Gdy dziecko zmienia się w nastolatka – co warto wiedzieć, wybierając dla niego łóżko i materac?

Uroczy pokój z dziecięcymi dekoracjami. Piękne plakaty i zdjęcia na ścianach. Miły kącik z zabawkami. Do tego jeszcze łóżko i jego wyposażenie – odpowiedni materac. W pewnym momencie nasz maluszek, z dziecka staje się nastolatkiem. Jak zapewnić mu odpowiednie warunki dla zdrowego snu? Jak wybrać odpowiedni materac oraz łóżka dla naszego nastolatka? Przyjrzyjmy się ofercie najlepszych materacy na rynku marki Hilding. Ciekawi? Zaczynamy!

Dlaczego materac dla nastolatka ma tak kluczowe znaczenie? 

Pewnego rodzaju ciekawostką może być fakt, że w czasie snu organizm wytwarza około 70-80% sematotropiny. Jest to hormon w organizmie każdego dziecka odpowiadający m.in. za prawidłowy wzrost. Podczas snu nasz organizm regeneruje się oraz odpoczywa. Co więcej, pomimo tego, że śpimy, nasz mózg przetwarza informacje i je zapamiętuje. Ale przejdźmy do konkretów.

Wyspane dziecko czy nastolatek świetnie radzi sobie w szkole, ma ochotę do zdobywania nowej wiedzy i różnorodnych aktywności fizycznych. Jeśli nastolatek źle sypią, mogą pojawiać się problemy z koncentracją, odpornością, przez co często choruje, a także pojawia się u niego nadmierny apetyt. Dlatego właśnie wybór materaca dla naszych podopiecznych ma tak ogromne znacznie. Marka Hilding oferuje produkty dla dzieci i młodzieży najwyżej jakości.

Materac dla starszych dzieci 

Pierwszy materac naszego dziecka towarzyszy mu mniej więcej do 5-6 roku życia. W pewnym momencie opiekunowie dochodzą do wniosku, że zarówno łóżko, jak i materac zaczynają robić się dla dziecka zbyt ciasne. Najlepszą inwestycją będzie zakup modelu materaca, który będzie pasował do standardowego, pojedynczego łóżka. Dlatego właśnie, należy zwrócić uwagę na materac 80×200 bądź 90×200. Dlaczego? Ponieważ taki materac będzie służył dziecku aż do osiągnięcia przez niego pełnej dorosłości. Modele materacy o długości 180cm czy 190cm wystarczą dziecku do ukończenia mniej więcej podstawówki, gdzie znów czeka nas wymiana łóżka i materaca.

Kiedy zdecydujemy się na konkretny rozmiar, należy pochylić się nad wypełnieniem materacy. Dla starszych dzieci czy nastolatków, dobrym wyborem będą materace piankowe oraz lateksowe marki Hilding. Dla dzieci od 9. roku życia, stających się powoli nastolatkami możemy już rozważyć zakup materaca sprężynowego. Wcześniej materace sprężynowe nie są zalecane, ponieważ waga dzieci jest zbyt niska, by wywołać na sprężynach w materacu odpowiedni nacisk. Materac sprężynowy renomowanego producenta Hilding, jest opcją doskonałą dla dzieci i młodzieży, które wielokrotnie podczas snu zmieniają pozycję lub uwielbiają skakać po łóżku i się na nim bawić. Należy także zwrócić uwagę na grubość wypełnienia. Dzieci do 12. roku życia mogą spać na materacach o grubości 10-11 cm, a starsze powinny mieć już grubsze wypełnienie.

Co więcej, materac dla dzieci i młodzieży powinien zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Młodsze dzieci bardzo często intensywnie pocą się w nocy czy na drzemkach. U nastolatków pojawia się “burza hormonów”, która skutkuje nadmierną potliwością. Niektóre z dostępnych modeli materacy Hilding posiadają praktyczne nacięcia ułatwiające odprowadzanie potu bądź taśmy wentylacyjne. Pokrowiec materaca powinien być zdejmowany, by łatwo można było go uprać. Bardzo ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem w materacach dla najmłodszych jest zastosowanie jonów srebra. Ich działania polega na neutralizacji bakterii, grzybów i pleśni, jak również wykazują działanie antystatycznie. Dzięki temu wkład materaca pozostaje higieniczny na długi czas. 

Mamo, jestem już nastolatkiem! 

Wkraczanie w wiek nastoletni naszych dzieci wiąże się ze sporą zmianą w wyglądzie i zachowaniu. Dzieci potrafią urosnąć nawet o 9-15 cm i znacząco przybrać na wadze. Nic dziwnego, skoro za parę lat będą już dorosłymi ludźmi. Dlatego właśnie najmniejszy materac dla nastolatka powinien mieć rozmiar 80×200. Materac musi współpracować z anatomią ciała. Miednica i ramiona nie mogą mieć zbyt dużego nacisku. Kręgosłup musi zachować odpowiednią krzywiznę. Dlatego właśnie kluczowa jest odpowiednia elastyczność punktowa w materacu. Odpowiednio dobrany materac (lateksowy, piankowy, hybrydowy czy sprężynowy) pozwala uniknąć poważnych wad postawy.

Dostępność materacy dla młodzieży

W związku w tym, że materac dla nastolatka odgrywa znaczącą rolę, wielu producentów ściga się w produkowaniu produktów spełniających najbardziej wyśrubowane wymagania. Materace marki Hilding to niekwestionowany lider. Warto przejrzeć ofertę materacy w bardzo dobrze zaopatrzonych sklepach, takich jak materacewroclaw.eu. Bardzo łatwo jest wówczas porównać nam funkcjonalność oraz ofertę cenową produktów. Do dzieła! 

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Obyczaje ślubne

Obyczaje ślubne mimo, że nie zmieniają się zbyt często to jednak można w nich zaobserwować pewne trendy. Sprawdź co takiego się zmienia w najważniejszych elementach ślubu oraz wesela. Suknie ślubne...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo