Cytaty na odejście z pracy. Jak pożegnać się z kolegami z pracy?

Większość z nas ma za sobą doświadczenia związane ze zmianą pracy. Poszukiwanie nowego zajęcia, podejmowanie nowych wyzwań to nieodłączna część ludzkiego życia. Zazwyczaj decydujemy się na to, ponieważ chcemy robić coś innego lub liczymy na większe zarobki. Pożegnania w pracy, ze współpracownikami bywa jednak trudne, szczególnie jeśli pracowaliśmy w serdecznej atmosferze i zawarliśmy bliższe znajomości. Niezależnie od tego, czy to my rezygnujemy, czy robi to kolega albo koleżanka, warto kilka słów na pożegnanie i/lub życzenia na zmianę pracy. Sprawdź ciekawe i śmieszne cytaty na odejście z pracy. A może lepszy okaże się krótki wierszyk na pożegnanie koleżanki z pracy?

Cytaty na odejście z pracy. Co powiedzieć na pożegnanie w pracy?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak trudne bywają pożegnania. Oczywiście najbardziej przeżywamy rozstania z ukochanymi i najbliższymi osobami, ale prawdą jest także, że łatwo przywiązujemy się do różnych miejsc i ludzi. W związku z czym emocjonalnie ciężkie może być również odejście z pracy. Naturalnie nie zawsze tak jest – wszystko zależy od atmosfery. Jeśli jednak trafiliśmy na zgrany zespół i wspierających wpółpracowników, z którymi zdążyliśmy się zaprzyjaźnić, zmiana miejsca zatrudnienia może okazać się dużym przeżyciem.

Jeśli planujemy rezygnację ze stanowiska i nie chcemy odchodzić bez słowa, warto ułożyć sobie wcześniej krótki cytat na odejście z pracy czy tekst na pożegnanie z kolegami z pracy i wykorzystać go w ostatnim dniu. Do tego można przygotować także drobny, symboliczny poczęstunek, np. ciasto czy pączki. Przy okazji możemy również podziękować współpracownikom za wspólne działanie, pomoc i wparcie oraz życzyć im powodzenia w rozwoju dalszej kariery. Dzięki temu z pewnością zostaniemy dobrze zapamiętani i będą nas pozytywnie wspominać.

Ludzie przychodzą, ludzie odchodzą. Wiemy o tym, ale za każdym razem, gdy się to zdarza, jesteśmy zaskoczeni. To jedyna rzecz w naszej egzystencji, której możemy być pewni, ale często łamie nam serceCecelia Ahern, Na końcu tęczy

Pracuj ciężko w czasie przeznaczonym na pracę. Baw się intensywnie, gdy przychodzi czas na zabawę. Ciesz się słuchaniem starych historii opowiadanych przez babcię, póki wciąż jeszcze żyje. Nawiązuj głęboki kontakt ze swoimi znajomymi. Patrz na dzieci oczami pełnymi cudów, jakimi one same patrzą na świat. Śmiej się z dowcipów i życiowych absurdów. Oddawaj się swoim pasjom i pragnieniom. Gromadź oszczędności na czarną godzinę i zbierz ich wystarczająco dużo, byś mógł wydać je w słoneczny dzień.Philip G. Zimbardo, „Paradoks Czasu”

Sprawdź: Ciąża a praca [warunki pracy w ciąży]

Złote myśli – podziękowania za współpracę. Mądre cytaty na pożegnanie

Rozstanie ze współpracownikami, niezależnie od tego, czy to my odchodzimy czy któryś z nich, to zawsze dobra okazja, żeby powspominać wspólne sukcesy i porażki. Jeśli darzymy się sympatią i z miejsce pracy kojarzą nam się nie tylko stres i zmęczenie, ale także pozytywne emocje – uśmiech, radość, wsparcie, warto na koniec spróbować wyrazić je w oryginalny sposób. Można w tym celu przygotować wzruszający cytaty na pożegnanie koleżanki z pracy lub zabawne złote myśli na pożegnanie w pracy.

Talent wygrywa mecze, ale praca zespołowa i inteligencja wygrywają mistrzostwaMichael Jordan

Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces. Henry Ford

Wielkość pracy zawodowej polegać może przede wszystkim na tym, że łączy ludzi.Antoine de Saint Exupery

Praca zespołowa to paliwo, które pozwala zwykłym ludziom na osiąganie niezwykłych rezultatów. Andrew Carnegie

Żegnaj! Życzymy Ci powodzenia, dokądkolwiek zaniesie Cię los!J.R.R. Tolkien, “Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Sprawdź: Jak sprawdzić czy pracodawca płaci składki ZUS?

Życzenia na pożegnanie z pracy: śmieszne i nie tylko. Jakie złożyć życzenia z okazji odejścia z pracy?

Chociaż rozstania są zazwyczaj smutne i niekiedy wzruszające, to nikt nie powiedział, że nie można postawić na pożegnanie kolegi z pracy na wesoło. Jeśli to my zmieniamy pracę możemy przygotować śmieszne cytaty na odejście z pracy i wpleść je na przykład do pożegnalnego mejla lub “przemówienia”. Zawsze warto również ułożyć śmieszne podziękowania dla koleżanki z pracy, która zdecydowała się na rezygnację. W ten sposób na pewno przełamiemy ciężką i przytłaczającą atmosferę.

Pracę należy wybierać dużo ostrożniej niż współmałżonka, ponieważ będzie się w niej spędzać więcej czasu niż w jego towarzystwie.Jonathan Carroll, „Na pastwę aniołów”

Jeśli będziesz przykładnie pracował osiem godzin dziennie, może ci się kiedyś uda zostać kierownikiem i pracować dwanaście.Robert Lee Frost

Na starość, kiedy stałem się mądrzejszy, odkryłem, że jest sześć rzeczy, które naprawdę uwielbiam w swojej pracy. Dzień wypłaty, przerwę obiadową, chwilę wyjścia do domu, urlopy, święta i oczywiście przejście na emeryturę. Tom Goins

Życzenia na pożegnanie z pracy to bardzo istotny moment rozstania. Warto pokazać drugiej osobie, że zależy nam na tym, aby dalej odnosiła sukcesy i była usatysfakcjonowana nową drogą życiową.

Z okazji odejścia z pracy, życzę Ci, aby ten czas okazał się idealnym momentem na zwolnienie tempa życia. Odpoczynek, relaks przy filiżance kawy i dobrej książce.

Powodzenia w dalszym życiu zawodowym i prywatnym życzy koleżanka z pracy.

Drogi/Droga … (imię),
z okazji zmiany pracy życzymy Ci wielu sukcesów w nowej firmie. Większych zarobków, satysfakcji i nowych pomysłów. Pogody ducha, uśmiechu i wspaniałych ludzi wokół. Wszystkiego najlepszego życzą…

Zobacz: Becikowe 2022. Ile wynosi i komu przysługuje? Jak złożyć wniosek?

Piękne słowa na pożegnanie. Jak napisać pożegnanie w pracy?

Niezależnie od tego, kto i z jakich przyczyn odchodzi, pozytywniej zapamiętuje się taki moment, gdy usłyszy się miłe słowa na pożegnanie w pracy. Warto zostawić po sobie dobre wrażenie i sprawić, aby współpracownicy miło Cię wspominali i mieli świadomość, że ich wysiłek i przyjaźń zostały docenione. Ostatniego dnia pracy można przygotować symboliczny słodki poczęstunek i wygłosić kilka słów. Ewentualnie można również posłużyć się mejlem i wysłać życzenia na odejście z pracy. Jakie podziękowanie za współpracę dla koleżanki lub kolegi przygotować?

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.Mark Twain

Dziękuję Ci za owocną pracę, za cierpliwość i zaangażowanie, którymi wykazywałeś/aś się każdego dnia. Teraz nadszedł czas pożegnania – mam nadzieję, że tylko zawodowego 🙂 

Praca z Wami to naprawdę prawdziwy zaszczyt i nie lada przyjemność. Dzisiaj nasze drogi zawodowe rozchodzą się, ale mam nadzieję, że spotkamy się na innych życiowych ścieżkach i jeszcze niejedno wspólnie przeżyjemy. Dziękuję za wszystkie doświadczenia, wsparcie i pomoc. Dziękuję za wszystkie wspólne sukcesy i porażki, dzięki którym wiele się nauczyliśmy. Życzę powodzenia przy kolejnych wyzwaniach i dużo szczęścia!

Jestem ogromnie wdzięczny/a, że trafiłam/em na tak wyjątkowy i zgrany zespół. Mam nadzieję, że na nowym stanowisku również będę miał tyle szczęścia, a Wy będziecie mnie dobrze wspominać. Tyle wspólnych radości, smutków, stresów i sukcesów! Te doświadczenia zostaną już ze mną na zawsze. Jednak rozstania są nieuniknione i nadszedł czas na podjęcie nowych wyzwań. Życzę Wam spełnienia zawodowego, satysfakcji z życia i wielu radości. Do zobaczenia!

Z okazji odejścia z pracy składam najszczersze podziękowania za owocną współpracę i zaangażowanie. Życzę Ci, aby nowa praca dawała Ci jeszcze więcej satysfakcji i była dla Ciebie źródłem uśmiechu. Powodzenia na dalszej drodze zawodowej!

Z okazji ostatniego dnia w pracy życzę Ci, abyś zapamiętała ją z jak najlepszej strony. Aby nowa praca dawała Ci nowe możliwości i pozwoliła Ci całkowicie rozwinąć skrzydła. Abyś trafiła na cudownych znajomych, którzy sprawią, że żaden Twój dzień nie będzie czarno-biały. Mało trosk, stresów, problemów. A dużo sukcesów i spełnienia w życiu zawodowym.

Zobacz: Życzenia urodzinowe – refleksyjne, piękne i od serca

Wierszyk na odejście z pracy – pożegnanie z pracą na wesoło

Słowa na pożegnanie z pracy można wyrazić również w nieco bardziej oryginalnej formie, tzw. poprzez wiersze. Ten sposób sprawdzi się oczywiście zdecydowanie lepiej np. w pożegnalnej wiadomości e-mail lub na kartce okolicznościowej, którą można podarować na pożegnanie kolegi z pracy. Sprawdź wybrane wierszyki na odejście z pracy.

Niestety rozstać się musimy!
W sercu piękne wspomnienia nosimy,
Lecz, to już koniec drogi wspólnej.
Tak stać się musi, dla korzyści obopólnej.
Żegnaj! szczęścia Ci życzę.
Od teraz bez Ciebie już czas liczę

Mając nabytą wiedzę i umiejętności,
Nowe zajęcia przyniosą ci dużo radości.
Nie traćcie więc wiary w sobie,
A każdy wokół ci to powie,
Że nie ma niczego takiego złego-
Co by się dobrem nie stało dla niego.
Życząc Wam wszystkiego najlepszego,
Mówimy do zobaczenia drogi kolego.

Wspólna praca, fajna sprawa,
Za cudownie wykonywaną robotę i wspaniałe towarzystwo należą Ci się wielkie brawa,
Dziękuję Ci serdecznie za owocną pracę, za zaangażowanie, za cierpliwość,
Mam nadzieję, że odejdą w niepamięć wszelkie trudności, problemy, złość,
Cieszę się z tych spędzonych wspólnie lat,
Teraz odpocznij, nie musisz mieć w głowie wszystkich spraw, spotkań czy dat.

Z okazji przejścia na emeryturę życzę Ci
Żebyś czas wolny od pracy i obowiązków zawodowych wykorzystał najlepiej jak potrafisz,
Żebyś mógł teraz w 100% korzystać z życia,
Poznał smak wspaniałych podróży,
Poczuł uroki wyjątkowych chwil w gronie najbliższych.
Żyj długo i szczęśliwie
I zawsze z uśmiechem na ustach wspominaj życie zawodowe!

Sprawdź: Życzenia urodzinowe dla dzieci. Krótkie, śmieszne, rymowane wierszyki na urodziny dla dzieci

Życzenia dla szefa na odejście z pracy

Jeśli z pracy odchodzi szef, np. z powodu przejścia na emeryturę czy otrzymania innego stanowiska, zazwyczaj ostatniego dnia jego obowiązków organizuje się spotkanie pożegnalne w firmowym gronie. W takim przypadku najbliżsi współpracownicy powinni zabrać głos i powiedzieć kilka miłych słów w imieniu zespołu. Warto więc wcześniej przygotować dobry tekst na pożegnanie.

Szefie, pokazałeś nam, że sekretem sukcesu jest ciężka praca i wytrwałość. Dziękujemy i życzymy wszelkiej radości!

Przykro nam, że odchodzisz, szefie, i na pewno będziemy za tobą tęsknić. Życzymy wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Nauczyłem się od Ciebie wielu rzeczy i mam nadzieję, że skorzystam z rad i wskazówek. Dziękuję, że jesteś tak niesamowitym szefem. Będziesz mile wspominany. Powodzenia!

Jestem wdzięczny, że pracowałem pod Twoim kierownictwem, będzie Cię bardzo brakowało. Firma traci wielki klejnot, nie ma co do tego wątpliwości. Najlepsze życzenia.

Z okazji przejścia na emeryturę życzę Ci:
Dużo zdrowego wypoczynku i odreagowania wszystkich złości i stresów.
Wykorzystaj ten czas na to, by zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.
Zregeneruj się i zacznij żyć wolniej.
Znajdź więcej czasu dla swoich bliskich, dla męża, dla dzieci, dla wnuków …
Niech nigdy nie zabraknie Ci energii i chęci do życia!

Zobacz: Wierszyki na zakończenie przedszkola, nie tylko na pożegnanie

Rodzice pytają o cytaty na odejście z pracy

Kilka słów na pożegnanie koleżanki z pracy?

W takiej wiadomości pożegnalnej warto zawrzeć podziękowania dla koleżanki z pracy: za współpracę, okazaną pomoc i wsparcie, za wspólne sukcesy i wypełnione obowiązki. Można także wykorzystać jakiś ciekawy i wzruszający wiersz na odejście z pracy, podsumowujący wspólną drogę zawodową. Na koniec warto umieścić jakieś motto na pożegnanie lub piękną sentencję, dzięki której koleżanka/kolega będzie pozytywnie wspominać wspólną pracę.

Jakie słowa na odejście z pracy będą najlepsze?

Najlepiej po prostu podziękować za spędzony wspólnie czas, za zaangażowanie. Można przy okazji wspomnieć o sukcesach i pozytywnych wspólnych doświadczeniach.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo