Jak utrzymać czyste i zdrowe zęby dzięki Philips Sonicare?

Życie w biegu stało się powszechną praktyką wśród wielu ludzi. Szybko jedzą, szybko się ubierają i szybko wychodzą z domu. Znasz ten schemat? W pośpiechu wybierasz gorszej jakości jedzenie, mniej czasu spędzasz przed lustrem, a o swoim zdrowiu w ogóle nie masz czasu pomyśleć. Skoro absolutnie nic nie da się z tym pośpiechem zrobić, możesz przynajmniej ułatwić sobie nieco codzienność.

Jak dbać o higienę jamy ustnej?

Codziennie rano na pewno spędzasz kilka minut, pochylając się nad dokładnym wyczyszczeniem zębów. Dentyści zalecają 2-3 minuty intensywnego szczotkowania, żeby pozbyć się resztek i zapobiegać powstawaniu kamienia nazębnego. Efekty tego zabiegu bardzo ciężko sprawdzić od razu. Najczęściej niedokładne szczotkowanie skutkuje pojawianiem się drobnych zmian, które nieleczone potrafią wyrządzić sporo krzywdy. Bez wizyty u dentysty się nie obejdzie, a jak wiadomo, to masa straconego czasu. Co możesz zrobić, żeby ułatwić sobie poranną higienę jamy ustnej? 

Odpowiednia szczoteczka to podstawa

Dobór odpowiedniej szczoteczki jest niezwykle ważny w kontekście prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Zwykłą szczoteczką w ciągu 2-3 minut intensywnego szczotkowania nie jesteś w stanie wygenerować tylu ruchów, ile szczoteczka soniczna. To fizycznie niemożliwe. Warto zastanowić się nad wymianą swojej szczoteczki na soniczną, która nie dość, że przy niewielkim wysiłku, dokładnie wyczyści zęby, to jeszcze odmierzy czas tak, aby cały proces higieny jamy ustnej zajął dokładnie 2 minuty, czyli tyle ile zalecają dentyści. 

Jaką szczoteczkę wybrać?

W ostatnim czasie do szczoteczek sonicznych przekonuje się coraz więcej osób, dlatego producenci, widząc zainteresowanie, prześcigają się w coraz to wymyślniejszych modelach. Na co zwrócić uwagę, wybierając szczoteczkę? Przede wszystkim na markę, jaka za nią stoi. Philips jest producentem szczoteczek do zębów od ponad 20 lat, ich praktyka i wiedza teoretyczna jest ogromna, z największą dbałością wykonują każdy produkt. Szczoteczka do zębów powinna być wykonana z materiałów najwyższej jakości. 

Philips Sonicare to innowacyjna szczoteczka, która zdecydowanie usprawni proces mycia zębów. Ma wbudowany timer, który co 20 lub 30 sekund (w zależności od modelu) przypomni Ci o konieczności zmiany strony, a równo po dwóch minutach się wyłączy. Szczoteczka wykonuje ponad 62000 ruchów na minutę, doskonale czyszcząc przestrzenie międzyzębowe. Dzięki trzem trybom pracy łatwo przejdziesz ze zwykłej szczoteczki, na soniczną bez niepotrzebnego napięcia odczuwanego przy zbyt mocnym szorowaniu. Szczoteczka Philips Sonicare przypomni o konieczności wymiany końcówki, a na jednym ładowaniu wytrzymuje nawet do 14 dni! Do szczoteczki została stworzona specjalna aplikacja, która co tydzień przygotuje czytelny, spersonalizowany raport dotyczący sposobów szczotkowania, a dzięki wbudowanej funkcji mapy jamy ustnej, pokaże Ci, które miejsca zostały pominięte podczas szczotkowania. 

Philips Sonicare to doskonały wybór. Szczoteczka jest bardzo intuicyjna, tak naprawdę do Twoich zadań należy jedynie spokojne przesuwanie szczoteczki na kolejne obszary zębów. W aplikacji sprawdzisz, czy na pewno żadnego nie pominąłeś. Dbając o swoje zęby każdego dnia, wizyty u stomatologa ograniczysz jedynie do rutynowych przeglądów. 

Dodaj komentarz

Pierścionki zaręczynowe, Planowanie ślubu oraz wesela

Zmówiny vel zaręczyny – powrót do tradycji?

Każdy ślub, według starej tradycji, poprzedzać powinny oświadczyny i zaręczyny. Oczywiście jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie i żadne prawo (pisane czy nie pisane) tego nie nakazuje. Najczęściej...

Czytaj dalej →
Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Prezenty dla świadków

Jaki prezent zrobić świadkom na weselu?

Wesele to bardzo stresujący moment. Nie tylko młoda para ma dużo spraw na głowie, ale również i świadkowie wkładają mnóstwo swojej pracy, aby każdy element przyjęcia był jak najdokładniej dopracowany....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo