezentu, bo ten wariant ma akurat charakter symboliczny. Możecie zdecydować się na bardziej luksusowe i konkretne rozwiązania, które opiszemy poniżej.

Wyjątkowe prezenty to z pewnością takie, nawiązujące do naszych charakterów. Bardzo częstym i niezawodnym rozwiązaniem jest personalizacja prezentów, na przykład zaprojektowanie poduszek z naszymi imionami i wyjątkową grafiką albo kubków, które umilą każde wspólne śniadanie. Dobrą opcją jest także zakup pamiątkowego albumu, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z kolejnych jubileuszy. Możecie się również zdecydować na elegancką biżuterię, do której zaliczymy między innymi zegarek, naszyjnik czy też bransoletkę.

Dość popularne okazują się także specjalne karty podarunkowe i vouchery. Możemy się wybrać z naszym małżonkiem na wyjątkową kolację w pięciogwiazdkowej restauracji albo spędzić dzień w SPA. Nikt nie powiedział również, że “podróż poślubną” można odbyć wyłącznie raz w życiu. Możecie sobie zatem sprezentować także wspólny wyjazd, zwiedzając ciekawe i nieznane dotąd miejsca.

Papierowa rocznica ślubu – jakie to gody?

Papierowa rocznica ślubu to tak zwane “pierwsze gody” z tej racji, że nawiązują do pierwszej rocznicy ślubu. Jest to zatem jedna z najświeższych okazji, którą małżonkowie mogą świętować. Ta rocznica może być celebrowana w sposób dwojaki – w gronie rodzinnym, organizując spotkanie z najbliższymi lub małżonkowie zdecydują się na spędzenie czasu “tylko we dwoje”, często wybierając się do jakiegoś pięknego miejsca, w którym będą mogli poczuć się wyjątkowo.

Papierowe gody są określane tymi “najmniej trwałymi”, jednak nie ma powodu do zmartwień. Jeśli małżonkowie się dogadują i uwielbiają spędzać ze sobą czas, to zanim się obejrzą, będą już mogli celebrować kwiatową, cukrową, a nawet kryształową rocznicę ślubu.

Życzenia na 1. rocznicę ślubu

Rocznica ślubu to także dzień, w którym małżonkowie otrzymują liczne życzenia ze strony rodziny, znajomych i bliskich im osób. Nie masz pomysłu, jak powinny wyglądać życzenia na tę specjalną okazję? Poniżej podrzucamy nasze dwie propozycje:

W tym wyjątkowym dniu życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze: zdrowia, pomyślności, jak najwięcej miłości, którą siebie na co dzień obdarzacie. Życzymy również, abyście dzielnie przetrwali wszelkie konflikty małżeńskie i jak najszybciej się w takich momentach godzili. Niech wasze małżeństwo będzie piękną bajką, a Wy sami żyjcie długo i szczęśliwie!

Witajcie kochani! Wszystkie ptaszki ćwierkają, że dzisiaj dwa gołąbeczki obchodzą swoją pierwszą rocznicę ślubu. Z tej okazji chcielibyśmy Wam życzyć samych pięknych chwil, spełnienia marzeń i oczywiście jak najwięcej miłości. Niech to uczucie będzie dla Was czymś wyjątkowym, a Wasze szczęście niech promieniuje we wszystkie strony świata. Kochamy Was mocno, ale Wy kochajcie się jeszcze bardziej, sto lat!

Dodaj komentarz

Rocznice ślubu, Ślub i wesele

Rocznice Ślubu: Nazwy, które warto znać

Czy wiesz, że każda rocznica ślubu ma swoją unikalną nazwę? Możesz z niej skorzystać przy wyborze prezentu lub podczas składania życzeń. Pamiętaj, że każdą rocznicę ślubu warto świętować, nawet tę...

Czytaj dalej →
Zakupy

Kurtki jesienne dla dzieci

Jako rodzice, co roku stajemy przed dylematem wyboru i zakupu nowej sezonowej odzieży. Maluchy szybko rosną i wymienianie obuwia, spodnich, jak i wierzchnich ubrań, to powtarzający się przeważnie dwa razy...

Czytaj dalej →
Edukacja i psychologia, Newsy

Egzamin ósmoklasisty 2021

Egzamin ósmoklasisty 2021 będzie miał zmienioną datę, formułę oraz zostaną wprowadzone zmiany ze względu na pandemię. Zostanie on przeprowadzony na podstawie nowych wymagań egzaminacyjnych. Sprawdź jakie zmiany czekają ósmoklasistów! Kiedy...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general