Zwykle trafia do kosza, a to świetny nawóz. Rozsyp w ogródku, a Twoje rośliny będą rosły jak szalone!

Samodzielnie wyhodowane plony dają dużo satysfakcji, ale niestety każdy mniej lub bardziej doświadczony ogrodnik doskonale wie, że ciężka praca nie zawsze przynosi efekty. Jest jednak na to jeden, prosty sposób. Ten składnik zazwyczaj ląduje w śmietniku, a to znakomity naturalny nawóz. Posyp nim grządki, a nie nadążysz ze zbieraniem warzyw!

Zamiast wyrzucać, wykorzystaj w ogrodzie

Pielęgnowanie przydomowego ogródka warzywnego to zajęcie bardzo przyjemne, ale jednocześnie wymagające ogromu cierpliwości. Praca przy grządkach bywa bardzo ciężka i nierzadko zupełnie nieskuteczna, ale dzięki temu sukces przynosi jeszcze więcej satysfakcji. Nie od dziś wiadomo, że nic nie smakuje lepiej niż własne marchewki, pomidory czy ogórki, wyhodowane naturalne, bez dodatku sztucznych, szkodliwych substancji.

Regularne podlewanie, pielenie i dobre nasłonecznienie niekiedy nie wystarczają, aby sadzonki dobrze i szybko rosły. Nie oznacza to jednak, że trzeba od razu rezygnować z planów lub sięgać po sztuczne nawozy. Pod ręką każdy z nas znajdzie przynajmniej jeden bardzo skuteczny, ale niepozorny składnik, który doskonale odżywi grządki. Chodzi o popiół z ogniska/grilla lub kominka. Dzięki swoim właściwościom w naturalny sposób odkwasza glebę, uzupełniając ją o potas, wapń i fosfor.

Zobacz: Zapomnij o soli! Dodaj to do wody podczas gotowania ziemniaków. Lepszych nigdy nie jadłaś

Darmowy i naturalny nawóz. Nie nadążysz zbierać plonów!

W naszych kuchniach znajdziemy jeszcze jeden składnik, który normalnie wyrzuca się do śmieci, a mógłby przydać się w ogrodzie. Mowa o fusach z kawy. Wystarczy przygotować odpowiednią mieszankę, czyli jedną szklankę fusów na 10 litrów wody. Po zalaniu należy zaczekać, aż fusy zaczną pęcznieć, a gdy tak się stanie, podlewamy rośliny tym preparatem. Kawa dostarcza roślinom niezbędnych składników odżywczych takich jak azot, potas czy magnes.

Sprawdź też:

Planowanie ślubu oraz wesela

Stół weselny

Wczoraj pisałam o tym co powinno znajdować się na wiejskim stole weselnym i jak ten stół wiejski powinien wyglądać. Dzisiaj skoncentruję się na zwykłych stołach weselnych. Jak powinny wyglądać stoły...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę Dziecko to niekończący się wydatek. Każdy rodzic chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze. Producenci o tym wiedzą i często zawyżają ceny swoich produktów. Jak zatem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo