Ferie 2022 mazowieckie. Kiedy są ferie zimowe w mazowieckim 2022?

Ferie zimowe to najdłuższa przerwa od nauki, która czeka uczniów na początku każdego roku. Po zeszłorocznych zmianach spowodowanych pandemią, wydaje się, że w tym roku wracamy do wcześniejszych zasad. Ponownie podzielono Polskę na cztery strefy i ustalono cztery różne daty rozpoczęcia przerwy dla poszczególnych województw. Jakie są terminy ferii 2022? Sprawdź, kiedy są ferie zimowe 2022. Kiedy są ferie 2022 mazowieckie?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Ferie zimowe mazowieckie 2022 rozpoczną się w trzeciej turze.
  • Ferie w województwie mazowieckim rozpoczną się 31 stycznia 2022, a zakończą 13 lutego 2022.
  • Poza mazowieckim ferie w tym samym terminie rozpoczynają też uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Ferie zimowe 2022: mazowieckie.

Według zapowiedzi ministerstwa edukacji i opublikowanego kalendarza szkolnego w 2022 roku ferie zimowe mają wyglądać inaczej niż w poprzednim roku. Przypomnijmy, że miniony rok szkolny całkowicie różnił się od standardowych. Z powodu pandemii uczniowie prawie cały ten czas spędzili na nauce zdalnej. W wyniku obostrzeń zupełnie inaczej wyglądały także ferie zimowe, ponieważ rząd zdecydował, że wszystkie województwa rozpoczną je w tym samym terminie.

Według zapowiedzi MEiN w tym roku szkolnym 2021/2022 ferie będą inne, ponieważ wracamy do normy. Polska ponownie została podzielona na cztery strefy. Zgodnie z tym podziałem ustalono cztery różne terminy ferii 2022 dla poszczególnych województw. Pierwsi uczniowie rozpoczną przerwę już 17 stycznia, a ostatni zakończą ją dopiero 27 lutego. Kiedy rozpoczną się ferie mazowieckie 2022?

Zobacz: Dziecko na kwarantannie 2021 – co z rodzicami? Jak wygląda opieka?

Kiedy są ferie w województwie mazowieckim?

Województwo mazowieckie znalazło się w 2022 roku w grupie, która rozpoczyna ferie zimowe dopiero w trzecim terminie. Szkoły na Mazowszu zamkną się na okres ferii 31 stycznia 2022. Przerwa potrwa tradycyjnie dwa tygodnie i zakończy się w niedzielę 13 lutego 2022 roku, a w poniedziałek 14 lutego uczniowie powrócą do obowiązków szkolnych. W tym terminie ferie ma nie tylko województwo mazowieckie, ale także dzieci z dolnośląskiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Zobacz: Dni wolne od szkoły 2021/2022: Jak wygląda kalendarz tego roku szkolnego?

Ferie mazowieckie 2022: Uczniowie rozpoczną przerwę jako trzeci

Ferie zimowe mazowieckie 2022 rozpoczną się dopiero pod koniec stycznia i jest to trzeci z czterech ustalonych na ten rok terminów ferii. Jako pierwsi już 17 stycznia przerwę rozpoczną uczniowie z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. W drugiej turze 24 stycznia zamkną się szkoły z Podlasia i województwa warmińsko-mazurskiego. A na koniec 14 lutego, jeszcze po województwie mazowieckim, na ferie udadzą się dzieci z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Ferie zimowe 2022 – bon turystyczny

Nie wszyscy mieli jeszcze okazję skorzystać z dodatku dla rodzin w postaci bonu turystycznego. Warto przypomnieć, że można go jeszcze wykorzystać do końca marca przyszłego roku, czyli także podczas nadchodzących ferii zimowych 2022. Dodatek wynosi 500 złotych i przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia. Środki te można wykorzystać do pokrycia kosztów usług hotelarskich lub organizacji zimowych wycieczek i obozów dla dzieci (np. narciarskich). Wystarczy zarejestrować się na portalu PUE ZUS i w swoim profilu aktywować bon turystyczny, a następnie podczas płatności podać specjalny kod wyświetlany na naszym koncie.

Sprawdź: Jak złożyć wniosek o bon turystyczny?

Rodzice pytają o ferie w mazowieckim

Ferie woj mazowieckie – kiedy?

Ferie w województwie mazowieckim rozpoczną się 31 stycznia, a zakończą 13 lutego 2022.

Kiedy zaczynają się ferie w mazowieckim?

Ferie w mazowieckim zaczynają się 31 stycznia 2022 roku.

Ferie do kiedy – województwo mazowieckie?

Ferie mazowieckie 2022 potrwają do 13 lutego 2022 roku.

Kiedy kończą się ferie zimowe?

Cztery tury ferii zimowych dla wszystkich województw odbędą się w okresie od 17 stycznia do 27 lutego 2022.

Kiedy zaczynaja się ferie zimowe 2022?

Ferie zimowe jako pierwsi rozpoczynają uczniowie z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego 17 stycznia 2022 roku.

Zobacz: Kiedy są ferie zimowe 2022: Jak zaplanować zimowe wyjazdy?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo