Czapeczki dla niemowląt

Czapeczki dla niemowląt: śliczne, słodkie i ważne jednocześnie. Ich głównym zadaniem jest ochrona małej główki przed wyziębieniem, ale też przed przegrzaniem. To wystarczający powód, by nie zapominać o nich podczas zakupu wyprawki dla noworodka i kompletowania garderoby starszego niemowlaka. 

Po co kupujemy czapeczki dla niemowląt?

Czapeczki dla niemowląt to nie tylko ładne dopełnienie dziecięcych stylizacji, ale bardzo ważna część garderoby. Zatrzymują uciekające przez głowę ciepło oraz zabezpieczają przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu nasz maluszek nie zmarznie zimą, a tym samym uniknie wielu przeziębień, jak i poważniejszych chorób.

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/czapeczki-dla-niemowlat/” limit=”8″]

Organizm niemowlaka jest o wiele bardziej wrażliwy na zmiany temperatur niż osoby dorosłej. Dlatego czapeczki należy zakładać nie tylko, gdy za oknem szaleje głęboka zima, ale nawet w domu. Czapeczki domowe sprawdzają się po kąpieli. Zakłada się je maluszkowi, by stopniowo przyzwyczajał się do zmiany temperatury.

Jeszcze ważniejszą funkcję czapeczka dla niemowlaka pełni w przypadku wcześniaków. Należy zakładać ją nie tylko po kąpieli, ale również na co dzień aż do czasu, gdy dziecko osiągnie wagę 3 kilogramów. Jednak nawet dzieci urodzone w terminie nie są przyzwyczajone do zmian temperatur, gdyż wody płodowe zawsze mają 37 stopni Celsjusza, dlatego tak ważne jest, aby zaopatrzyć się w odpowiednie czapeczki dla niemowląt.

Idealna czapka dla niemowlaka: czyli jaka?

Czapeczki dla niemowlaka powinny być wykonane z lekkiego i przewiewnego materiału. Najlepiej z naturalnych i bezpiecznych dla dziecka tkanin, takich jak stuprocentowa bawełna. Oczywiście grubość czapki należy dobrać odpowiednio do pory roku: zimą wybierać cieplejsze, ale też takie, które nie przegrzewają główki maluszka i w której dziecko nie będzie się pocić. Latem należy kierować się po lekkie i przewiewne modele. Czapka dla niemowlaka nie może też zbyt mocno uciskać głowy maluszka, ale jednocześnie nie powinna się zsuwać.

W ciepłe miesiące jako ochrona przed słońcem świetnie sprawdzi się czapka z daszkiem dla niemowlaka, która chroni nie tylko główkę, ale też oczy dziecka. Niezależnie od pogody, zawsze warto być zaopatrzonym w dostosowane do warunków atmosferycznych nakrycie głowy dla dziecka.

Kiedy nasz maluch już trochę podrośnie i zaczynają wyżynać mu się pierwsze ząbki, zauważymy, że dziecko wkłada rączki do buzi, ale też zabawki itp. W tym okresie należy zwrócić szczególną uwagę na to, by ubranka dziecka, również czapeczki nie zawierały elementów, które może połknąć lub włożyć sobie do nosa czy ucha, jak np. guziki, czy cekiny.

Czapki dla niemowląt to jeden z ważniejszych elementów garderoby. Wybór dostępnych w sklepach modeli jest ogromny, ale rodzice lubiący robótki ręczne mogą spróbować swoich sił w szydełkowaniu i robieniu na drutach. Samodzielne robienie czapeczki dla niemowlaka może być idealnym zajęciem na coraz dłuższe jesienne wieczory.

[Zdjęcie główne: depositphotos.com]

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/czapeczki-dla-niemowlat/?page=2″ limit=”12″]

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo