Pierwszy dzień szkoły 2022. Tegoroczny kalendarz pozytywnie zaskoczył uczniów

Wakacje 2022 przechodzą już do historii. Wkrótce uczniowie powrócą na szkolne korytarze i rozpoczną kolejne 10 miesięcy nauki. Uroczysta inauguracja roku szkolnego odbędzie się jak zwykle 1 września. Tegoroczny kalendarz ułożył się jednak dla uczniów na tyle korzystnie, że można powiedzieć, że okres wakacyjny nieco się wydłuży. Dodatkowo pozytywną niespodzianką jest także wyjątkowo duża liczba dni wolnych oraz dłuższych weekendów w nadchodzącym roku. Kiedy pierwszy dzień szkoły 2022?

Pierwszy dzień szkoły 2022

Już wkrótce na dobre rozpoczną się szkolne zmagania. Chociaż większość uczniów wolałaby, aby wakacje trwały nieprzerwanie, to jednak to, co dobre, szybko się kończy. Dwa miesiące upłynęły w oka mgnieniu, ale niestety rok szkolny zwykle raczej się dłuży. Oficjalne rozpoczęcie roku wypada w czwartek 1 września. Jest to więc szczególnie korzystna data z perspektywy uczniów. Biorąc pod uwagę, że uroczysta inauguracja trwa zazwyczaj maksymalnie godzinę, a potem wszyscy rozchodzą się do domów, to można powiedzieć, że 1 września wciąż jeszcze zalicza się do dni wolnych. Standardowe lekcje zaczną się dopiero 2 września, czyli w piątek. Wiadomo jednak, że te pierwsze godziny nauczyciele poświęcają zazwyczaj na omówienie najważniejszych zagadnień i spraw organizacyjnych. Nie ma więc jeszcze mowy o normalnej nauce, najczęściej nie zadaje się jeszcze także prac domowych. Można więc powiedzieć, że dzięki tegorocznemu układowi kalendarza ten pierwszy wrześniowy weekend upłynie uczniom dosyć swobodnie i bez szkolnych obowiązków.

Zobacz: Rok szkolny 2022/23 – wróci zdalne nauczanie? Resort edukacji wskazuje pewne wyjątkowe okoliczności

Życzenia na pierwszy dzień szkoły

Rozpoczęcie roku to zazwyczaj dość trudny moment dla każdego dziecka i nastolatka. Towarzyszy mu nie tylko smutek związany z zakończonymi właśnie radosnymi wakacjami, ale także stres spowodowany zbliżającymi się wyzwaniami. Przed pierwszym dzwonkiem denerwują się szczególnie pierwszoklasiści oraz młodzież, która rozpoczyna naukę w szkole średniej. Nie bez obaw 1 września do szkół idą także uczniowie klas maturalnych oraz ósmoklasiści – ich czeka w tym roku wyjątkowo dużo wyzwań i wysiłku.

Dzwonek, nowy rok szkolny właśnie się zaczyna
Wie o tym każdy chłopak i dziewczyna
Przed uczniami dni pracowite
Chwile niesamowite
Życzymy wszystkiego najlepszego
By rok szkolny 2022/2023 był z sukcesami na całego!

Sukces to wypadkowa starań i uporu. W tym szczególnym dniu życzę wam, abyście swoim uporem starali się otwierać każde drzwi, które pojawią się na waszej życiowej drodze. To one doprowadzą was do miejsca, w którym chcecie się znaleźć. Nie będzie to łatwa droga, bo za każdymi drzwiami będzie na was czekać nowe wyzwanie. Głęboko wierzę, że znajdziecie w sobie determinację, by poszerzać swoje horyzonty. By poznawać niepoznane. By zdybywać nową wiedzę.

Jaki miesiąc mamy? Wrzesień!
Jaka pora roku się zaczyna? Jesień!
Gdzie dziarsko idziesz? Do szkoły!
Jaki Twój nastrój? Wesoły!
Co w Twojej głowie? Nauka!
Gdzie Twoje książki? Poszukam

Kochane Dzieci, tak wiele przed Wami, 
pora przed nowymi stanąć wyzwaniami,
pora białe koszule przywdziać stylowe, 
i ruszyć na podbój szkoły podstawowej!

Odkrycia swoich pasji i zainteresowań. Niech nauka stanie się przyjemnością i radością a pęd do wiedzy i zdobywania nowych umiejętności nigdy nie ustanie.  Aby lekcje nigdy nie były nudne, lecz prowadzone ciekawie i zaangażowaniem uczniów i nauczycieli.

Mały kolego i koleżanko,
życzymy Wam ścian kolorowych i ławek zdrowych,
wiele hałasu, tylko z radości,
życzymy, by sukcesy gościły w zeszytach i w dzienniczku
u wszystkich dzieci bez wyjątku od poniedziałku aż do piątku.

Sprawdź: “Godziny czarnkowe” już od września w szkołach, ale to nie koniec nowości. Co jeszcze się zmieni?

Rodzice pytają o rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Pierwszy dzień szkoły data?

1. dzień szkoły to pierwszy dzień września.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Ciekawe pomysły na zaręczyny

Zanim nastąpi sakramentalne „tak” przed ołtarzem, zawiązują się tak zwane zaręczyny. Chłopak prosi swoją dziewczynę o rękę wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jest to część tradycji oraz bardzo ważny moment w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo