Najpiękniejsze życzenia bożonarodzeniowe dla dzieci 2022

Życzenia bożonarodzeniowe dla dzieci to wyzwanie każdego rodzica. Święta Bożego Narodzenia to niezwykły, rodzinny czas. Magię świąt szczególnie mocno odczuwają najmłodsi domownicy, dla których niecodzienność, zawiłość tradycji oraz odwiedziny dawno niewidzianych cioć i wujków stanowią dodatkowe atrakcje. Często nasze pociechy chcąc podarować innym domownikom coś od siebie, prezentują nam życzenia bożonarodzeniowe w formie wierszyków. Jak pomóc dziecku w nauce życzeń bożonarodzeniowych? Jakie życzenia wybrać dla dziewczynki, a jakie dla chłopca?

Przede wszystkim szczere i z serca – życzenia bożonarodzeniowe dla dzieci

Życzenia nie mogą być też zbyt trudne. Dostosujmy je do poziomu naszego dziecka. Starajmy się, aby wierszyk, którego uczymy nasze dziecko, był dla niego zrozumiały, aby nie zawierał skomplikowanych słów. Miał przystępną formę, a wszelkie ewentualne nieścisłości wyjaśniajmy dziecku na bieżąco. To, że nasza pociecha będzie rozumiała, czego życzy innym osobom, zmotywuje je do nauki wierszyka, a całe przedsięwzięcie będzie traktować jako zabawę lub wyzwanie, a nie nieprzyjemny obowiązek.

Zobacz też: Wiersze bożonarodzeniowe dla dzieci przedszkolnych

Życzenia świąteczne dla dziewczynki

Dla naszej kochanej …. ,wspaniałej dziewczynki.Zadowolenia ze strojenia choinki i mnóstwa niespodzianek, które są pod nią schowane. Niech Święta będą udane, a Ty szczęśliwa Kochanie!

Obfitych prezentów, codziennej radości, w szkole wielu przyjemności, naszej kochanej …., wspaniałej dziewczynie, Wesołych Świąt życzą…

Niech Jezusek wleje do Twojego serduszka wiele radości, kochana …, Wesołych Świąt bożego narodzenia życzą…

Życzymy Ci kochana … nadziei,
własnego skrawka nieba,
zadumy nad płomieniem świecy,
filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
piękna poezji, muzyki,
pogodnych świąt zimowych,
odpoczynku, zwolnienia oddechu,
nabrania dystansu do tego co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą,
śmiechem i wspomnieniami. 

Kochana córeczko,
Życzę magicznych Świąt Bożego Narodzenia. 
Niech pod świąteczną choinką znajdzie się radość, szczęście, życzliwość, 
wzajemne zrozumienie
i spełnienie marzeń w Nowym 20** roku!

Sprawdź: Jak napisać list do Świętego Mikołaja?

Życzenia bożonarodzeniowe dla chłopca

Życzymy niezwykłych świątecznych radości,
niezapomnianego smaku 
świątecznych przysmaków
i wciąż nowych możliwości
w życiu w nadchodzącym roku.
Tajemnica Bożego Narodzenia
niech wzbogaci łaską, napełni pokojem i radością,
a blaskiem swym niech oświeca
wszystkie dni nadchodzącego roku.
Wesołych Świąt syneczku,
życzą …

Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny,
W miłości jest poczęty.
Że jak mówi wam wszystkim,
Dawne, odwieczne orędzie.
Z pierwszą na niebie gwiazdką,
Bóg w Waszym domu zasiądzie.
Najszczersze życzenia bożonarodzeniowe dla kochanego syneczka, 
przesyłają Rodzice

Z okazji pierwszych świąt Syneczka Kochanego,
życzymy mu wszystkiego najlepszego – niech otoczony wielką miłością,
dla wszystkich gości będzie radością!
Dla kochanego Słoneczka na Święta,
by od prezentów buzia była uśmiechnięta,
by święta były pełne niespodzianek – magiczne, radosne i udane!życzymy
i mocno ściskamy,
bo bardzo nasze Słoneczko kochamy! 
Niech Ci się Mikołaja uda spotkać w święta,niech Twoja buźka będzie uśmiechnięta!
Niech moc prezentów da dużo radości – na Święta Ci życzymy zdrówka i miłości!

Wielu prezentów,
radości codziennej 
i sukcesów w szkole, 
kochanemu … z okazji Bożego Narodzenia, 
życzą…

Poznaj: Życzenia świąteczne dla nauczyciela i nauczycielki

Jak pomóc dziecku w nauce życzeń?

Przede wszystkim częste powtarzanie. Jest to klucz do sukcesu. Dzieci nie mają zdolności długiego utrzymywania koncentracji uwagi. Są podatne na dystraktory i łatwo się rozpraszają. Żmudne i długie wałkowanie jednego tekstu może przynieść efekty wprost przeciwne do zamierzonych. Nasza pociecha będzie się jedynie denerwować i frustrować. Stres z pewnością nie pomoże jej w zapamiętaniu materiału. Kortyzol wydzielany podczas sytuacji stresowej negatywnie koreluje ze zdolnością do nauki nowych rzeczy. Lepiej, aby materiał, którego chcemy nauczyć nasze dziecko, był powtarzany częściej, ale krócej, zamiast zmuszać dziecko do ciągłego ślęczenia nad nim.

Sprawdź: Gdzie pojechać na Święta Bożego Narodzenia?

Życzenia bożonarodzeniowe dla dzieci z domu dziecka – czego życzyć dziecku?

Zależy to wyłącznie od nas. Pomyślmy o tym, co dla osoby w domu dziecka jest najcenniejsze. Czasami warto dziecko naprowadzić w tych pragnieniach. Tak jest rola opiekuna małego człowieka. Możemy więc w życzeniach zawrzeć pragnienia dziecka (np. nowy zestaw klocków lego, smartwatch czy lalka), ale przy tym zwrócić uwagę na to co w życiu najważniejsze. Miłość, rodzinę, bliskość, które takie dziecko powinno znać przynajmniej z opowiadań i doceniać opuszczając takie miejsce. Najważniejsze, żeby życzenia były szczere i wyrażały wszystko to, co najlepsze i czym chcielibyśmy obdarować dziecko. Zadbajmy, aby życzenia były dostosowane do możliwości odbiorcy.

Sprawdź: Kim był święty Mikołaj? Przedstawiamy prawdziwą historię świętego

Zwróć uwagę na treść

Obecnie nietrudno znaleźć inspirację czy pomysł na ułożenie niecodziennych życzeń świątecznych. Dla osób, które nie mają czasu lub ochoty na układanie własnych wierszyków z życzeniami, w sieci dostępnych jest mnóstwo gotowych rozwiązań. Każdy i każda z nas znajdzie coś dla siebie. Ważne, aby ustalić na początku, czego nasze dziecko chciałoby życzyć innym oraz na jaką dokładnie okazję poszukujemy wierszowanych życzeń, które będzie mogło wygłosić nasze dziecko. Innego rodzaju życzenia złoży chłopiec odgrywający rolę pastuszka w szkolnych jasełkach, a jeszcze inne dziewczynka, która pełniąc funkcję przewodniczącej klasy, będzie składała życzenia wychowawczyni.

Dlatego warto już na samym początku określić podstawowe założenia. Ważną kwestią będzie również to, czy chcielibyśmy, aby życzenia miały zabarwienie religijne, cechowały się nieco podniosłym charakterem oddającym powagę świąt Bożego Narodzenia, czy też były zabarwione akcentem humorystycznym. Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której to, co według nas mogłoby być urocze i zabawne, przez bardziej religijną babcię czy ciocię zostanie odebrane jako nieodpowiednie.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo