Emerytury dla matek wielodzietnych i premia za urodzenie dziecka od 2019 r? Beata Szydło przedstawia szczegóły! [WIDEO]

Wicepremier Beata Szydło w zeszłym tygodniu potwierdziła słowa premiera Mateusza Morawieckiego: emerytury dla matek wielodzietnych oraz premia za urodzenie drugiego dziecka trafią pod obrady sejmu po wakacjach. Szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów chciałaby, by zaczęły obowiązywać od 2019 roku. W ten weekend zdradziła więcej szczegółów nowego projektu PiS.

Emerytury dla matek wielodzietnych i premia za urodzenie dziecka od 2019 r? Beata Szydło przedstawia szczegóły! [WIDEO]
Screen Youtube, RMF FM

Emerytury dla matek wielodzietnych od 2019 roku?

W minioną środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie minimalnej emerytury dla matek co najmniej czworga dzieci. Matczyna emerytura miałaby obowiązywać już od 2019 roku. Jego słowa w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM potwierdziła wicepremier, szefowej Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beaty Szydło.

W tej chwili przygotowywane są m.in. projekty ustaw dotyczące emerytur dla mam (…), premii za urodzenie drugiego dziecka. Po wakacjach te dwa projekty trafią pod obrady sejmu i zostaną, mam nadzieję, do końca roku uchwalone. – mówiła wicepremier.

Beata Szydło przypomniała, że emerytury dla matek były zapowiadane przez nią już w połowie kwietnia na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Nazwijmy je sobie dzisiaj „mama plus”. Propozycje te obejmują m.in. zabezpieczenie emerytalnego matek, które wychowały co najmniej czworo dzieci oraz premie za szybkie urodzenie drugiego dziecka – mówiła Beata Szydło podczas kwietniowej konwencji PiS.

Sprawdź także:

Szczegóły projektu emerytury dla mam

Więcej szczegółów projektu wicepremier zdradziła podczas wizyty w Skarżysku Kamiennej, która odbyła się w ramach kampanii PiS “Polska jest jedna”. Beata Szydło podkreślała, jak priorytetowo traktuje pomoc rodzinom. Przytaczała wypowiedzi ekspertów zgodnie z którymi w ciągu najbliższych kilkunastu lat liczba mieszkańców Polski zmniejszy się o milion osób. To właśnie te prognozy skłaniają rząd do kładzenia nacisku na pomoc rodzinom małych dzieci. Stąd też według wicepremier nowa inicjatywa emerytur dla mam wielodzietnych.

To mniej więcej tak, jakby z mapy zniknęło województwo świętokrzyskie. Musimy wspierać politykę prodemograficzną, prorodzinną. Temu służą te projekty, które zostały już wprowadzone w życie, m.in. 500+. Mamy pozytywne sygnały, że ten program się powiódł, bo zaczęło się w Polsce rodzić więcej dzieci, niż początkowo zakładano. – mówiła wicepremier.

Beata Szydło zdradziła też pierwsze szczegóły nowego projektu, jakim jest matczyna emerytura. Według niej mamy wychowujące co najmniej 4 dzieci, które nie miały możliwości wypracowania sobie minimalnej emerytury, będą miały ją zapewnioną. Te z matek, które mając wielodzietną rodzinę pracowały, otrzymają dodatek do emerytury.

Jeśli wychowując dzieci nie były w stanie wypracować sobie emerytury, będą miały gwarantowaną najniższą emeryturę (obecnie 1000 zł). Jeśli pracowały, to będą miały ją uzupełnioną. Prace nad tym projektem trwają, on zostanie przygotowany do końca wakacji, a później zostanie przedstawiony do debaty parlamentarnej – mówiła Beata Szydło podczas wizyty w Skarżysku Kamiennej.

Emerytury dla matek to tylko jedno z dodatkowych świadczeń dla rodziców, nad jakimi pracuje rząd. W trakcie wizyty w świętokrzyskim wicepremier wspominała również o objęciu dodatkowym wsparciem młodych rodzin, w których rodzice łączą naukę z wychowaniem dzieci.

Sprawdź:  7-miesięczne niemowlę trafiło do szpitala w stanie zagrożenia życia. Aż trudno uwierzyć, co było powodem!

Premia za urodzenie drugiego dziecka

Podczas czwartkowej rozmowy z Robertem Mazurkiem w RMF FM Beata Szydło obok matczynych emerytur  poruszyła również kwestię premii za urodzenie drugiego dziecka, która ma zachęcić Polaków do szybszego posiadania kolejnego potomka. Świadczenie ma być wprowadzone już w 2019 roku.

Pieniądze z programu Mama Plus miałyby otrzymywać te matki, które urodziły drugie dziecko w ciągu maksymalnie dwóch lat od narodzin pierwszego. Kwota premii za urodzenie kolejnego dziecka nie jest jeszcze znana.

[Zdjęcie główne: Screen Youtube, RMF FM]

12 komentarzy: Emerytury dla matek wielodzietnych i premia za urodzenie dziecka od 2019 r? Beata Szydło przedstawia szczegóły! [WIDEO]

Danuta Stasiewicz Dodane ponad rok temu,

DZIS KOBIETA DOSTAJE 500+ DODATEK DO WYPRAWKI SZKOLNEJ 300 ZL. TO JESZCZE ZA DARMO EMERYTURE 1000 ZL.ZA NIC TO BEDZIE SKANDAL JAK BYLAM ZA PIS TO PO TYM WPROWADZENIU BEDZIE ZENADA DLA RZADU KOBIETA KTORA URODZLA 2 LUB 3 DZIECI I CALY CZS PRACOWALA DOSTANIE MARNY DODATEK ZA DZIECKO A WYPRACOWANA EMETYTURA PO 40 LATACH TO OKOLO 1300 NA REKE TO JAK SIE MA DTO DO TAKIEGO PASOZYTA KTORY NIE PRACOWAL ALE MA 4 DZIECI I DOSTANIE EMERYTURE PANI PREMIER SZYDLO BOJCIE SIE BOGA TO WY PROMUJECIE PASOZYTOW I TO Z NASZYCH SKLADEK PRZECIEZ TE KOBIETY PO URODZENIU 4 DZIECKA MOGA ISC DO PRACY I WYPRACOWAC CHOCIAZ 20 LAT ALE NIE ZA NIC TO DAJCIE IM JESZCZE RENTY WCZESNIEJ PRZED EMERYTURA BO NAPEWNO SA CHORE BO MUSIALY UGOTOWAC OBIAD DLA TAKIEJ DUZEJ RODZINY ZENADA I WSTYD DLA ZADU
POZDRAWIAM

Sprawdź:  Dzieci są jak naćpane. Przez to co jedzą, trudno z nimi współpracować!
Ruby z bagażem Życiowym niewpisanym do dowodu Dodane ponad rok temu,

żenada to to co Państwo zrobiło wcześniej na twoje 1300 złoty nie będzie miał kto pracować i za przeproszeniem gów.. dostaniemy to akt desperacji podniesienia niżu demograficznego i ratowanie Państwa Polskiego, tylko szkoda że tak puźno bo ja mam 4 dzieci i nikt nigdy nie spytał się czy mam coś do garnka włożyć pracuję od 16 roku życia żona również i wcale mnie nie boli że teraz wszyscy wielo dzietni dostaną takie sociale na starcie, a mi państwo pomogło wpaść w długi walczę dalej od dziewięciu lat spłacam dług tytułem ratowania dziecku życia zostało około 2 latka jeszcze więc wszystkie te fundusze uzupełniają moje niecałe 1200-1300 zł by przeżyć od 1 do ostatniego dnia miesiąca i zapewnić dziecią które jeszcze nie są pełnoletnie jakiś dóbr nie tylko w postaci jeść, pić, ubrać się.
Nadmienię iż za niedługo będę miał tytuł dziadka więc nie wszystkie te dobra mnie obejmują ale kolejna władza będzie to kontynuowała dla nieświadomych bo innej opcji niema, a zawiść ludzka była jest i będzie, teraz mają za dużo każdy pyta dlaczego i ciekawe co z kasą robi wow, ale jak mieli za mało nikt nie pytał kur.. jak to możliwe że dajecie radę jadły moje dzieci kluski z mąki łzy ciekły a ja walczyłem po 16h dziennie więc nie smuć.

Sprawdź:  Becikowe 2018: Jakie dokumenty? Ile się czeka i ile wynosi? +[POBIERZ WNIOSEK]
ZOFIA ZINIEWICZ Dodane ponad rok temu,

Wchwili obecnej jestem na emeryturze,mam ja mala 1220zł,wychowałam i urodzilam 4 dzieci,pracowalam,nastepnie jako wdowa tez musiałam radzic..Oto ytanie czy ja tez cos dostane jakis bonus do swojej emerytury?

Sprawdź:  7-miesięczne niemowlę trafiło do szpitala w stanie zagrożenia życia. Aż trudno uwierzyć, co było powodem!
Bożena Dodane ponad rok temu,

Na początku zrozumiałam ze matka 4+ dzieci dostanie te 1000 zl jako dodatek do emerytury. A tutaj porażka. Kobieta która przepracowala np 20 lat i wychowywala te 4 dzieci dostanie 1000 zl emerytury bo to najnizsza i to samo ta ktora nigdy nie pracowała a tylko i az wychowywala 4 dzieci. Brawo PISdzielce

Sprawdź:  Dzieci są jak naćpane. Przez to co jedzą, trudno z nimi współpracować!
Gosia Dodane ponad rok temu,

Większość tych pań miała dobrze zarabiających mężów a co z samotnym matkami które same wychował trójkę dzieci a pracy dla nich nie było nie zapominajcie ze były lata z 15-17% bezrobociem a robić za psi grosz na jakiegoś bizmesmena zawsze można było ale jakim kosztem idąc do pracy taka matka by na przedszkola nie zarobi Jestem za niech państwo pomaga ale po równo dla kazdego a tak widac się nie da

Sprawdź:  Becikowe 2018: Jakie dokumenty? Ile się czeka i ile wynosi? +[POBIERZ WNIOSEK]
madzia 61 Dodane ponad rok temu,

Pracuje w jednej firmie 38 lat. Pracę mam stresującą i trudną. Całe życie muszę się doszkalać bo pomagam ludziom. Wychowałam 5 dzieci, wykształciłam i wszystkie pracują. Mój mąż również cały czas pracował. Dzieci chodziły do żłobków i do przedszkoli. Sami za to płaciliśmy. Nie przysługiwała nam żadna pomoc bo przekraczaliśmy kryteria pracując. Kończyliśmy jedną pożyczkę i brało się kolejną na życie, mieszkanie, studia dla dzieci. Dzisiaj nie mamy jeszcze wieku emerytalnego ale jesteśmy schorowanymi ludźmi. Emerytury nie będziemy mieć najwyższe ale np. chciałabym aby były dla takich osób albo jakieś dodatki albo chociaż po 1 roku za dziecko dodane do emerytury. Nie mam siły pracować a czemu mam żebrać o rentę jeśli powinnam już spokojnie być na zasłużonej i godnej emeryturze. Rozwiązania powinny być nie tylko pieniężne ale dla osób które już odchowały dzieci i pracowały systemowe.

Sprawdź:  Matka topiła córkę, a potem poderżnęła 4-letniej dziewczynce gardło [NOWE FAKTY]
emerytka Dodane ponad rok temu,

OSZUKAŁA PANI SZYDŁO DODATKU ZADNEGO NIE DOSTANA MATKI 4 DZIECI KTORE WYPRACOWAŁY EMERYTURE WYZSZA OD MINIMALNEJ NASTEPNE OSZUSTWO I OBIECANKI,JUZ PIS U MNIE NIEWIARYGODNE KLAMCZUCHY,NIE GLOSOWAC NA NICH,WYNAGRODZILI LENI I RODZINY PATOLOGICZNE,NA PICIE BEDA MIELI…

Sprawdź:  Matka topiła córkę, a potem poderżnęła 4-letniej dziewczynce gardło [NOWE FAKTY]
Renata Dodane ponad rok temu,

Nie oceniam nikogo, żadnej matki z czworgiem i wiecej dzieci. Rozumiiem, że jest ciężko pogodzić pracę zawodową z wychowaniem dzieci. Ja tego dokonalam. Wychowuję 5 dzieci i pracuję zawodowo. Powiem wiecej ja również stale się doksztalcalam, tego wymagala moja praca w służbie zdrowia. Jestem za tym, aby wprowadzono wcześniejsze emerytury po dwa lata za dziecko oraz dodatek finannsowy 200 zł za dziecko. Mimo, że pracuje 32 lata moja emerytura nie bedzie powalajaco wysoka. I cóż że pracowałam uczciwie 32 lata? Mamy,, ktore nie pracowaly otrzymają 1000 zł. A ja może 1 500 zł?! Wychowano mnie, aby nie wyciągać ręki po coś czego nie wypracowałam tj. nie “dziadowac” i staram się uczciwie kroczyć przez życie.

Sprawdź:  Becikowe 2018: Jakie dokumenty? Ile się czeka i ile wynosi? +[POBIERZ WNIOSEK]
Wrona Dodane ponad rok temu,

Bardzo dobry pomysł, wychowuje sama troje dzieci, mowy nie ma o podjęciu pracy, bo cała trójka choruje przewlekłe łącznie zemna, i co z takimi mamami, które nie mogą podjąć się pracy i muszą opiekować się dziećmi i byc, dostępne 24na24

Sprawdź:  Dzieci są jak naćpane. Przez to co jedzą, trudno z nimi współpracować!

Dodaj komentarz

Newsy
Twoje dziecko trafiło po wypadku do szpitala, a Ty nie możesz dowiedzieć się którego? To jeden z absurdów RODO
Wyobraźcie sobie taką sytuację: właśnie dostaliście informację, że Wasze dziecko uczestniczyło w największym wypadku drogowym w regionie. W panice obdzwaniacie szpitale. Nikt nie chce Wam jednak udzielić informacji, bo... RODO!
Czytaj dalej
Zdrowie dziecka
Kalendarz pylenia
Życie alergika nie jest łatwe. We znaki daje każdy rodzaj alergii, ale alergia na pyłki roślinne sprawia, że okres wiosenno-letni bywa prawdziwym utrapieniem. Na alergię tego typu cierpi coraz więcej
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
Nauka zdalna [do kiedy? jak wspomóc dziecko?]
Wszystko wskazuje na to, że nauka zdalna zostanie z nami jeszcze przez pewien czas. W prawdzie jest szansa na to, że dzieci klas 1-3 wrócą po feriach do szkół, jednak
Czytaj dalej
Newsy
Czy 2 stycznia są otwarte sklepy?
Czy sklepy są otwarte 2 stycznia? W jakich sklepach będziemy mogli zrobić zakupy w sobotę 2 stycznia 2021 roku? Sprawdzamy jakiego rodzaju handel będzie dozwolony. Sprawdź, czy 2 stycznia jest
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
Czarnek: “Ochrona dzieci przed demoralizacją” i “weryfikacja podręczników” to plany MEN na 2021 rok
W niedzielę (27 grudnia) gościem TVP Info był minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W programie opowiedział o planach resortu edukacji na nadchodzący 2021 rok. Wśród nich znajduje się między
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
Powrót do szkół: Tylko najmłodsze dzieci wrócą do szkół po feriach?
Czy szkoły po feriach będą znów otwarte dla wszystkich uczniów? Czy lekcje będą odbywały się w trybie mieszanym? Sprawdź, co na ten moment wiemy na temat powrotu do szkół po
Czytaj dalej
Newsy
Kwarantanna narodowa: Jakie sklepy otwarte po 28 grudnia?
Od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021, czyli od poniedziałku po świętach w Polsce wchodzi w życie kwarantanna narodowa. Jakie sklepy będą otwarte w tym czasie? Czy będziemy mogli
Czytaj dalej
Newsy
Czy rząd wprowadzi zakaz przemieszczania się na święta Bożego Narodzenia?
Zakaz przemieszczania się na święta wisi nad nami niczym groźba. Boże Narodzenie zawsze jest czasem szczególnym, jednak w tym roku jego celebrowanie nabierze dodatkowego, nieprzewidzianego charakteru. Wszystkiemu winien oczywiście koronawirus,
Czytaj dalej
500+ Newsy
500 plus w 2021 roku – Od kiedy składać wniosek? Jakie zmiany wejdą w życie od stycznia?
Program socjalny „Rodzina 500 plus” został wdrożony przez obecny rząd w 2016 roku. Dowiedz się jak będzie wyglądało świadczenie 500 + od 2021 roku i od kiedy będzie można składać
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
Powrót do szkół: Kiedy dzieci wrócą do szkoły?
Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego powrót dzieci do szkół jest możliwy po zakończeniu ferii 2021, czyli 18 stycznia. Do tego czasu jednak sytuacja może się
Czytaj dalej