Ferie 2022 mazowieckie. Kiedy są ferie zimowe w mazowieckim 2022?

Ferie zimowe to najdłuższa przerwa od nauki, która czeka uczniów na początku każdego roku. Po zeszłorocznych zmianach spowodowanych pandemią, wydaje się, że w tym roku wracamy do wcześniejszych zasad. Ponownie podzielono Polskę na cztery strefy i ustalono cztery różne daty rozpoczęcia przerwy dla poszczególnych województw. Jakie są terminy ferii 2022? Sprawdź, kiedy są ferie zimowe 2022. Kiedy są ferie 2022 mazowieckie?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Ferie zimowe mazowieckie 2022 rozpoczną się w trzeciej turze.
  • Ferie w województwie mazowieckim rozpoczną się 31 stycznia 2022, a zakończą 13 lutego 2022.
  • Poza mazowieckim ferie w tym samym terminie rozpoczynają też uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Ferie zimowe 2022: mazowieckie.

Według zapowiedzi ministerstwa edukacji i opublikowanego kalendarza szkolnego w 2022 roku ferie zimowe mają wyglądać inaczej niż w poprzednim roku. Przypomnijmy, że miniony rok szkolny całkowicie różnił się od standardowych. Z powodu pandemii uczniowie prawie cały ten czas spędzili na nauce zdalnej. W wyniku obostrzeń zupełnie inaczej wyglądały także ferie zimowe, ponieważ rząd zdecydował, że wszystkie województwa rozpoczną je w tym samym terminie.

Według zapowiedzi MEiN w tym roku szkolnym 2021/2022 ferie będą inne, ponieważ wracamy do normy. Polska ponownie została podzielona na cztery strefy. Zgodnie z tym podziałem ustalono cztery różne terminy ferii 2022 dla poszczególnych województw. Pierwsi uczniowie rozpoczną przerwę już 17 stycznia, a ostatni zakończą ją dopiero 27 lutego. Kiedy rozpoczną się ferie mazowieckie 2022?

Zobacz: Dziecko na kwarantannie 2021 – co z rodzicami? Jak wygląda opieka?

Kiedy są ferie w województwie mazowieckim?

Województwo mazowieckie znalazło się w 2022 roku w grupie, która rozpoczyna ferie zimowe dopiero w trzecim terminie. Szkoły na Mazowszu zamkną się na okres ferii 31 stycznia 2022. Przerwa potrwa tradycyjnie dwa tygodnie i zakończy się w niedzielę 13 lutego 2022 roku, a w poniedziałek 14 lutego uczniowie powrócą do obowiązków szkolnych. W tym terminie ferie ma nie tylko województwo mazowieckie, ale także dzieci z dolnośląskiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Zobacz: Dni wolne od szkoły 2021/2022: Jak wygląda kalendarz tego roku szkolnego?

Ferie mazowieckie 2022: Uczniowie rozpoczną przerwę jako trzeci

Ferie zimowe mazowieckie 2022 rozpoczną się dopiero pod koniec stycznia i jest to trzeci z czterech ustalonych na ten rok terminów ferii. Jako pierwsi już 17 stycznia przerwę rozpoczną uczniowie z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. W drugiej turze 24 stycznia zamkną się szkoły z Podlasia i województwa warmińsko-mazurskiego. A na koniec 14 lutego, jeszcze po województwie mazowieckim, na ferie udadzą się dzieci z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Ferie zimowe 2022 – bon turystyczny

Nie wszyscy mieli jeszcze okazję skorzystać z dodatku dla rodzin w postaci bonu turystycznego. Warto przypomnieć, że można go jeszcze wykorzystać do końca marca przyszłego roku, czyli także podczas nadchodzących ferii zimowych 2022. Dodatek wynosi 500 złotych i przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia. Środki te można wykorzystać do pokrycia kosztów usług hotelarskich lub organizacji zimowych wycieczek i obozów dla dzieci (np. narciarskich). Wystarczy zarejestrować się na portalu PUE ZUS i w swoim profilu aktywować bon turystyczny, a następnie podczas płatności podać specjalny kod wyświetlany na naszym koncie.

Sprawdź: Jak złożyć wniosek o bon turystyczny?

Rodzice pytają o ferie w mazowieckim

Ferie woj mazowieckie – kiedy?

Ferie w województwie mazowieckim rozpoczną się 31 stycznia, a zakończą 13 lutego 2022.

Kiedy zaczynają się ferie w mazowieckim?

Ferie w mazowieckim zaczynają się 31 stycznia 2022 roku.

Ferie do kiedy – województwo mazowieckie?

Ferie mazowieckie 2022 potrwają do 13 lutego 2022 roku.

Kiedy kończą się ferie zimowe?

Cztery tury ferii zimowych dla wszystkich województw odbędą się w okresie od 17 stycznia do 27 lutego 2022.

Kiedy zaczynaja się ferie zimowe 2022?

Ferie zimowe jako pierwsi rozpoczynają uczniowie z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego 17 stycznia 2022 roku.

Zobacz: Kiedy są ferie zimowe 2022: Jak zaplanować zimowe wyjazdy?

Dodaj komentarz

Boże Narodzenie

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie to długa tradycja sięgająca całe pokolenia wstecz. Obecnie rozprzestrzeniła się na cały świat, a w obecnych czasach przybiera najróżniejsze formy. W dawnych latach zwyczaj ten...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general