Ile jest punktów na egzaminie z angielskiego? Najwięcej spośród wszystkich przedmiotów

W czwartek 25 maja o godzinie 9.00 ponad pół miliona uczniów ostatnich klas podstawówki zmierzy się z egzaminem z języka angielskiego. Ten przedmiot od lat uchodzi za najłatwiejszy, ale to nie znaczy, że uczniowie nie obawiają się niektórych zadań. Szczególnie stresująca bywa część pisemna ze względu na limit słów. Ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty z angielskiego? Ile punktów za egzamin ósmoklasisty z angielskiego z części pisemnej?

Ile jest punktów na egzaminie z angielskiego?

Egzamin z języka obcego zamyka trzydniowy maraton egzaminacyjny w szkołach podstawowych. W tym roku ósmoklasiści przystąpią do niego w czwartek 25 maja o 9.00, a na rozwiązanie wszystkich zadań będą mieli łącznie 90 minut. Arkusz składa się z poleceń dotyczących czytania, słuchania oraz pisania. Łącznie można uzyskać 55 punktów za poprawne odpowiedzi do wszystkich zadań.

Biorąc pod uwagę, ile można zdobyć punktów na egzaminie ósmoklasisty z angielskiego maksymalnie, łatwo obliczyć, jak przekłada się to na procenty. Jeden punkt to 1,81%.

Uczniowie mogą wybrać jeden spośród języków nowożytnych (angielskie, hiszpański, niemiecki, francuski, rosyjski), który chcą zdawać na egzaminie. Istnieje jednak pewien warunek – trzeba wcześniej uczyć się tego języka na zajęciach w szkole.

Zobacz: Egzamin ósmoklasisty angielski – limit słów budzi niepokój uczniów. Czym grozi przekroczenie?

Ile punktów z angielskiego na egzaminie ósmoklasisty za część pisemną?

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego (i innych nowożytnych języków) uchodzi od lat za najprostszy. Co roku jednak szczególnie stresująca okazuje się część pisemna. Zazwyczaj uczniowie mają do napisania krótki e-mail, wpis na blogu czy wiadomość. O ile samo polecenie nie budzi wątpliwości, o tyle problem pojawia się z limitem słów. Praca powinna liczyć od 50 do 120 słów, a wielu zdających nie mieści się w tym przedziale i tworzy znacznie dłuższe wypowiedzi.

Co prawda, CKE nie wskazuje za to konkretnych konsekwencji, ale zaleca, aby trzymać się limitu. Niektórzy egzaminatorzy mogą bowiem przyjmować, że można przekroczyć górną granicę maksymalnie o 10%, czyli około 12-15 wyrazów.

Za część pisemną egzaminu można uzyskać w sumie aż 10 punktów, z czego za:

  • treść: od 0 do 4 pkt;
  • spójność i logika wypowiedzi: od 0 do 2 pkt;
  • zakres środków językowych: od 0 do 2 pkt;
  • poprawność środków językowych: od 0 do 2 pkt.

Sprawdź: Egzamin ósmoklasisty 2023 matematyka odpowiedzi. Oto poprawne rozwiązania! Sprawdź, ile zdobędziesz punktów!

Rodzice i uczniowie pytają o punkty egzamin ósmoklasisty 2023

Na ile punktów jest egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2023?

Maksymalnie 55 punktów.

Ile punktów jest na egzaminie 8-klasisty z angielskiego?

W sumie 55 punktów.

Egzamin ósmoklasisty 2023 angielski ile punktów za wypracowanie?

Maksymalnie 10 punktów.

Ile to jeden punkt na egzaminie z angielskiego?

1,81%.

Dodaj komentarz

Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo