Życzenia urodzinowe dla córki – mądre, wesołe i refleksyjne

Choć zwykle to dzieci starają się wymyślić jak najciekawsze życzenia urodzinowe dla rodziców, rodzice też czasami mają podobny dylemat. Jak przekazać mądre, a jednocześnie zabawne życzenia urodzinowe dla córki? Czego życzyć dziewczynce, a czego młodej kobiecie? Czy życzenia urodzinowe dla córki od taty i mamy muszą być pouczające? Przedstawione przez nas propozycje pozwolą na skrócenie poszukiwań. Dadzą też pewność, że wiersz dla córki od mamy i życzenia od taty zapadną w pamięć.

Życzenia urodzinowe dla córki od mamy

Bez odrobiny przesady można powiedzieć, że między matką i córką tworzy się szczególna więź. Życzenia urodzinowe dla córki od mamy są więc zazwyczaj wyjątkowo piękne i dojrzałe. Zapowiadają to, co dobre, a jednocześnie przestrzegają przed tym, co trudne, choć czasem również nieuchronne.

Córeczko moja! Twoje urodziny to rocznica najszczęśliwszego dnia w moim życiu. Od kiedy pojawiłaś się na świecie, kolory stały się bardziej wyraziste, muzyka potrafi przyprawić mnie o dreszcze, a uczucia nabrały mocy i głębi. Życzę Ci, by całe Twoje życie było takim cudem. Bądź szczęśliwa, niech otaczają Cię przyjaciele, zarażaj innych optymizmem i nadzieją. Niech cały świat sprzyja Twoim planom i realizacji marzeń.

Pamiętam doskonale ten dzień, w którym pojawiłaś się na świecie. Właśnie dziś przypada jego rocznica. To zatem nie tylko Twoje święto, ale również moje. Razem wygrałyśmy Twój początek życia, dlatego razem świętujmy również dziś. Przesyłam Ci najserdeczniejsze życzenia, spełniania marzeń, zdrowia, pomyślności oraz wszystkiego, czego pragniesz. Mama.

W dniu urodzin – pogody ducha, duchowej beztroski, beztroskiego nastroju, nastrojowych rozmów, radości w każdej sekundzie, uśmiechu w każdej minucie, pogody w każdej godzinie, szczęścia przez całe życie – życzy Mama.
Kochanie, z samego rana
Słoneczko wstało i powiedziało, że dziś są Twoje urodziny,
więc z misiem i lalą
spieszymy z życzeniami
całuski wysyłamy i uśmiech rozdzielamy.
Sto lat!

Życzenia urodzinowe dla córki od taty

Nie jest łatwo być ojcem córki. Z jednej strony, chce się dla niej wszystkiego, co najlepsze, z drugiej – jest się świadomym niebezpieczeństw, jakie na nią czyhają. Doskonale pamięta się o zagrożeniach, jakie czyhają na młodą kobietę, a jednocześnie ma się świadomość tego, że córka będzie musiała potknąć się kilka razy sama. Te radości i obawy można wyrazić za pomocą pięknych życzeń.

Życzę Ci, aby marzenia, które skrywasz na dnie Twojego serca, doczekały się spełnienia. Korzystając z okazji Twojego święta przesyłam Ci również garść nadziei i wiary, aby dały Ci one siłę do pokonywania trudności, jakie pojawiają się w codziennym życiu.

W dniu urodzin, oprócz życzeń, jakie zwykle składają ludzie – zdrowia, szczęścia, pomyślności – życzę Ci, abyś miała jak najwięcej dni w życiu, w których powiesz: jestem szczęśliwa!

Choć z wygłupów wciąż się śmiejesz,
Z roku na rok doroślejesz.
Nadążyć za Tobą już nie potrafię,
Wspominam patrząc na fotografie.
Proszę, nigdy się nie zmieniaj,
Każdy dzień mocno doceniaj.
Co chcesz, to w życiu zdobędziesz,
Zawsze moim dzieckiem będziesz.

Kochana Córeczko,
rośnij zdrowa, dzielna, śmiała.
byś się nigdy niczego nie bała.
Nie zaglądaj zbyt często do kieliszka,
ponieważ będzie Ci grała kiszka.
Śmiej się głośno, ucz się dużo.
Wszelkie nauki Ci się przysłużą.
Miej w głowie moc obliczeniową jak komputer.
Bądź niezawodna jak japoński skuter.
Idzie misio, idzie konik, małpka, piesek, no i słonik.
Wszyscy razem z balonami Z najlepszymi życzeniami.
Bo to dzień radosny wielce –
masz już jeden roczek więcej!

Życzenia urodzinowe dla córki na FB

Przygotowując życzenia urodzinowe dla córki na FB warto pamiętać o tym, że nie powinny być one zbyt intymne. Nie wiemy przecież, ile nasze dziecko chce powiedzieć światu na swój temat. Nie powinniśmy jednak bać się ani życzeń mądrych, ani wesołych. Te z pewnością spodobają się nie tylko jubilatce, ale i jej znajomym.

Życzę Ci, aby marzenia,
które skrywasz na dnie Twojego serca,
doczekały się spełnienia.
Korzystając z okazji Twojego święta
przesyłam Ci również garść nadziei i wiary,
aby dały Ci one siłę do pokonywania trudności,
jakie pojawiają się w codziennym życiu.

Córeczko kochana,
czas tak szybko płynie,
przyniosłaś wiele
radości rodzinie.
Kochamy Cię bardzo,
cieszymy się Tobą,
jesteś naszym szczęściem,
radością, ozdobą.

W tak uroczystym dniu urodzin Twoich,
przyjmij tych życzeń garść z rąk moich.
Życzę Ci zdrowia, szczęścia, radości
oraz powodzenia w życiu i miłości!

Bez względu na to, ile lat ma córka, możemy mieć pewność, że życzenia urodzinowe od rodziców naprawdę ją ucieszą. Nie należy wiec ani z nimi zwlekać, ani zastanawiać się nad tym, czy je składać. To piękny zwyczaj, z którego można korzystać nawet, jeśli relacje rodziców z córką nie są idealne, a obie strony muszą przyznać, że potrafią mieć sobie wiele do zarzucenia. Jeśli życzenia płyną z serca i nie są złośliwe, z pewnością będą dobrze odebrane.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Życzenia

Życzenia urodzinowe dla teściowej

Śmieszne życzenia urodzinowe dla teściowej mogą pomóc przełamać lody i być wstępem do całkiem fajnej relacji. Teściowa już jest Twoją bratnią duszą? Tym bardziej nie możesz zapomnieć o życzeniach w...

Czytaj dalej →
Dzień Ojca, Życzenia

Życzenia na Dzień Ojca

Dzień Ojca – święto mniej popularne w naszej kulturze niż Dzień Matki, a niesłusznie. Wkład ojca w wychowanie często jest deprecjonowany, a nawet najlepsza matka go nie zastąpi. Ojciec dostarcza dziecku...

Czytaj dalej →
Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt

Śledzik Niemowlaka

Śledzik Niemowlaka Nie pamiętasz o której godzinie zasnęło Twoje dziecko? Czy przed ostatnim karmieniem w butelce było 60 czy 40 ml pokarmu? Czy pieluszkę zmieniałaś godzinę czy trzy godziny temu?...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general