4 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na czwartą rocznicę ślubu

Jeśli zbliżacie się do następnej, czwartej już rocznicy ślubu – gratulacje! Życzymy wam dużo szczęścia i kolejnych niezapomnianych momentów. Można wam pozazdrościć, ponieważ jest to bez wątpienia wspaniały okres w życiu. Zapewne zdążyliście już doskonale poznać się nawzajem i związać jak nigdy wcześniej, a jednocześnie jest to na tyle wczesny etap, że wasza miłość będzie się jeszcze rozwijać. Dlatego nie powinna nikogo dziwić nazwa, którą określana jest 4 rocznica ślubu.

4 rocznica ślubu – znaczenie

Na ten dzień mówi się, że jest to rocznica kwiatowa lub owocowa. Skąd to się wzięło? Powód jest prosty: po spędzeniu ze sobą czterech lat jako małżeństwo, wasz związek najprawdopodobniej jest w rozkwicie. Niejedna para właśnie wtedy decyduje się na kolejne kroki w ich związku, takie jak budowa domu czy zakup mieszkania, staranie się o dziecko (pierwsze lub kolejne), adopcja zwierzęcia, np. psa. Nieważne zresztą, co dzieje się w codziennym życiu – najważniejsze jest przecież to, co do siebie czujecie. Jeśli małżeństwo po czterech latach rozkwita jak kwiat, to wasz dzień! Postarajcie się spędzić go jak najlepiej.

Czwarta rocznica ślubu – jak się nazywa

„Rocznica kwiatowa” i „rocznica owocowa” to nazwy tak samo popularne i dopuszczane, można spokojnie więc wybrać i używać tę, która bardziej nam odpowiada. Ich znaczenie też przecież właściwie się nie różni – chodzi tutaj przecież o rozkwit, dojrzewanie, czas świetności – a to pasuje tak samo do kwiatów, jak i do owoców. Co ciekawe, to nazewnictwo przyszło do nas ze Stanów Zjednoczonych. W innych miejscach na świecie czwarta rocznica ślubu może mieć inne znaczenie, na przykład w Wielkiej Brytanii tradycyjnie mówiło się na nią „lniana” lub „jedwabna”. To oczywiście nieprzypadkowa nazwa: len i jedwab to trwałe, silne materiały, a obchodzenie lnianej czy jedwabnej rocznicy oznacza, że nasze małżeństwo rośnie w siłę.

4 rocznica ślubu – prezent

Jesteś osobą, dla której ważne są tradycja i symbolika? Chcesz wymyślić dla swojej drugiej połówki prezent, który oddaje znaczenie czwartej rocznicy zawarcia małżeństwa? Nic prostszego! Istnieje wiele interesujących pomysłów, które nawiązują do znaczenia tego dnia i którymi na pewno sprawisz przyjemność swojej małżonce lub swojemu małżonkowi!

Oczywiście, w tym wypadku możemy potraktować temat jak najbardziej dosłownie. Kwiaty? Kosz owoców? A może drzewko do posadzenia na balkonie czy w ogródku? Wszystko, co bezpośrednio nawiązuje do nazewnictwa – czyli do rocznicy kwiatowej czy też owocowej – jest jak najbardziej dobrym pomysłem. To podarunki nie tylko uniwersalne (bądźmy szczerzy: czy komuś kiedykolwiek znudziło się dostawanie kwiatów?), ale także w pełni oddające znaczenie rocznicy oraz radość, która z niej płynie.

Jeśli myślimy o biżuterii, warto pamiętać, że typowym dla czwartej rocznicy ślubu kolorem jest niebieski, a kamieniem – niebieski topaz lub niebieska cyrkonia. Jeśli więc wybierzemy coś, co wpasowuje się te kryteria, nasza druga połówka na pewno już zawsze, bez zastanowienia skojarzy ten prezent z właśnie tym dniem.

Oczywiście, czasami najlepszym podarunkiem jest po prostu spędzenie czasu z drugą osobą. Szczególnie, jeśli przez przytłoczenie codziennymi sprawami od dawna nie mieliście czasu lub energii na wyjście na prawdziwą randkę, co przecież zdarza się wielu parom. W tym przypadku również możemy pozostać w klimacie kwiatów, owoców i rozkwitu – wspólny piknik, spacer do ogrodu botanicznego, wycieczka na pole lawendy lub po prostu dzień spędzony w parku czy w lesie? Wszystko zależy jedynie od waszej wyobraźni i pomysłowości. Oczywiście, nikt nie zna was tak dobrze, jak wy siebie nawzajem. Pomyśl o tym, co twoja żona lub mąż najbardziej lubi i co sprawi jej lub jemu największą radość. Nikt nie wymyśli prezentu dla tej osoby lepiej, niż ty.

Kwiatowa rocznica – jakie to gody ślubne

Nie bójcie się podzielić ze znajomymi i rodziną wieściami, że w tym roku obchodzicie „kwiatowe gody”. Wszyscy wiedzą, że wyjątkowa jest pierwsza, piąta czy pięćdziesiąta rocznica ślubu oraz że te dni mają swoje nazwy i zwyczaje. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że w ten sposób można świętować co roku. A przecież to tylko więcej powodu do celebracji, radości i umacniania naszych więzi! Być może to ktoś z naszych przyjaciół jako następny będzie obchodził owocową rocznicę?

4 rocznica ślubu – życzenia

Jeśli masz trochę czasu, postaraj się o oryginalne rocznicowe życzenia dla swojej drugiej połówki. Pomyśl o tym, co najbardziej w niej kochasz, cenisz i co jeszcze chcecie razem przeżyć – a potem ubierz to w słowa. Internetowe rymowanki coraz bardziej wychodzą już z mody, większość osób woli usłyszeć lub przeczytać coś prostszego, ale bardziej osobistego niż wierszyki wysyłane na zasadzie kopiuj-wklej. Nie musisz pisać poezji ani długiego listu, najważniejsze, żeby w życzeniach było coś, co sprawi, że życzenia będą brzmiały tak, jakby były tylko i wyłącznie dla was. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo