Karta Dużej Rodziny: gdzie dostaniesz zniżki w 2019 r.? [aktualna LISTA PARTNERÓW programu]

Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek u kilkunastu tysięcy partnerów programu na terenie całej Polski. Dzięki niej rodziny wielodzietne mogą taniej zrobić zakupy spożywcze, iść do kina lub teatru oraz poruszać się komunikacją miejską. Jakie korzyści daje Karta Dużej Rodziny? Lista zniżek jest naprawdę imponująca!

Najważniejsze w poniższym artykule:
 • Karta jest przeznaczona dla rodzin, w których wychowuje się troje lub więcej dzieci. Rodzice dzieci mogą z niej korzystać dożywotnio, zaś one same do ukończenia 18 lat lub (jeśli się uczą) do 25 roku życia.
 • Karta Dużej Rodziny daje zniżki u kilkunastu tysięcy partnerów na terenie całej Polski.
 • W ramach programu możemy taniej korzystać z transportu miejskiego i kolei, płacić niższe opłaty w urzędach i nabywać zniżkowe bilety w instytucjach kulturalnych i sportowych.
 • Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek podczas zakupów środków spożywczych i przemysłowych w popularnych sklepach takich jak Carrefour czy Lidl.

Karta Dużej Rodziny 2019: zniżki dla rodzin wielodzietnych

Karta Dużej Rodziny jest wydawana rodzicom i dzieciom z rodzin wielodzietnych, czyli takich, w których wychowuje się co najmniej trójka dzieci. A jak zapewne wiecie lub jesteście w stanie sobie wyobrazić wyprawa do kina, na zakupy czy chociażby zakup biletów na autobus dla tak licznej gromadki jest sporym wyzwaniem dla portfela!

Partnerami programu są m.in. sklepy spożywcze, punkty usługowe, instytucje kulturalne, urzędy, ośrodki sportowe i turystyczne oraz przewoźnicy. Placówki, w których rodziny wielodzietne mogą otrzymać rabat oznaczone są naklejką z napisem: “Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

partnerzy karty dużej rodziny 2019
Źródło: obywatel.gov.pl

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny: partnerzy programu

Posiadając ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny możemy liczyć na zniżki w wielu sektorach. Jacy są najpopularniejsi partnerzy programu?

Karta Dużej Rodziny: Lidl

Lidl deklaruje, że rozumie duże potrzeby dużych rodzin i dlatego posiadacze Karty dla rodzin wielodzietnych robiąc zakupy otrzymają 10% zniżki na wybrane produkty. Obecnie rabat obejmuje:

 • warzywa i owoce,
 • pieczywo,
 • słoiczki dla dzieci Bobovita, Bebiprima, Hipp i Lupilu,
 • soki i napoje Solevita,
 • artykuły chemiczne marki W5,
 • kosmetyki marki Cień.

Jedynym warunkiem otrzymania zniżki jest okazanie Karty Dużej Rodziny. Warto wiedzieć, że 10% rabat nie sumuje się z innymi promocjami, którymi zostały objęte produkty.

Karta Dużej Rodziny: Carrefour

Klienci Carrefour posiadający KDR otrzymają 10% zniżki na zakupy niezależnie od dnia tygodnia (sieć zazwyczaj stosuje promocje dla konkretnych grup klientów w wybrane dni). Rabat ma formę e-Kuponu drukowanego w kasie, który można wykorzystać podczas kolejnych zakupów. W praktyce wartość bonu kształtuje się następująco:

 • e-Kupon na 5 zł przy zakupach na kwotę 50,00-99,99 zł,
 • e-Kupon na 10 zł przy zakupach na kwotę 100,00-149,99 zł,
 • e-Kupon na 15 zł przy zakupach na kwotę 150,00-199,99 zł,
 • e-Kupon na 20 zł przy zakupach na kwotę 200,00-249,99 zł,
 • e-Kupon na 25 zł przy zakupach na kwotę 250,00-299,99 zł,
 • e-Kupon na 30 zł przy zakupach na kwotę powyżej 300 zł.

Karta Dużej Rodziny: Biedronka

W przeciwieństwie do niemieckich dyskontów LIDL, partnerem Karty Dużej Rodziny nie została Biedronka. Portugalska sieć sklepów należąca do spółki akcyjnej Jerónimo Martins Polska (JMP) zamiast ogólnopolskiej karty ze zniżkami dla rodzi wielodzietnych proponuje swoją własną kartę “Moja Biedronka”. Czy coś się w tej kwestii zmieni? Jeśli tak się stanie, na pewno znajdziecie dyskonty w wyszukiwarce partnerów KDR.

Karta Dużej Rodziny: zniżki na prąd

Posiadając KDR możemy też liczyć na zniżki na energię. Oferują je m.in. Enea, Energa.

Karta Dużej Rodziny: Orlen

Partnerem KDR wydawanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jest także sieć paliw PKN Orlen, który posiadaczom Karty oferuje 8 gr rabatu na zakup standardowych paliw i 10 gr zniżki na VERVĘ. Rodziny wielodzietne otrzymają dodatkowo 20% zniżki na produkty ze Stop Cafe oraz na usługi myjni.

Pozostali partnerzy Karty Dużej Rodziny 2019:

Poza wymienionymi miejscami posiadacze KDR mogą otrzymać zniżki u tysięcy partnerów na terenie całego kraju. Wśród nich warto wymienić:

 • 50% zniżki na opłatę za wyrobienie paszportu dla ojca, matki, ojczyma lub macochy,
 • 75% zniżki na opłaty paszportowe dla dzieci,
 • 37% na bilety jednorazowe i 49% na bilety miesięczne wynoszą zniżki na przejazdy kolejowe dla rodziców, matki lub ojczyma dzieci z rodzin wielodzietnych,
 • 20% rabatu na bilety do kin sieci Helios. Zniżki obowiązują również przy zakupie popcornu i napojów z dystrybutora (30%),
 • zniżki na zakup biletów do teatrów i oper na terenie całego kraju,
 • 15% rabatu na usługi medyczne w Luxmedzie.

Pełna lista partnerów programu?

Sprawdź w wyszukiwarce partnerów KDR!

Rodzice pytają o Kartę Dużej Rodziny

Kto może się ubiegać o Kartę Dużej Rodziny?

KDR przysługuje rodzinom wielodzietnym, tj. takim, gdzie rodzice mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Kartę może otrzymać też macocha lub ojczym, a także rodzina zastępcza oraz rodzinne domu dziecka. Co ważne: Karta wydawana jest niezależnie od dochodu. Jedynym warunkiem jest to, że rodzice nie mogą być pozbawieni władzy rodzicielskiej ani nie może być ona ograniczona.

Na czym polegają zmiany w zasadach wydawania Karty Dużej Rodziny po 1 stycznia 2019?

Od tego dnia wniosek o Kartę Dużej Rodziny mogą złożyć także rodzice dorosłych już dzieci wychowywanych w rodzinach wielodzietnych. W tym wypadku Karta przysługuje jedynie rodzicom. Nie mogą korzystać z niej dzieci, chyba że posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.

Do kiedy można korzystać ze zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny?

Rodzice posiadający troje i więcej dzieci otrzymują kartę na zawsze, zaś ich dzieci do ukończenia 18 lat. Wyjątkiem są dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności, które otrzymują zniżki u partnerów karty przez cały czas, pod warunkiem posiadania orzeczenia o niepełnosprawności. Drugi wyjątek stanowią dorosłe dzieci, które nie ukończyły 25 lat i kontynuują naukę w szkole lub na studiach.

Kto honoruje kartę dużej rodziny?

Zniżki obejmują opłaty za transport publiczny, opłaty w urzędach oraz zniżki u licznych partnerów programu. Aktualną listę zniżek na 2019 można znaleźć tutaj. Każdy z partnerów programu zamieszcza informację „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Jak wypełnić wniosek o kartę dużej rodziny?

Przed złożeniem wniosku o Kartę Dużej Rodziny w urzędzie należy skontaktować się z urzędem gminy. Urzędnicy udzielą nam informacji, która z instytucji w danej gminie przyjmuje wnioski. W zalżej kolejności należy przygotować:

 • wniosek o wydanie karty,
 • oświadczenie o terminie ukończenia nauki,
 • oświadczenie o pozostawaniu w rodzinie zastępczej lub domu rodzinnym,
 • oświadczenie o posiadaniu pełnej władzy rodzicielskiej,
 • informacja o tym, kto może korzystać z elektronicznej wersji karty.

Pełna lista wniosków wraz z instrukcją, jak wypełnić wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny 2019 można znaleźć tutaj.

Wniosek można wysłać również w formie elektronicznej korzystając z portalu Emp@tia.

Jak działa aplikacja i mobilna Karta Dużej Rodziny?

By korzystać z Karty w wersji mobilnej, wystarczy ściągnąć aplikację mKDR. Dzięki niej nie musimy mieć zawsze karty przy sobie – wystarczy, że wyświetlimy ją na ekranie telefonu. Geolokalizacja pozwoli nam też z łatwości wyszukać partnerów Karty Dużej Rodziny znajdujących się w naszej okolicy. Mając aplikację mKDR możemy też stworzyć listę ulubionych partnerów programu.

Źródło: obywatel.gov.pl

Mobilna wersja Karty Dużej Rodziny zawiera te same dane, co karta plastikowa.

Jakie dane zawiera i jak wygląda plastikowa karta umożliwiająca korzystanie ze zniżek dla rodzin wielodzietnych?

Na karcie znajduje się:

 • imię, nazwisko i PESEL właściciela,
 • numer i data ważności Karty,
 • skrót KDR (Karta Dużej Rodziny) napisany alfabetem Braille’a,
 • zabezpieczenia przed podrobieniem.

Karta ma wymiar karty kredytowej tj. 54 x 85,6 mm.

Źródło: obywatel.gov.pl
Źródło: obywatel.gov.pl

Ile kosztuje wydanie Karty Dużej Rodziny?

Wyrobienie Karty jest bezpłatne, ale trzeba zapłacić za jej duplikat, który kosztuje 9,40 zł.

Inaczej sytuacja wygląda, gdy chcemy wyrobić Kartę mobilną. Wówczas nie płacimy nic jedynie wtedy, gdy wniosek o plastikową Kartę był złożony przed 1 stycznia 2019 r. W przypadku wniosków złożonych po tej dacie, wnioskując o kartę mobilną musimy uiścić opłatę w wysokości 9,21 zł.

Źródła:

Dodaj komentarz

Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Olej Kokosowy dla niemowląt i nie tylko

Legendy o Oleju Kokosowym Olej Kokosowy jest tak popularny, że doczekał się serii memów na swój temat. Pod niemalże każdym pytaniem w internecie o specyfiki do włosów, skóry i paznokci...

Czytaj dalej →
Świadkowie

Rola świadków na weselu

Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general