Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Na powierzchni pod wpływem tłuszczu z patelni i gotowania szybko tworzą się nieestetyczne plamy, które nie są zbyt łatwe do usunięcia. Jeśli sklepowe produkty nie dają rady, możesz postawić na inne, domowe triki. Szybko zapomnisz o czasochłonnym szorowaniu i nieestetycznych plamach.

Warto regularnie dbać o czystość szafek kuchennych. Choć osiadanie na nich tłuszczu pod wpływem gotowania jest naturalne, raczej nikt nie ma ochoty patrzeć na tłuste plamy, a tym bardziej ich dotykać. Na szczęście prostymi metodami szybko pozbędziesz się problemu i to bez szorowania. Te triki są łatwe i nie wymagają dużego nakładu czasu. Co należy zrobić?

Sprawdź: Jak wyczyścić spód patelni? Wypróbuj trik z ręcznikiem papierowym. Jest niezawodny

Jak skutecznie usunąć tłuszcz z szafek kuchennych? Wykorzystaj trzy składniki z kuchni

Do czyszczenia szafek kuchennych z tłuszczu sprawdzi się prosty trik, do którego potrzebujesz jedynie trzech produktów. Mowa o wodzie, sodzie oczyszczonej i soku z cytryny. Połącz 1 szklankę sody, 2 szklanki ciepłej wody i niewielką ilość soku. Zmieszaj wszystko i przelej do butelki z atomizerem. Spryskaj dokładnie zatłuszczone meble, odczekaj kilka minut i zetrzyj substancję. Szybko zauważysz, że resztki produktów schodzą z mebli wraz z nieestetycznym brudem. Po zakończonym zadaniu przetrzyj szafki suchym ręcznikiem papierowym.

Jak pozbyć się tłuszczu z szafek? Wykorzystaj ocet

Praktycznie każdy zdaje sobie sprawę, że ocet może się sprawdzić nie tylko jako produkt do potraw. Płyn zastosowany na meblach zadziała oczyszczająco, a na dodatek pozbędzie się brzydkich zapachów. Co należy zrobić?

  1. Podgrzej lekko ocet.
  2. Rozrób płyn z wodą w proporcji 1:2.
  3. Przelej mieszankę do butelki z atomizerem i spryskaj kuchenne szafki.
  4. Poczekaj kilka minut i usuń resztki octu i brudu przy pomocy miękkiej ściereczki.

Sprawdź: Papier do pieczenia – Która strona na blachę, a która do ciasta?

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj płyn do mycia naczyń

Szafki kuchenne możesz też wyczyścić przy pomocy płynu do mycia naczyń. Wystarczy, że wlejesz dwie łyżki produktu do miski ciepłej wody, zanurzysz w substancji ściereczkę z mikrofibry i wyczyścisz meble w kierunku góra-dół. Po wszystkim wytrzyj meble do sucha i ciesz się ich czystością.

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general