Śpiworek do spania: genialne rozwiązanie dla rozkopujących kołdrę maluszków

Twoje dziecko codziennie rano budzi się lodowate, a jego kołderka leży gdzieś obok? I to niezależnie od tego, ile razy je w nocy przykrywałaś. Śpiworek do spania to idealne rozwiązanie dla was! Przekonajcie się!

Śpiworek do spania

Śpiworek do spania jest jednym najlepszych rozwiązań dla maluchów, które w nocy są niemal tak samo aktywne jak w ciągu dnia. Nie wiesz nawet kiedy kołderka ląduje w znacznej odległości od dziecka! Oczywiście możesz ubierać je ciepło do snu, ale nic tak nie ochroni przed chłodem jak śpiworek.

śpiworek dla noworodka
Wymarzony śpiworek dla noworodka. Nazwa marki Boss zyskuje na nim nowe znacznie: w końcu każde maleństwo w pierwszych miesiącach życia staje się najważniejszą osobą w całym domu!
śpiworek dla niemowlaka
Śpiworek do spania dla prawdziwych zmarzluchów: nie tylko długie rękawy, ale też kaptur sprawią, że maleństwo na pewno nie zmarznie. No i czapeczka po kąpieli jest w nim niepotrzebna…
śpiworek
Idealny śpiworek na zimę. A ten kociak? Jest po prostu słodki!
śpiworek do spania
Słodkie słoniątko śpiące na brzuchu twojego maleństwa? Starsze niemowlęta na pewno będą zachwycone! Krótki rękawek to dobry pomysł, gdy twoje dziecko nie należy do tych ciepłolubnych.

Śpiworek można także polecić jako alternatywę rożka dla noworodka. Przez pierwsze 6 tygodni życia maluszki lubią ciepło, a tego typu okrycie posłuży im dłużej niż rożek. Z powodzeniem tego samego śpiworka użyjecie też dla niemowlaka. Rozmiarówka jest bowiem trochę inna niż w przypadku ubranek .

Czy warto w ogóle się przejmować rozmiarem śpiworka dla dziecka?

Wydawałoby się, że śpiworek dla dziecka może być znacznie większy niż wskazywałby na to wiek brzdąca. W końcu to coś na kształt kołdry, a kupując duży rozmiar możesz liczyć na to, że będzie dłużej służył. Nic bardziej błędnego! Okazuje się, że śpiworki do spania mają chociażby inny rozstaw ramionek w zależności od wieku dziecka. Tym samym kupując za duży lub za mały rozmiar sprawisz, że malec zwyczajnie nie będzie się w nim czuł swobodnie.

A co, gdy dziecko się obudzi?

Wielu rodziców obawia się, że ich dziecko nie będzie czuło się komfortowo w śpiworku dla niemowlaka czy starszego dziecka. Tymczasem szybko okazuje się, że malec nie tylko potrafi w nim usiąść czy wstać, ale też bardzo sprawnie się przemieszcza. Czyżby kolejny dowód na to, że dzieciaki to mali spryciarze, którzy potrafią ominąć każde ograniczenie?

Śpiworek do wózka i do fotelika

Oprócz śpiworka do spania warto zaopatrzyć się w model do wózka lub fotelika. Te przeznaczone na dwór najczęściej wykonane są z tkaniny chroniącej przed wiatrem i deszczem. Zamontowanie ich w foteliku samochodowym jest możliwe dzięki temu, że z tyłu śpiworka dla niemowlaka pozostawiono wycięcia na pasy. Najrozsądniej jest zaopatrzyć się od razu w śpiworek, który będziesz mogła stosować zarówno w wózku, jak i w foteliku.

Coś dla małego eskimosa 😉 W takim śpiworku do wózka żadne mrozy nie są straszne! Porównaj ceny [KLIK]

śpiworek do spania do fotelika
Pierwsza myśl, która się nasuwa, gdy patrzy się na ten śpiworek? Słoooodki! [KLIK]

śpiworek do wózka
To zapięcie pod szyją przypomina mi… golf! Pewnie śpiworek jest równie idealny na mroźne dni jak ten sweter [KLIK]
[zdjęcie główne: Pinterest: Zaffiro, de.dawanda.com]

Dodaj komentarz

Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Szczepienia

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo