Eliksir młodości to nie mit. Te 3 kosmetyki cofają skutki starzenia. Skóra jędrna i wygładzona

Starzenie się skóry to naturalny proces, na który wpływa jednak kilka czynników, takich jak tryb życia, dieta, ekspozycja na słońce czy odpowiednia pielęgnacja. Z upływem lat skóra staje się cieńsza, sucha i mniej elastyczna, zaczynają pojawiać się zmarszczki. Proces starzenia skóry można jednak nieco opóźnić, a nawet cofnąć. Pomogą w tym te trzy kosmetyki.

Starzenie się skóry związane jest ze spowolnieniem jej metabolizmu. Zazwyczaj pierwsze oznaki tego procesu widoczne są już u kobiet w wieku około 25-30 lat. Z biegiem czasu struktura i kolor skóry ulegają pogorszeniu. Skóra staje się cienka, sucha oraz podatna na podrażnienia i przebarwienia. Jest ona zdecydowanie mniej świetlista i elastyczna. Aby spowolnić proces starzenia się skóry, warto zadbać o odpowiednią dietę. Należy również ograniczyć spożywanie alkoholu i unikać palenia tytoniu. Niekorzystny wpływ na skórę mają również promieniowanie UV oraz stres. Zbawienny wpływ na kondycję skóry ma również odpowiednia pielęgnacja. Te trzy kosmetyk działają niczym eliksir młodości.

Sprawdź: Te fryzury są absolutnie passé i postarzają! Unikaj fryzur, które dodają lat

Te kosmetyki odmładzają. Włącz je do pielęgnacji

Dla wielu osób zaskoczeniem może okazać się fakt, że odmładzające właściwości wykazuje zwykły krem z filtrem. Jego stosowanie zapobiega szkodliwemu działaniu promieni słonecznych, a dzięki temu powstawaniu zmarszczek i przebarwień. Badania dowodzą, że stosowanie kremu z filtrem może również cofnąć niektóre zmiany i skutecznie zmniejszyć widoczność zmarszczek. Ten produkt to zdecydowana podstawa w pielęgnacji twarzy. Należy aplikować go po oczyszczeniu twarzy, około 30 minut przed wyjściem na zewnątrz. Kremu z filtrem powinno się używać przez cały rok, a nie tylko latem.

Sprawdź: Ten owoc znad Bałtyku to skarb dla zdrowia i urody. Nawilża skórę i spowalnia jej starzenie

Do pielęgnacji warto również włączyć retinol, który jest jednym z najskuteczniejszych i najlepiej przebadanych składników przeciwstarzeniowych. Pobudza on produkcję kolagenu w skórze i poprawia cykl odnowy komórkowej. Stosowanie retinolu sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i pełna blasku. Retinol może również skutecznie wygładzić zmarszczki.

Efekt liftingujący ma również glutation, który przyczynia się do regeneracji komórek. Jego stosowanie może zmniejszyć widoczność zmarszczek i poprawić elastyczność skóry. Glutation pomaga również w likwidowaniu przebarwień i plam starczych.

Sprawdź: Wysypka po kąpieli w jeziorze? Nawracające problemy po kontakcie z wodą skórne mogą świadczyć o alergii!

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo