Dodatkowe 500 złotych na dziecko niedługo traci ważność. Pamiętaj, by skorzystać w terminie

Wakacje z dzieciakami to spory wydatek dla rodziców. Na szczęście wypoczynek w Polsce może być tańszy. Bon turystyczny to rozwiązanie dla rodzin, można z niego skorzystać do września 2022. Zaplanuj urlop w kraju i wybierz się w jedno z miejsc, wpisanych na listę przez Polską Organizację Turystyczną.

Bon turystyczny – do kiedy jest ważny? Rodzicu, śpiesz się!

Opłacenie wakacji dla całej rodziny dla wielu dorosłych może być trudne. Zapewnienie dzieciom letniego wypoczynku jest kosztowne. Na szczęście, aż do 30 września 2022 roku możesz skorzystać z bonu turystycznego. W grudniu roku 2021 prezydent Andrzej Duda podpisał nową ustawę covidową, dzięki której wydłużyło się działanie Polskiego Bonu Turystycznego. W tym roku rodzice dzięki rozwiązaniu mogli opłacić wypad na ferie, odpoczynek w majówkę, a niedługo i wakacyjny wypad. Nadchodzi długi weekend czerwcowy, to również idealna okazja na wykorzystanie bonu turystycznego.

Odpoczynek w Polsce nie musi być nudny. Nasz kraj pełen jest pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Polski Bon Turystyczny pomoże rodzinom opłacić urlop nad morzem Bałtyckim, w górach czy nad jeziorem. Bon można wykorzystać u organizatorów turystyki takich jak biura podróży i parki rozrywki, oraz w obiektach noclegowych, między innymi:

  • schroniskach
  • damach wycieczkowych
  • obiektach agroturystycznych
  • hotelach
  • campingach/polach biwakowych
  • kwaterach prywatnych
  • pensjonatach
  • willach
  • ośrodkach wczasowych/senatoryjnych
  • i innych

Pamiętaj, 500 złotych na każde dziecko możesz wykorzystać do końca września roku 2022. Niezwykle istotną informacją jest także fakt, iż bon turystyczny nie musi być wykorzystany w całości. Opłacaj urlop wielokrotnie. Chcesz sprawdzić, ile kwoty zostało na Twoim bonie? Aby zobaczyć aktualny stan środków, musisz odwiedzić Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Otwórz menu, i kliknij na zakładkę „ogólny”, następnie „Polski Bon Turystyczny”, a na samym końcu „Mój bon”. Wraz z dziećmi podróżuj po kraju taniej, zapłać nie tylko za nocleg, ale i wypad do muzeum w Twoim mieście!

Zobacz: Jak płacić bonem turystycznym? Aktywacja krok po kroku

Kto może skorzystać z dodatkowego 500 złotych?

Polski Bon Turystyczny to pomoc dla rodzin z dziećmi, które nie dałyby rady same pojechać na wakacje i zapewnić dzieciom wymarzonego wypoczynku. Kto może pobrać dodatkowe 500 złotych? Kwota ta przysługuje, jeżeli posiadasz co najmniej jedno dziecko, poniżej 18 roku życia. Na każdą pociechę, rodzice mogą pobrać aż 500 złotych, do wykorzystania przy opłacie noclegu w hotelach, willach, polach kempingowych i innych obiektach noclegowych, a także podczas wypadu do muzeum czy galerii. Wakacje w Polsce mogą być tańsze. Wielu rodziców może teraz odetchnąć, gdyż urlop z dziećmi to wyzwanie również dla portfela.

Dodatkowe świadczenie, czyli Polski Bon Turystyczny przysługuje również rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi. Co ważne, pociechy z orzeczeniem o niepełnosprawności dostaną więcej, bo aż 1000 złotych. Taka kwota z pewnością pomoże rodzinie i zapewni im komfortowy wypoczynek. Dodatkowo, warto wspomnieć, że bon turystyczny przysługuje niezależnie od poziomu dochodów. Specjaliści przewidują, iż z rozwiązania skorzystają opiekunowie około 6,5 miliona dzieci.

Jak skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego?

Jesteś opiekunem dziecka poniżej 18 roku życia i kwalifikujesz się do pobrania Polskiego Bonu Turystycznego? Aby go aktywować, na samym początku musisz się zarejestrować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po rejestracji, musisz zalogować się na swoje konto, wyszukać zakładkę „Polski Bon Turystyczny”, kliknąć w „Mój Bon”, a potem w przycisk „Aktywuj Bon”. Udostępniony Ci bon to unikalny, kod 16 – cyfrowy, który zostanie wysłany pod wskazany numer telefonu, lub email. Bon musi zostać okazany podczas rezerwacji pobytu lub podczas zakwaterowania.

Jeżeli jesteś opiekunem dziecka z niepełnosprawnością, przysługuje Ci uzupełnienie bonu, które tak naprawdę oznacza dostęp do kolejnego bonu turystycznego. Aby uzyskać przysługujące Ci pieniądze na wakacje w Polsce, w takim przypadku po rejestracji na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i zalogowaniu się na konto, w zakładce „Mój bon”, musisz wybrać dziecko niepełnosprawne. Następnie kliknij „Złóż wniosek o dodatkowe świadczenie”, oraz załącz skan dokumentu, który potwierdza niepełnosprawność podopiecznego. 

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Stół weselny

Wczoraj pisałam o tym co powinno znajdować się na wiejskim stole weselnym i jak ten stół wiejski powinien wyglądać. Dzisiaj skoncentruję się na zwykłych stołach weselnych. Jak powinny wyglądać stoły...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Ciekawe pomysły na zaręczyny

Zanim nastąpi sakramentalne „tak” przed ołtarzem, zawiązują się tak zwane zaręczyny. Chłopak prosi swoją dziewczynę o rękę wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jest to część tradycji oraz bardzo ważny moment w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general