Plakaty do pokoju dziecka – podaruj swojemu maluchowi piękny wystrój

By udekorować dziecięcy pokój będziemy potrzebować nie tylko plakatów, natomiast to właśnie ścienne ozdoby mogą stać się punktem wyjścia do stworzenia efektownej aranżacji. Posłużą nam jako motyw przewodni, do którego dobierzemy pozostałe elementy, tworząc przepiękną i dopasowaną do naszego dziecka stylizację wnętrza.

Gdy zaczniemy przeglądać dostępne w sklepach internetowych plakaty do pokoju dziecka, bardzo szybko przekonamy się, że ilość wzorów jest oszałamiająca i znajdziemy w zasadzie każdy motyw dekoracyjny, jaki tylko nam może przyjść do głowy. Na co więc się zdecydować? Im więcej możliwości, tym trudniej podjąć decyzję! Wzięliśmy na siebie ten trud, przejrzeliśmy najciekawsze wzory i zebraliśmy poniżej efektowne pomysły na metamorfozę dziecięcego pokoju.

Nauka poprzez zabawę

Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Właśnie dlatego, szukając efektownych ozdób do pokoju malucha, warto wziąć pod uwagę takie rozwiązania, które będą miały także aspekt praktyczny, a nie tylko estetyczny. Co może prezentować taki plakat dla dzieci? Alfabet. Abecadło to w końcu jedna z pierwszych rzeczy, jakiej nasze szkraby muszą się nauczyć. Zanim pójdą do przedszkola, a później do szkoły, już w domowym zaciszu mogą się oswoić ze wszystkimi literami od a do Zet. Ścienna dekoracja w pogodnych kolorach przyciągnie wzrok, ożywi pokój i sprawi, że podczas codziennych zabaw nasze dziecko w naturalny sposób z naszą pomocą zapamięta część abecadła, dzięki czemu później nauka pójdzie mu jeszcze łatwiej. Taki plakat nie musi przypominać nudnej pomocy dydaktycznej. Do wyboru są przedstawienia, na których abecadło złożone jest z drewnianych klocków, zielonych listków lub dmuchanych baloników.

Pokój na leśnej polanie

plakat dzieciecy las https://myloview.pl/plakaty/wg-wnetrz/pokoj-dzieciecy/
 
Plakaty w pokoju dziecięcym mogą nam również posłużyć do tego, by przenieść malucha do całkiem innej krainy. Jakiej? Bajkowej pełnej cudownych stworów, podmorskiej z kolorowymi rybkami i delfinami, a może leśnej? Nasz wybór padł na ostatnią propozycję. Zamienimy zwykłe pomieszczenie w leśny zakątek. Zielony kolor ścian, półka na książki i zabawki w kształcie drzewa o rozłożystych gałęziach, pufa do siedzenia przypominająca pień, a do tego wizerunki dzikich zwierzaków! Czy nie brzmi to zachwycająco? Wybierzmy przedstawienia takich gatunków, które spodobają się naszemu maluchowi. Mogą to być małe sarenki o nakrapianych grzbietach, liski z rudymi ogonkami, wielkie niedźwiedzie, ale o łagodnym obliczu lub wielkookie sowy skrywające się w dziupli drzewa. Takie plakaty będą się przepięknie prezentować, gdy oprawimy je w naturalne, drewniane ramy.

Inspiracje prosto z kosmosu

plakat dzieciecy planetyhttps://myloview.pl/plakaty/
 
Dziecięca fantazja nie ma granic. Jeśli chcemy stworzyć naszemu maluchowi wyjątkowy pokój, zainspirujmy się jego pomysłowością i kreatywnością, i wyczarujmy wystrój dosłownie nie z tej ziemi! Naszą inspiracją będzie kosmos – Księżyc pełen kraterów, wielkie Słońce i odległe planety. Na plakacie może się pojawić rysunkowa wersja naszego Układu Słonecznego. To ciekawy pomysł na to, podobnie jak w przypadku alfabetu, by dekoracja dodatkowo pełniła funkcję dydaktyczną. Na tym jednak nie koniec. Możemy bowiem do tematu podejść w sposób jeszcze bardziej kreatywny i umieścić na ścianie rakiety i statki kosmiczne lub barwne mgławice. Wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest nasze dziecko. Jeśli marzy o byciu astronautą, wizerunek kosmonauty na tle kuli ziemskiej będzie doskonałą opcją. Jeśli interesuje się oglądaniem zjawisk na nocnym niebie, plakat z wirująca galaktyką będzie pasował jak ulał.

Wystrój pełen pasji

plakat dzieciecy gimnastyczki
Nie sposób wymienić tutaj wszystkich opcji na udekorowanie dziecięcego pokoju, ale na sam koniec chcemy przywołać jeszcze jeden pomysł. Jaki? Wystrój inspirowany pasją lub zainteresowaniami naszego szkraba. Takie rozwiązanie ma tę zaletę, że maluchowi nie znudzi się tak szybko jak postać z kreskówki, na którą moda może szybko przeminąć. Dziecko, które fascynuje się motoryzacją – samochodami lub motocyklami – ucieszy się z plakatów ukazujących pojazdy na czterech lub dwóch kółkach. Jeśli maluch lubi aktywności fizyczne i z chęcią uprawia sporty, wybierzmy dekoracje w sportowym duchu. Mogą to być plakaty ilustrujące nie tylko piłkę nożną i koszykówkę, ale także rowery, pływanie czy narty. Pasją może być również taniec lub śpiewanie w chórze, a na ścianie może się pojawić piękna primabalerina lub pięciolinia z nutkami.
Odpowiednio dobrane ścienne dekoracje w postaci plakatów to świetny krok w stronę zachwycającej aranżacji pokoju. Wyczarujmy naszemu maluchowi przepiękne otoczenie, które będzie nie tylko miłe dla oka, ale stanie się także przestrzenią idealną do rozwijania pasji.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo