Trik na wyczyszczenie spalonego garnka. 1 kostka i cały osad znika!

Chyba każdemu zdarzyło się zapomnieć o garnku na płycie czy gazówce, przez to spaliła się nie tylko potrawa, ale i uszkodzeniu uległ garnek. Spalony, zwęglony wręcz spód bywa niemałym kłopotem, jednak jest na to dobry patent!

Jak wyczyścić spalony garnek?

Ostatnio istnieje coraz więcej patentów na wykorzystanie kostek do zmywarki. Tak jest i tym razem. Do spalonego garnka wrzuć kostkę do zmywarki, wszystko ostrożnie zalej gorącą wodą tak, aby detergent się rozpuścił, i odstaw garnek na około 30 minut. Wtedy po wylaniu większość zwęglonego osadu powinna się rozpuścić, a resztę bez problemu domyjesz gąbką. Prosty i nieskomplikowany trik, a może uratować życie niejednego garnka.

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Co na spalony garnek? Inne sposoby

Panie oraz panowie domu wiedzą, że na spalony garnek jest mnóstwo – mniej lub bardziej – skutecznych sposobów. Klasykiem jest wyczyszczenie garnka octem. Do garnka należy wlać mieszaninę wody z octem (najlepiej w proporcjach 2:1) i zagotować. Po zagotowaniu należy roztwór zostawić w garnku na kilka godzin (lub całą noc), wylać mieszankę i umyć.

Sprawdzonym patentem jest usunięcie zabrudzenia z wykorzystaniem sody oczyszczonej, proszku do pieczenia lub… proszku do prania. W przypadku sody należy dodać niewielką ilość wody, aby powstała papka, a przy proszku do prania należy postępować podobnie co z kostką do zmywarki. Zalać gorącą wodą i odczekać, aby później przystąpić do klasycznego mycia. Możesz także cały proces przyspieszyć i zagotować wodę z detergentem.

Sprawdź: Czym umyć brudne ściany? Wykorzystaj prosty trik za 5 zł. W mig zapomnisz o malowaniu

Ostatnim domowym sposobem jest zagotowanie Coca-Coli lub Pepsi. Należy zalać spaleniznę napojem i doprowadzić do wrzenia. Następnie gotować przez kilka minut na małym ogniu. Sprawdź drewnianą szpatułką, czy osad odchodzi, a następnie umyj garnek gąbką i płynem.

Obecnie oprócz domowych patentów są specjalnie dostosowane środki oraz mleczka. Najlepsze połączenie będzie, kiedy zastosujesz domowy sposób ze specjalnymi środkami. Wtedy garnek powinien wyglądać jak nowy.

Sprawdź: Jak wyczyścić przypalone żelazko? Rozsyp na papierze i wyprasuj. Po minucie będzie zaskakująco czyste

Planowanie ślubu oraz wesela

Co zamiast kwiatów na wesele?

Od kilku lat panuje moda na wręczanie różnych drobiazgów podczas składania Młodej Parze życzeń pod Kościołem, zamiast kwiatów. Przyznam szczerze, że bardzo mi się ta moda podoba. Nie jest tajemnicą,...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Gry i zabawy dla dzieci

LEGO matematyka: Ułamki na klockach LEGO

Jednym z punktów na mojej “Ojcowskiej Bucket List” jest zarażenie córki miłością do matematyki. Sporym sukcesem będzie brak jej niechęci do tego przedmiotu. Tak się złożyło, że trafiłem dziś na...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo