Czarnek: “Ochrona dzieci przed demoralizacją” i “weryfikacja podręczników” to plany MEN na 2021 rok

W niedzielę (27 grudnia) gościem TVP Info był minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W programie opowiedział o planach resortu edukacji na nadchodzący 2021 rok. Wśród nich znajduje się między innymi “ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją” oraz “weryfikacja podręczników”. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice uczniów wskazują, że w tej chwili edukacja boryka się z innymi ważniejszymi problemami, którymi MEN powinno zająć się w 2021 roku.

Plany Ministerstwa Edukacji na 2021 rok

W TVP Info minister Czarnek opowiedział o pracach nad zadaniami, które wcześniej zostały przedstawione premierowi. Stwierdził, że zadania te są niezwykle ważne.

Wśród nich są:

  • reformowanie systemu oświaty
  • wzmacnianie nadzoru pedagogicznego
  • ochrona dzieci przed demoralizacją
  • regulacja kwestii finansowych związanych z edukacją
  • weryfikacja podręczników

Reformowanie systemu oświaty, wzmacnianie nadzoru pedagogicznego. Ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją, która niekiedy jest serwowana przez organizacje pozarządowe, wpuszczane z jakimiś programami niezgodnymi z podstawami programowymi w szkołach. Jak również jednoznaczne uregulowanie kwestii odpowiedzialności finansowej za poszczególne zadania organu prowadzącego, organu nadzoru pedagogicznego, państwa polskiego.
Opowiadał minister Czarnek.

W swojej wypowiedzi Czarnek wspomniał także, że MEN musi zweryfikować podręczniki dla klas trzecich szkół ponadpodstawowych, a także przygotowanie podręczników dla klas czwartych. Wymagające weryfikacji podręczniki do klas trzecich według ministra “właśnie spływają do Ministerstwa Edukacji”.

Rzeczywiste problemy edukacji w 2021 roku

Wypowiedź ministra Czarnka nie po raz pierwszy odbiła się szerokim echem w środowisku naukowym. Zdaniem nauczycieli, zadania które MEN wyznaczył sobie na 2021 rok nie dotykają realnych problemów oświaty. Większym problemem według nich jest na przykład kwestia amnestii maturalnej, która wprowadziła duże zamieszanie wśród nauczycieli.

Minister Czarnek o szczepieniach

W programie TVP Info minister edukacji zajął także stanowisko dotyczące szczepień. Stwierdził, że sam zaszczepi się tak szybko, jak tylko będzie mógł. Jego zdaniem, tylko szczepienia mogą zakończyć pandemię i zagwarantować powrót do normalności, nie tylko w szkołach.

… jestem absolutnie przekonany, że szczepionka jest tą formą i tym środkiem, który może nas rzeczywiście uwolnić od tych ciężkich czasów, 2020 roku, pandemii koronawirusa. Wszyscy powinniśmy się zaszczepić. Oczywiście będzie ona dobrowolna. Ja zaszczepię się na pewno.
Powiedział Czarnek

Dodaj komentarz

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general