Kosztuje grosze i idealnie czyści podłogę! Dodaj do wody odrobinę tej mikstury i zapomnij o smugach

Mycie paneli podłogowych to jedno z najbardziej czasochłonnych i niewdzięcznych obowiązków domowych. Samo usunięcie brudu i kurzu może nie wystarczyć, aby powierzchnia prezentowała się ładnie. Po myciu często pojawiają się uciążliwe smugi, które sprawiają, że świeża podłoga wygląda na zadeptaną i niechlujną. Istnieje jednak jeden sprawdzony sposób na pozbycie się tego problemu. Dodaj do wody kilka kropel tej mikstury i daj się zaskoczyć efektami!

Czym myć panele podłogowe?

Mycie podług, zwłaszcza paneli, bywa prawdziwą zmorą. Zazwyczaj poświęcamy na tę czynność wiele czasu i ogrom energii, a nasze wysiłki ostatecznie i tak idą na marne. Po wyschnięciu okazuje się bowiem, że co prawda udało nam się usunąć brud i kurz z całej powierzchni, ale pojawił się nowy problem – smugi. Wyglądają bardzo nieestetycznie i niestety sprawiają, że nawet najczystsza podłoga wygląda na zaniedbaną i niechlujną. Jak uniknąć tego problemu i cieszyć się lśniącymi powierzchniami w całym domu? Wcale nie trzeba inwestować w drogie, silne detegenty.

Wystarczy, że umyjesz podłogę tak jak zazwyczaj – za pomocą ścierki lub mopa, ale do wody dodasz jeden, genialny składnik – ocet. Ma on znakomite właściwości czyszczące, dezynfekujące, a co najważniejsze – genialnie usuwa smugi i pozostawia panele pięknie błyszczące. Aby przygotować odpowiedni roztwór, należy użyć mniej więcej 3 łyżki octu na 5 litrów wody.

Jeśli boimy się kontaktu podłogi z octem, zawsze można wypróbować w tej roli również płyn do mycia naczyń (kilka kropel) lub sok z cytryny (również w niewielkiej ilości).

Zobacz: Jak prać bieliznę, by zachwycała bielą i zapachem? Zanim włożysz do pralki, namocz ją w tym roztworze

Sprawdzony, domowy sposób na lśniącą podłogę

Ocet doskonale sprawdzi się w walce ze smugami i brakiem połysku po myciu. Panele w domu będą wyglądały jak nowe. Wiadomo jednak, że jest to środek o dość specyficznym zapachu. Jeśli więc będzie nas drażnił, spokojnie możemy dolać do mieszanki kilka kropel olejku eterycznego o ulubionym aromacie.

Pamiętajmy również, aby przed myciem dokładnie odkurzyć lub zamieść całą powierzchnię, co również ułatwi czyszczenie. Zarówno ścierkę, jak i mopa należy także dokładnie wyżymać przed kontaktem z podłogą.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo