Ferie zimowe 2022 Wielkopolska. Kiedy są ferie w wielkopolskim 2022?

Po tegorocznym zamieszaniu z terminami ferii zimowych wszyscy uczniowie i rodzice mają nadzieję, że zgodnie z zapowiedziami rządzących w 2022 roku powrócimy do normy i zimowy wypoczynek odbędzie się według planu. Jak wynika z kalendarza roku szkolnego przedstawionego przez MEiN już pod koniec sierpnia zimowa przerwa ponownie ma się odbyć w czterech turach, z podziałem na województwa. Poznaj terminy ferii zimowych 2022. Kiedy są ferie 2022? Sprawdź, kiedy są ferie zimowe 2022 Wielkopolska?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Ferie zimowe 2022 Wielkopolska rozpocznie już w pierwszej turze.
  • Ferie w województwie wielkopolskim rozpoczną się 17 stycznia, a zakończą dwa tygodnie później - 30 stycznia 2022 roku.
  • Oprócz woj. wielkopolskiego ferie zimowe w tym samym terminie rozpoczynają też uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego.

Ferie zimowe 2022: Wielkopolska

Wielu uczniów, nauczycieli oraz rodziców liczy na to, że potwierdzą się słowa ministra edukacji Przemysława Czarnka i ferie zimowe 2022 rzeczywiście będą wyglądały inaczej niż poprzednie. Podobną nadzieję wyrażają także przedsiębiorcy z branży turystycznej, którzy sporo stracili w wyniku pandemii i wprowadzonych z jej powodu zmian w zimowym terminarzu szkolnym. Przypomnijmy, że w 2021 roku ze względu na ogromne liczby nowych zakażeń, rząd zdecydował, że wszyscy uczniowie będą mieli ferie w tym samym terminie.

Ferie zimowe 2022 mają wyglądać znowu tak, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Podobnie jak w poprzednich latach Polska została podzielona na cztery grup województw, dla których przerwa rozpocznie się w czterech różnych terminach. Pierwsza tura ferii 2022 rozpocznie się krótko po nowym roku, 17 stycznia, a uczniowie rozpoczynający przerwę jako ostatni powrócą do szkół dopiero pod koniec lutego. Kiedy są ferie zimowe 2022 w Wielkopolsce?

Kiedy są ferie zimowe w województwie wielkopolskim?

Według terminarza opublikowanego przez MEiN uczniowie z województwa wielkopolskiego rozpoczną ferie zimowe 2022 już na samym początku. Przerwa w Wielkopolsce rozpocznie się już 17 stycznia 2022. Szkoły pozostaną zamknięte przez dwa tygodnie, a dzieci zakończą wypoczynek w niedzielę 30 stycznia, chociaż do pracy wrócą dopiero następnego dnia. Ferie zimowe 2022 w tym terminie ma nie tylko Wielkopolska, ale także cztery inne województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie oraz świętokrzyskie.

Zobacz:

Ferie wielkopolskie 2022: Uczniowie w Wielkopolsce rozpoczną przerwę w pierwszej turze

Ferie zimowe 2022 Wielkopolska rozpocznie już w pierwszej turze, to znaczy w połowie stycznia. Oznacza to, że miną zaledwie dwa tygodnie nauki od powrotu z przerwy świąteczno-noworocznej. Część dzieciaków nie jest zadowolona z tak wczesnego terminu przerwy, ponieważ po powrocie czeka ich bardzo długi okres bez żadnego wolnego (poza weekendami), aż Wielkanocy. Większość uczniów woli rozpoczynać ferie nieco później, w połowie stycznia są jeszcze świeżo wypoczęci po Świętach.

Niestety ktoś musi zacząć. W tym roku padło na województwo wielkopolskie oraz kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie i świętokrzyskie. W kolejnej turze, czyli od 24 stycznia do 6 lutego 2022 potrwają ferie w podlaskim, warmińsko-mazurskim. Następnie 31 stycznia 2022 na przerwę udadzą się uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego. Jako ostatnie ferie zimowe 2022 rozpoczną dzieci w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim – dopiero 14 lutego.

Zobacz: Dni wolne od szkoły 2021/2022: Jak wygląda kalendarz tego roku szkolnego?

Bon turystyczny a ferie zimowe 2022

Warto przypomnieć, że obowiązujący od sierpnia zeszłego roku bon turystyczny traci ważność dopiero w marcu 2022 roku. Oznacza to, że spokojnie będzie można go wykorzystać jeszcze podczas ferii zimowych 2022. Kwota dodatku z tytułu bonu wynosi 500 złotych i przysługuje jednorazowo na każde dziecko. Wystarczy aktywować bon na indywidualnym koncie w serwisie PUE ZUS, a następnie można z jego użyciem płacić za usługi hotelarskie lub organizatorów wycieczek i obozów.

Rodzice pytają o ferie 2022 Wielkopolska

Ferie woj wielkopolskie – kiedy?

Ferie zimowe 2022 Wielkopolska rozpocznie 17 stycznia, a zakończy 30 stycznia 2022.

Kiedy zaczynaja się ferie zimowe 2022?

Ferie zimowe 2022 rozpoczną się 17 stycznia w wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim i świętokrzyskim.

Kiedy zaczynają się ferie w wielkopolskim?

Ferie 2022 w województwie wielkopolskim zaczną się 17 stycznia 2022.

Ferie do kiedy – województwo wielkopolskie?

Ferie zimowe 2022 w województwie wielkopolskim potrwają do 30 stycznia 2022 roku.

Dodaj komentarz

Zdrowie dziecka, Newsy

To OSPA? NIE PODAWAJ Ibuprofenu!

Ibuprofen i Patracetamol to leki, po które sięgasz odruchowo, gdy dziecko ma gorączkę? Uważaj! Lekarstwa na bazie Ibuprofenu mogą być bardzo niebezpieczne podczas Ospy! Przekonała się o tym Hayley Lyons....

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Suknia ślubna

Suknia ślubna: wymarzona, wyśniona, albo wręcz przeciwnie – wielki znak zapytania. Podpowiadamy, jaki fason sukni ślubnej będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas przymiarek. Decyzja dotycząca wyboru sukni ślubnej jest jedną...

Czytaj dalej →
Torty weselne

Tort Weselny

Tort weselny to tradycyjny deser podawany na przyjęciu weselnym. Według tradycji brak tortu na weselu oznacza brak słodkiego życia po ślubie, także lepiej nie ryzykować. Obecnie na rynku ślubno-weselnym możemy...

Czytaj dalej →
Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general