Mopy parowe – jak za ich pomocą zadbać o czystą i świeżą podłogę?

Utrzymanie podłogi w czystości często bywa karkołomnym zadaniem – zwłaszcza jeśli wśród domowników są dzieci lub zwierzęta. W takich sytuacjach częste czyszczenie powierzchni, to za mało – konieczna będzie również skuteczna dezynfekcja. Nie wiesz, jak zadbać o świeżą podłogę w taki sposób, by jej nie uszkodzić? Poznaj zalety mopów parowych i przekonaj się, że nie tylko efektywnie czyszczą, ale przede wszystkim – są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu.

Mop parowy – czym jest i jak działa? 

Maksymalnie funkcjonalny, skuteczny i łatwy w użytkowaniu – mop parowy, bo o nim mowa, to doskonała alternatywa dla klasycznych akcesoriów do mycia podłóg. Wyróżnia się przede wszystkim funkcjonalnością i dokładnością, które zawdzięcza innowacyjnej konstrukcji, obejmującej pojemnik na wodę, grzałkę i pompkę i działa po podłączeniu do prądu. Pod wpływem energii elektrycznej dochodzi do podgrzania znajdującej się w zbiorniku wody, a następnie – do wydzielenia pary wodnej przez pompkę, bezpośrednio do głowicy. 

Dobre mopy parowe powinny być wyposażone w duże głowice, pozwalające na jeszcze efektywniejsze sprzątanie i wymienne końcówki o różnym przeznaczeniu. Dzięki temu będziesz mógł czyścić nie tylko powierzchnie płaskie, ale także – szkło, płytki ceramiczne, dywany i tapicerki. 

Mop parowy – jak pozwala dbać o czystą podłogę?

Chociaż wielu właścicieli domów i mieszkań, zwłaszcza tych, którzy zdecydowali się na panele lub podłogi z naturalnego drewna, obawia się, że częste korzystanie z mopa parowego może okazać się zgubne w skutkach, okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Dzięki przemyślanej konstrukcji urządzenia i możliwości ustawienia poziomu wydzielania pary wodnej masz pełną kontrolę nad procesem czyszczenia. Dzięki temu na powierzchni nie gromadzi się nadmierna wilgoć, a podłoga, bez względu na to, z jakiego materiału została wykonana, jest bezpieczna. 

Mopy parowe – jakie mają zalety?

Pełna kontrola ilości wydzielanej pary, to nie jedyna zaleta mopów parowych. Urządzenia są doceniane przede wszystkim za:

  • brak konieczności używania chemicznych środków czyszczących. Mopy parowe myją powierzchnię, wykorzystując wyłącznie gorącą parę wodną. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz pewność, że podłoga jest doskonale czysta, a domownicy nie są narażeni na szkodliwe opary chemicznych płynów myjących. 
  • wysoką skuteczność czyszczenia. Wielu właścicieli domów i mieszkań obawia się, że mop parowy może okazać się nieskuteczny – przede wszystkim dlatego, że czyści, wykorzystując wyłącznie gorącą parę wodną. Tymczasem okazuje się, że urządzenie nie tylko skutecznie usuwa kurz i trudniejsze zanieczyszczenia, ale także – bakterie i zarazki! 
  • atesty dezynfekcji. Dobre mopy parowe to urządzenia idealne nie tylko do sprzątania! Mopy marki Ariete dodatkowo posiadają atesty dezynfekcji, co w praktyce oznacza, że podczas mycia usuwają 99,9% bakterii i zarazków, pozostawiając dosłownie doskonale czystą powierzchnię.
  • konstrukcję. Mopy parowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by sprzątanie było jeszcze bardziej komfortowe. Wystarczy napełnić pojemniczek i włączyć urządzenie do prądu – po to, by sprzątać w wygodnej pozycji stojącej. 
  • wymienne końcówki. Niewielkie akcesoria wymienne również stanowią zaletę mopów parowych i jednocześnie – decydują o ich funkcjonalności. Dzięki końcówkom o różnym przeznaczeniu, za pomocą jednego urządzenia możesz czyścić nie tylko podłogi, ale także – okna i powierzchnie szklane, płytki, tapicerki i dywany.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Przyjęcie zaręczynowe

Przyjęcia zaręczynowe są coraz bardziej popularne również w naszym kraju. Oczywiście moda na nie, jak i na połowę innych tradycji ślubnych przyszła do nas z zachodu. Same przyjęcia zaręczynowe nie...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo