PiS ogłasza sukces! “Poradziliśmy sobie z prowadzeniem edukacji w czasie pandemii”. Nauczyciele nie podzielają entuzjazmu

Rząd nie kryje zadowolenia i wprost stwierdza, że doskonale poradził sobie z zarządzaniem szkołami podczas pandemii. Ostatnie pochwały premiera Mateusza Morawieckiego pod adresem osób odpowiedzialnych za edukację w tym okresie wywołał prawdziwą burzę w środowisku nauczycielskim. PiS ogłasza sukces, ale nauczyciele nie mają aż tak pozytywnego zdania w tej kwestii i zdecydowanie wyrażają swoją dezaprobatę. “Propaganda sukcesu to nie sukces!”

PiS ogłasza sukces w zarządzaniu szkołami

W poniedziałek 14 lutego na oficjalnym koncie Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze pojawił się wpis, który wywołał wśród użytkowników portalu prawdziwe poruszenie. W poście zacytowano niedawną wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który podczas krótkiego wystąpienia w Zatorach postanowił pochwalić swój rząd za – jego zdaniem sprawne i prawidłowe – zarządzanie edukacją w czasie ostatnich dwóch lata trwania pandemii.

Pod wpisem natychmiast pojawiły się komentarze oburzonych nauczycieli, dyrektorów, a także rodziców, którzy absolutnie nie podzielają entuzjazmu premiera. Ich zdaniem minione dwa lata upłynęły w szkołach raczej pod znakiem chaosu, braku odpowiedniej strategii i bez żadnego konstruktywnego dialogu z pracownikami oświaty. Komentujący zarzucają rządowi nie tylko niekonsekwencję w działaniach, ale także całkowity brak wsparcia. Słowa premiera Morawieckiego wielu z nich odkreśla wprost jako tanią propagandę sukcesów, która z rzeczywistością polskich placówek oświaty nie ma nic wspólnego. Krytykują przede wszystkim stwierdzenie, że rząd zapewnił sprzęt oraz internet. W wielu miejscach nauczyciele i uczniowie byli niestety pozostawieni sami sobie i nikt nie zatroszczył się o wyposażenie potrzebujących w odpowiedni sprzęt.

WY sobie poradziliście z prowadzeniem zajęć?! Wy nie radzicie sobie z NICZYM! A dyrektorów i nauczycieli, którzy to ogarnęli własną tytaniczną pracą „nagrodziliście” obniżką pensji – po raz pierwszy w historii, w historycznie traumatycznych czasach.

Człowiek kłamstwo – nauczyciele prowadzili zajęcia na swoich komputerach , rodzice mający dwójkę i więcej dzieci musieli sami sobie radzić i kupować laptopy, jaki internet zapewnili skoro to rodzice sami musieli ogarnąć tak samo jak nauczyciele …

Przekuwacie śmierć 108 000 osób w sukces? Każde dziecko w szkole ma komputer? Opłacaliście internet dzieciom i nauczycielom kiedy byli na zdalnym???

A to nie jest tak, że dzieciaki od dwóch lat siedzą w domach na zdalnej edukacji, więc korzystają z Internetu i sprzętu, jaki zapewnili im rodzice? Ile rodzin dostało sprzęt i Internet od rządu, hę?

Co zrobiliście? Wszystko, od A do Z zapewniliśmy dziecku tylko my z mężem. Od komputera począwszy przez szybki internet a na opłacie za prąd kończąc. Wizyty u okulisty i okularów do kompa już nie liczę. Wy jedynie podwyższyliście nam rachunki. Może już dość tych kłamstw, co?

Zobacz: Jest szansa na najłatwiejszy PESEL w Polsce! 22222222222 – kto może go dostać?

Nauczyciele nie podzielają zdania rządzących

Spora część nauczycieli nie kryje niezadowolenia i oburzenia wypowiedzią premiera. Tym bardziej, że ostatnie miesiące w szkołach były naprawdę uciążliwe nie tylko dla pedagogów, ale także dla dyrektorów, uczniów oraz ich rodziców. Mimo że rok szkolny rozpoczął się tradycyjnie w formie stacjonarnej, to jednak z pewnością do zwyczajnych nie należał. Ciągłe, powtarzające się kwarantanny, a więc także zajęcia zdalne, podczas których ponownie wszyscy korzystać musieli w większości z własnych sprzętów oraz internetu.

Co więcej, wielu nauczycieli oburza także opieszałość rządu i brak konkretnych reakcji na rosnącą liczbę zakażeń wariantem Omikron na początku roku. Specjaliści wielokrotnie apelowali o zamknięcie szkół i chociaż rządzący przyznawali, że to one w głównej mierze odpowiadają za rozpowszechnianie się wirusa w tak szybkim tempie, nie podejmowali decyzji aż do ostatniej chwili. Wtedy była już ona jednak sporo spóźniona. Nagłe zamknięcie placówek tylko po to, aby równie niespodziewanie ogłosić skrócenie nauki zdalnej wprowadziło jedynie dodatkowy chaos.

Nauczyciele otwarcie wyrażają swój żal i rozgoryczenie faktem, że rząd nie tylko nie wspierał ich wystarczająco w tym niespotykanie trudnym i wyjątkowym okresie, ale w dodatku na koniec “podziękował” im za wysiłek obniżką pensji, spowodowaną Polski Ładem.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Toasty weselne

Toasty weselne

Witam czytelników ponownie. Jak pisałam we wcześniejszych postach, wesele mojej siostry zbliża się wielkimi krokami (przyszła sobota) i wczoraj zaczęłam zastanawiać się na toastami weselnymi. Co prawda toasty najczęściej wznoszą...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo