Numer matury – gdzie jest? Będzie potrzebny podczas rekrutacji na studia

Po ogłoszeniu wyników matur rozpoczyna się intensywny i stresujący czas dla wszystkich absolwentów, ponieważ startują rekrutacje na studia. Aby dostać się na wymarzoną uczelnię, należy dopełnić wszystkich formalności, czyli przede wszystkim dostarczyć odpowiednio dokumenty zarówno jak i drogą elektroniczną. Co roku pewien problem sprawia maturzystom odnalezienie numeru egzaminu. Gdzie jest numer matury na dokumencie?

Gdzie jest numer matury na świadectwie?

Termin ogłoszenia wyników matur to z pewnością jednym z najbardziej wyczekiwanych, ale jednocześnie najbardziej stresujących dni dla wszystkich absolwentów szkół średnich. Rezultaty egzaminów zadecydują o tym, czy uda im się dostać na wymarzone studia. Nic więc dziwnego, że towarzyszy temu zawsze bardzo wiele emocji. Po poznaniu wyników Rozpoczyna się kolejne wyzwanie, czyli przejście przez wszystkie procedury rekrutacyjne na dane uczelnie. Kiedy kandydaci mają już wybrane konkretne kierunki, muszę złożyć podanie i dostarczyć świadectwo maturalne. Najczęściej odbywa się to za pośrednictwem specjalnych systemów internetowych (IRK), aby usprawnić cały proces. W elektronicznym formularzu trzeba podać wszystkie swoje dane, a także wyniki matur i numer świadectwa maturalnego.

Numer matury znajduje się na świadectwie dojrzałości, które odbiera się w szkole w dniu ogłoszenia wyników. Można go odnaleźć na dole kartki tuż pod nazwą miejscowości, w której wydano dokument.

Zobacz: Do kiedy można odebrać wyniki matur w szkole? W przypadku niektórych uczniów czas ma ogromne znaczenie

Numer dokumentu matury

Numer dokumentu świadectwo maturalnego można znaleźć również po zalogowaniu się na swoje konto w systemie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Składa się on z litery oraz w ciągu cyfr. Numer będzie potrzebny podczas rejestrowania się w internetowych systemach rekrutacyjnych na poszczególne uczelnie.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo