Ferie zimowe 2022 Wielkopolska. Kiedy są ferie w wielkopolskim 2022?

Po tegorocznym zamieszaniu z terminami ferii zimowych wszyscy uczniowie i rodzice mają nadzieję, że zgodnie z zapowiedziami rządzących w 2022 roku powrócimy do normy i zimowy wypoczynek odbędzie się według planu. Jak wynika z kalendarza roku szkolnego przedstawionego przez MEiN już pod koniec sierpnia zimowa przerwa ponownie ma się odbyć w czterech turach, z podziałem na województwa. Poznaj terminy ferii zimowych 2022. Kiedy są ferie 2022? Sprawdź, kiedy są ferie zimowe 2022 Wielkopolska?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Ferie zimowe 2022 Wielkopolska rozpocznie już w pierwszej turze.
  • Ferie w województwie wielkopolskim rozpoczną się 17 stycznia, a zakończą dwa tygodnie później - 30 stycznia 2022 roku.
  • Oprócz woj. wielkopolskiego ferie zimowe w tym samym terminie rozpoczynają też uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego.

Ferie zimowe 2022: Wielkopolska

Wielu uczniów, nauczycieli oraz rodziców liczy na to, że potwierdzą się słowa ministra edukacji Przemysława Czarnka i ferie zimowe 2022 rzeczywiście będą wyglądały inaczej niż poprzednie. Podobną nadzieję wyrażają także przedsiębiorcy z branży turystycznej, którzy sporo stracili w wyniku pandemii i wprowadzonych z jej powodu zmian w zimowym terminarzu szkolnym. Przypomnijmy, że w 2021 roku ze względu na ogromne liczby nowych zakażeń, rząd zdecydował, że wszyscy uczniowie będą mieli ferie w tym samym terminie.

Ferie zimowe 2022 mają wyglądać znowu tak, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Podobnie jak w poprzednich latach Polska została podzielona na cztery grup województw, dla których przerwa rozpocznie się w czterech różnych terminach. Pierwsza tura ferii 2022 rozpocznie się krótko po nowym roku, 17 stycznia, a uczniowie rozpoczynający przerwę jako ostatni powrócą do szkół dopiero pod koniec lutego. Kiedy są ferie zimowe 2022 w Wielkopolsce?

Kiedy są ferie zimowe w województwie wielkopolskim?

Według terminarza opublikowanego przez MEiN uczniowie z województwa wielkopolskiego rozpoczną ferie zimowe 2022 już na samym początku. Przerwa w Wielkopolsce rozpocznie się już 17 stycznia 2022. Szkoły pozostaną zamknięte przez dwa tygodnie, a dzieci zakończą wypoczynek w niedzielę 30 stycznia, chociaż do pracy wrócą dopiero następnego dnia. Ferie zimowe 2022 w tym terminie ma nie tylko Wielkopolska, ale także cztery inne województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie oraz świętokrzyskie.

Zobacz:

Ferie wielkopolskie 2022: Uczniowie w Wielkopolsce rozpoczną przerwę w pierwszej turze

Ferie zimowe 2022 Wielkopolska rozpocznie już w pierwszej turze, to znaczy w połowie stycznia. Oznacza to, że miną zaledwie dwa tygodnie nauki od powrotu z przerwy świąteczno-noworocznej. Część dzieciaków nie jest zadowolona z tak wczesnego terminu przerwy, ponieważ po powrocie czeka ich bardzo długi okres bez żadnego wolnego (poza weekendami), aż Wielkanocy. Większość uczniów woli rozpoczynać ferie nieco później, w połowie stycznia są jeszcze świeżo wypoczęci po Świętach.

Niestety ktoś musi zacząć. W tym roku padło na województwo wielkopolskie oraz kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie i świętokrzyskie. W kolejnej turze, czyli od 24 stycznia do 6 lutego 2022 potrwają ferie w podlaskim, warmińsko-mazurskim. Następnie 31 stycznia 2022 na przerwę udadzą się uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego. Jako ostatnie ferie zimowe 2022 rozpoczną dzieci w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim – dopiero 14 lutego.

Zobacz: Dni wolne od szkoły 2021/2022: Jak wygląda kalendarz tego roku szkolnego?

Bon turystyczny a ferie zimowe 2022

Warto przypomnieć, że obowiązujący od sierpnia zeszłego roku bon turystyczny traci ważność dopiero w marcu 2022 roku. Oznacza to, że spokojnie będzie można go wykorzystać jeszcze podczas ferii zimowych 2022. Kwota dodatku z tytułu bonu wynosi 500 złotych i przysługuje jednorazowo na każde dziecko. Wystarczy aktywować bon na indywidualnym koncie w serwisie PUE ZUS, a następnie można z jego użyciem płacić za usługi hotelarskie lub organizatorów wycieczek i obozów.

Rodzice pytają o ferie 2022 Wielkopolska

Ferie woj wielkopolskie – kiedy?

Ferie zimowe 2022 Wielkopolska rozpocznie 17 stycznia, a zakończy 30 stycznia 2022.

Kiedy zaczynaja się ferie zimowe 2022?

Ferie zimowe 2022 rozpoczną się 17 stycznia w wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim i świętokrzyskim.

Kiedy zaczynają się ferie w wielkopolskim?

Ferie 2022 w województwie wielkopolskim zaczną się 17 stycznia 2022.

Ferie do kiedy – województwo wielkopolskie?

Ferie zimowe 2022 w województwie wielkopolskim potrwają do 30 stycznia 2022 roku.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general