Poszukiwana 11-letnia Wiktoria z Sosnowca odnaleziona! Nowe ustalenia szokują

11-letnia Wiktoria z Sosnowca zaginęła wieczorem w sobotę 5 sierpnia. Policja natychmiast przystąpiła do działania, a w poszukiwania zaangażowano wielu funkcjonariuszy. W niedzielę podjęto decyzję o uruchomieniu Child Alert. Na szczęście dziewczynka już się odnalazła.

Znalazła się poszukiwana 11-letnia Wiktoria z Sosnowca

W poniedziałkowy poranek policja w oficjalnym komunikacie poinformowała, że zaginiona Wiktoria z Sosnowca została odnaleziona. 11-latka znalazła się zaledwie 30 minut przed przekazaniem tej informacji do publicznej wiadomości. Nie wiadomo, w jakim stanie jest dziewczynka.

Dziecko żyje, a jeśli chodzi o jej stan zdrowia, są to dane wrażliwe, których nie możemy przekazać ze względu na dobro dziecka. Dziewczynka została odnaleziona dzisiaj.rzeczniczka policji w Sosnowcu asp. Katarzyna Cypel-Dąbrowska

Chociaż policja nie ujawnia zbyt wielu szczegółów zaginięcia, już w kilka godzin po odnalezieniu dziewczynki dziennikarzom udało się ustalić dodatkowe informacje. Okazuje się, że Wiktoria odnalazła się na Pomorzu, czyli aż 600 km od domu (zaginiona pochodzi ze Śląska). Policja dokonała zatrzymania mężczyzny, który prawdopodobnie odpowiada za uprowadzenie 11-latki.

Śledztwo w tej sprawie ruszyło jeszcze przed ogłoszenie Child Alert. Uznaliśmy, że waga i charakter sprawy jest tak duża, że wszczęliśmy natychmiast śledztwo. Mieliśmy rację. W sprawie został zatrzymany mężczyzna. Jutro prokurator zamierza z jego udziałem przeprowadzić czynności procesoweprokurator Waldemar Łubniewski, w rozmowie z Onetem

Zobacz: Spokojny wypoczynek nad wodą zakończony tragedią. Ameba zjadająca mózg zaatakowała dziecko

Sosnowiec. Jak zaginęła Wiktoria Kasperczyk?

Wiktoria zaginęła w sobotni wieczór 5 sierpnia. Z ujawnionych informacji wynika, że 11-latka wyszła z domu przy ul. 11 Listopada w Sosnowcu około godziny 19.00. Według wstępnych ustaleń dziewczynka miała udać się tylko do pobliskiego kontenera na używane ubrania i wrzucić tam torbę z odzieża. Niestety długo nie wracała i od tego momentu nie kontaktowała się z nikim bliskim, którzy około 22.00 zawiadomili policję. Po upływie doby od zaginięcia policja zdecydowała się na uruchomienie Child Alert. System ten polega na błyskawicznym rozpowszechnieniu wizerunku dziecka (przede wszystkim za pomocą mediów – w tym społecznościowych) wraz z okolicznościami zaginięcia. Po odnalezieniu dziewczynki Child Alert został oczywiście odwołany.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo