Jak wyczyścić przypalone żelazko? Rozsyp na papierze i wyprasuj. Po minucie będzie zaskakująco czyste

Czym wyczyścić żelazko? Nie trzeba dużo czasu, by mocno się zabrudziło. Często chwila nieuwagi wystarczy, by doznało nieestetycznych przypaleń, których warto się jak najszybciej pozbyć. Na szczęście pomogą produkty, które zapewne masz w swoim domu. Dzięki prostym trikom urządzenie w kilka chwil będzie wyglądało jak nowe. Oto jak wyczyścić żelazko.

Warto regularnie i umiejętnie dbać o żelazko. Jeśli na powierzchni powstały nieestetyczne smugi i przypalenia, to znak, że należy jak najszybciej się ich pozbyć. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że domowe produkty w mig uporają się z uporczywymi zabrudzeniami. Wcale nie potrzebujesz wielu pieniędzy i chemicznych preparatów ze sklepu.

Od czego przypala się żelazko? Zwróć uwagę na technikę prasowania

Do przypaleń żelazka najczęściej dochodzi w momencie, gdy prasujemy tkaniny syntetyczne w zbyt wysokiej temperaturze, oraz gdy rozgrzaną stopą żelazka dotykamy ozdobnego, naklejonego printu. Ślady mogą też powstać wskutek długiego prasowania ubrania tylko w jednym miejscu. Z tego względu podejmując działanie, warto zachować szczególną ostrożność.

Sprawdź: Jak wyczyścić spód patelni? Wypróbuj trik z ręcznikiem papierowym. Jest niezawodny

Jak usunąć ślady przypalenia z żelazka? Pomoże ci soda oczyszczona lub sól

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że przypalenia na żelazku można w szybki i prosty sposób usunąć przy pomocy zwykłej sody oczyszczonej z kuchennej szafki. Urządzenie powinno być jednak odłączone od prądu. Co trzeba zrobić?

  1. Zmieszaj sodę oczyszczoną z niewielką ilością wody tak, by uzyskać konsystencje gęstej papki.
  2. Nałóż warstwę mieszanki na zabrudzone żelazko i odczekaj kilkanaście minut.
  3. Wyszoruj powłokę żelazka delikatną ściereczką lub gąbką, by pozbyć się nieestetycznych zabrudzeń.
  4. Wytrzyj żelazko do sucha i ciesz się czystością urządzenia.

Sprawdź: Zwiń w kulkę i potrzyj czajnik. Usuniesz zaschnięty tłuszcz i przypalenia

Innym trikiem na wyczyszczenie żelazka jest wykorzystanie soli kuchennej, którą ma praktycznie każdy z nas. Rozsyp produkt na papierze do pieczenia, rozgrzej żelazko do średniej temperatury i energicznie prasuj sól. Już po minucie okaże się, że powłoka jest zupełnie czysta. Na sam koniec odłącz urządzenie od prądu i przetrzyj je do sucha, usuwając resztki soli.

Miej na uwadze, że przedstawionych metod nie należy stosować na urządzeniach z powłoką wykonaną z teflonu.

Sprawdź: Dlaczego po wypraniu ręczniki śmierdzą? Wyeliminuj jeden błąd. Wtedy ich aromat cię zachwyci

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo