Ile trwa matura z angielskiego 2023? Ilość czasu zależy od poziomu

Już we wtorek 8 maja o godzinie 9.00 uczniowie przystąpią do egzaminu z języka obcego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. W tym samym czasie równolegle odbywać się będą jednak tak naprawdę dwie matury – jedna w starej (od 2015), a druga w nowej formule. Nową maturę napiszą absolwenci czteroletnich liceów i będzie to pierwszy rocznik, który zmierzy się z tym wyzwaniem. Zmianie uległy niektóre wymagania, czy zmienił się też czas pisania? Ile trwa matura z angielskiego 2023?

Ile czasu trwa matura z angielskiego 2023?

Tegoroczne matury to ogromne wyzwanie logistyczne zarówno dla Ministerstwa Edukacji i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, jak i dla poszczególnych szkół. Ze względu na ostatnią reformę oświaty, która zlikwidowała gimnazja i przywróciła 8-letnie szkoły średnie, w tym roku jednocześnie maturę muszą napisać absolwenci 4-letnich liceów oraz 4-letnich techników. Pierwsi przystąpią już do nowych egzaminów, a drudzy zmierzą się z poprzednią formułą.

Aby zdać egzamin i otrzymać świadectwo dojrzałości, konieczne jest osiągnięcie co najmniej 30% z trzech przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym, w tym języka obcego nowożytnego (w formie pisemnej i ustnej). Co roku najczęściej wybieranym językiem jest angielski. Na poziomie podstawowym egzamin pisemny trwa 120 minut (zarówno w starej, jak i w nowej formule).

Zobacz: Harmonogram matur 2023. Do egzaminów pozostało już niewiele czasu

Matura z języka angielskiego – czas trwania 2023

Wielu uczniów zdaje język angielski również na poziomie rozszerzonym lub nawet dwujęzycznym, aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzony kierunek studiów. Egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym trwa 150 minut, a w przypadku poziomu rozszerzonego jest to 180 minut.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo