Rodzice przeżyli szok porodówce! W Poznaniu urodziły się czworaczki, chociaż spodziewano się trojaczków

Takiego finału nikt się nie spodziewał! W sobotę 12 lutego na jednej z poznańskich sali porodowych rodzice oraz personel medyczny przeżyli prawdziwy szok. Wbrew wcześniejszym przewidywaniom zamiast trójki dzieci, urodziły się czworaczki! W jakim stanie są maluchy? I jak to możliwe, że doszło do takiej niespodzianki?

W Poznaniu urodziły się czworaczki

W sobotę 12 lutego w Klinicznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Poznaniu na świat przyszły czworaczki – trzy dziewczynki i jeden chłopczyk. Chłopiec waży 1.860 gramów, a dziewczynki: 1.750 gramów, 1.590 gramów, 1.240 gramów. Lekarze poinformowali, że maluchy czują się dobrze i są w dobrym stanie, mimo że poród nastąpił nieco za wcześnie, w 31. tygodniu. W przypadku ciąż mnogich przedwczesny poród zdarza się jednak bardzo często.

Narodziny czworaczków to zawsze dosyć niecodzienne wydarzenie, tym razem jednak poród okazał się jeszcze bardziej emocjonujący, niż przypuszczano. Zarówno rodzice, jak i personel medyczny szpitala spodziewali się trojaczki, tymczasem urodziła się aż czwórka dzieci. Jak to się stało, że źle policzono maluchy?

Sprawdź: 7 dni dodatkowego urlopu już w 2022? Niestety będą pewne warunki

“Jedno dziecko mamy gratis”

Rodzice jechali na porodówkę z przekonaniem, że powitają na świecie trójkę pociech. Dopiero podczas akcji porodowej na jaw wyszło, że na urodzenie czeka jeszcze jeden maluch. Jak się okazuje, takie pomyłki w przypadku ciąż mnogich mogą się zdarzać. Najlepszym okresem na wykonanie dokładnego USG, które pozwalałoby na doliczenie się wszystkich dzieci jest moment między 6. a 9. tygodniem ciąży.

Znalezienie czwartego dziecka po tym czasie jest trudne. Ilość kończyn powoduje, że znalezienie czwartego dziecka było trudne i nie miało miejsca.prof. Wiesław Markwitz

Mimo wielkiego zaskoczenia, rodzice maluchów nie kryją radości i są bardzo wdzięczni za udany poród. Jednocześnie ojciec dzieci podkreśla, jak ogromne wyzwanie ich czeka – na początek będą musieli podjąć decyzję dotyczącą imion.

Żona jest bardzo dzielna. Jestem z niej bardzo dumny. Nie wiem co mam więcej powiedzieć. Jestem zszokowany, ale pozytywnie. Bardzo się cieszę, ale z tyłu głowy towarzyszą mi zmartwienia. Jak sobie poradzimy, ale teraz nie mamy już wyboru. Trzeba dać sobie radęTata czworaczków

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo