Take It Easy z Easy Breezy: Novakid ponownie zaprasza do udziału w wirtualnym, darmowym obozie językowym dla dzieci

Novakid, wiodąca europejska platforma internetowa do nauki języka angielskiego dla dzieci, uruchomiła właśnie drugą edycję międzynarodowych letnich półkolonii – Easy Breezy. Ten wirtualny obóz językowy potrwa od 13 czerwca do 29 sierpnia 2022 roku.

Wielu rodziców zastanawia się właśnie, w jaki sposób wartościowo, ale wciąż beztrosko, wypełnić wakacyjny czas swoich pociech. Z pomocą może przyjść platforma Novakid, która oferuje dzieciom edukacyjną rozrywkę w formie międzynarodowego, letniego obozu Easy Breezy. To świetna okazja do nawiązania przyjaźni z rówieśnikami z różnych krajów,  a także do odkrywania świata w zabawny i angażujący sposób. Obóz jest całkowicie bezpłatny dla uczniów Novakid z subskrypcją na 12 lub 24 tygodnie aktywną w momencie rozpoczęcia obozu. 

Tegoroczna, druga edycja letnich półkolonii Easy Breezy daje dzieciom możliwość wspólnej zabawy w międzynarodowym środowisku. Język angielski odgrywa kluczową rolę jako narzędzie do dzielenia się i przekazywania pomysłów, myśli i wiedzy, a także wzajemnego poznawania się. Jesteśmy przekonani, że poszerzanie horyzontów dzieci jest krokiem naprzód w kierunku lepszej przyszłości. Tego lata mają one okazję do skorzystania z twórczego i zabawnego programu online, a także poznania społeczności podobnie myślących rówieśników, z którymi będą ćwiczyć angielski, odkrywać świat i produktywnie spędzać czas podczas wakacjiwyjaśnia Max Azarov, dyrektor generalny Novakid, zapytany o ideę obozu letniego Easy Breezy

Podczas tego trwającego 2,5 miesiąca internetowego obozu językowego młodzi uczniowie w wieku od 4 do 15 lat wezmą udział w ponad 70 zajęciach edukacyjnych, zgrywalizowanych lekcjach języka angielskiego i rozrywkowych warsztatach na temat m.in. gotowania, aktorstwa, rzemiosła, sztuki, programowania, Lego i Minecraftu. Program zajęć został przygotowany przez nauczycieli i ekspertów Novakid. 

Przyswajaniu wiedzy zdecydowanie sprzyja zdrowa, poranna rutyna. Dlatego zdecydowaliśmy się urozmaicić program naszego letniego obozu, rozbudowując go o codzienne poranne treningi i jogę online dla dzieci. Atrakcyjne ćwiczenia fizyczne pomogą im poprawić skupienie, koncentrację i nabrać energii na cały dzieńdodaje Olesya Lieber, szefowa rozwoju marki i projektów specjalnych w Novakid i mama dwójki dzieci

Dzieci będą miały również okazję poznać świat i wziąć udział w transmitowanych na żywo wycieczkach terenowych! Czekają na nie wirtualne podróże po całym globie, m.in. zwiedzanie farmy w USA, spotkania twarzą w twarz z zabawnymi pingwinami w Kapsztadzie, a także wycieczka po Nowym Jorku, Bangkoku, niesamowitym Rio de Janeiro, jak również przepięknej Nowej Zelandii. Sesje transmitowane na żywo zostaną uzupełnione zajęciami edukacyjnymi, które dzieci będą mogły realizować zgodnie z indywidualnymi umiejętnościami. 

“Zanurzenie się” w języku angielskim poprzez edu-rozrywkę bez wychodzenia z domu

Wszystkie zajęcia, wyzwania i warsztaty w programie Easy Breezy Summer Camp będą prowadzone w języku angielskim, zapewniając dzieciom “zanurzenie się” w języku w ich własnych domach. Treści kursu zostały opracowywane zgodnie z metodą CLIL (Content and Language Integrated Learning), która umożliwia dzieciom naukę języka angielskiego przy jednoczesnym poszerzaniu wiedzy z innych dziedzin. 

Dzięki zastosowanej integracji języka angielskiego z zajęciami poruszającymi interesującą dla dzieci tematykę, zwiększa się ich motywacja do nauki języka. Podczas Letniego Obozu Easy Breezy dzieci będą miały okazję w zabawny sposób poszerzyć swoje słownictwo i wykorzystać swoją wiedzę w praktyce z rówieśnikami. Ponadto używanie języka podczas szkolnych wakacji daje szansę na utrwalenie wiedzy i ciężko wypracowanych umiejętności językowych. 

Społeczność Easy Breezy: bezpieczna przestrzeń do nawiązywania nowych przyjaźni 

Dołączenie do obozu letniego Easy Breezy to okazja do poznania przyjaciół z całego świata w bezpiecznym i skupionym na społeczności środowisku. Kontakty między dziećmi będą realizowane poprzez bezpieczny, stale moderowany czat. 

  • Moderatorzy będą nieprzerwanie czuwać nad tym, aby czat gromadził wyłącznie przyjazną społeczność internetową. Na jakiekolwiek pytania dzieci będą otwarci przez 7 dni w tygodniupodkreśliła Olesya Lieber.

Wszystkie animacje, lekcje i warsztaty w ramach Easy Breezy są darmowe. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej https://www.novakid.pl/camp/. Pod podanym adresem znajduje się również pełny harmonogram wirtualnych półkolonii.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo