Piątek po Bożym Ciele. Czy 17 czerwca jest wolny od szkoły i pracy?

Tegoroczne święto Bożego Ciała zbliża się wielkimi krokami. Jak zawsze będzie to czwartek – tym razem wypada 16 czerwca. Zgodnie z przepisami jest to dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły. Ze względu na sprzyjający termin jest to również świetna okazja do dłuższego weekendu. Tutaj jednak pojawia się pytanie, czy 17 czerwca jest wolny. Sprawdzamy kalendarz! Czy dzieci idą do szkoły 17 czerwca?

Czy 17 czerwca jest wolny od szkoły?

Boże Ciało należy do tej grupy świąt, tzw. ruchomych, co oznacza, że co roku przypada w innym terminie. Jego data jest uzależniona od Wielkanocy – zawsze jest to bowiem 60 dni po świętach Zmartwychwstania Pańskiego. Każdorazowo musi to być jednak czwartek. Ze względu na to, że wypada zawsze pod koniec maja lub w czerwcu, pojawia się szansa na atrakcyjny dłuższy weekend z ładną pogodą. Do tego potrzebny jest jednak również wolny piątek.

Oficjalnie ustawowo wolny od pracy jest tylko 16 czerwca, czyli Boże Ciało. Zazwyczaj jednak w takich sytuacjach dyrektorzy szkół postanawiają wykorzystać przysługującą im pulę dni wolnych, które mogą wyznaczyć w dowolnym momencie w roku. Najczęściej robią to właśnie po, aby wydłużyć uczniom weekend. Prawdopodobnie zatem większość placówek nie będzie tego dnia pracować. Tym bardziej, że jest to końcówka roku i oceny będą już wystawione. Jednak na pytanie o to, czy 17 czerwca dzieci idą do szkoły, odpowiedzi należy szukać w konkretnej szkole.

Zobacz: Dodatkowe 500 złotych na dziecko niedługo traci ważność. Pamiętaj, by skorzystać w terminie

Czy piątek po Bożym Ciele jest wolny od pracy?

Gorsze wiadomości mamy dla tych, którzy poszukują odpowiedzi na pytanie, czy 17 czerwca jest wolny od pracy. Piątek po Bożym Ciele to niestety zwykły dzień pracy. Wszystkie firmy, urzędy, centra handlowe czy sklepy powinny funkcjonować w normalnym trybie. Wszyscy, którym zależy na dłuższym odpoczynku, powinni więc zdecydować się na wzięcie urlopu.

Sprawdź: Miała czerwony pasek, a nie zdała matury. Wszystko przez katar koleżanki

Piątek po bożym ciele w szkole – szansa na długi weekend

Boże Ciało to co roku świetna okazja na zorganizowanie krótkiego wyjazdu czy rodzinnej wycieczki. Zazwyczaj wypada w czerwcu, w związku z czym można spodziewać się bardzo dobrej, a nawet wakacyjnej pogody, sprzyjającej spacerom i spędzaniu czasu na zewnątrz. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób planuje dzień wolny na piątek po Bożym Ciele. Dzięki temu można zyskać 4 dni nieprzerwanego wypoczynku – w tym roku będzie to 16-19 czerwca. Do pracy wrócimy w poniedziałek 20 czerwca.

Zobacz: Dała na komunię 200 złotych i łańcuszek. To, co powiedziała rodzina wywołało szok

Rodzice pytają, czy 17 czerwca jest wolny w szkole

Czy 17 czerwca idziemy do szkoły?

17 czerwca wolny jest w większości szkół – dyrektorzy wyznaczają wówczas zazwyczaj przysługujące im dni wolne.

Czy w piątek po Bożym Ciele idziemy do szkoły?

Zależy od decyzji dyrektora, ale większość z nich wyznacza w ten dzień wolne, aby przedłużyć uczniom weekend.

Czy szkoły są otwarte 17 czerwca?

To zależy od konkretnej placówki, ale większość dyrektorów korzysta tego dnia z jednego dnia z puli tzw. dni dyrektorskich i daje uczniom wolne.

Czy w Boże Ciało idziemy do szkoły?

17 czerwca wolny od szkoły jest w przypadku większości placówek. Bardzo często dyrektor wyznacza wtedy dodatkowe wolne.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo