Mieszkania dla młodych małżeństw w Krakowie – jakie dzielnice wybrać?

Wybór odpowiedniego mieszkania przez młode małżeństwo może przypieczętować wspaniały związek. Jednak warto pamiętać o tym, że wybrane mieszkanie może być miejscem, w którym spędzimy resztę naszego życia. Właśnie dlatego ta decyzja powinna być odpowiednio przemyślana. Często wybór młodych małżeństw pada na Kraków – dlaczego? Stolica małopolski jest drugim co do wielkości miastem w Polsce, cechuje się rozwiniętą infrastrukturą i wieloma interesującymi miejscami pracy. W jakich dzielnicach warto szukać mieszkania w Krakowie idealnego dla młodego małżeństwa?

Mieszkanie w Krakowie dla pary — jakie kryteria wziąć pod uwagę?

Aby wybrać mieszkanie idealne, należy rozważyć kilka podstawowych kryteriów, które pozwolą na znalezienie mieszkania idealnego. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Miejsce parkingowe — jeśli posiadacie samochód, to warto rozważyć mieszkanie z opcją garażu podziemnego lub miejscem do parkowania przed budynkiem.
  • Wielkość mieszkania — nie wszystkie młode pary planują powiększenie rodziny, ale wybierając mieszkanie, warto myśleć o przyszłości, nawet tej odległej.
  • Dzielnica Krakowa — wybór odpowiedniej części miasta jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru mieszkania. W Krakowie jest kilkanaście dzielnic, dlatego warto naprawdę rozważyć swoje potrzeby.
  • Dojazd do pracy — w wielu firmach praca zdalna jest rozwiązaniem tymczasowym, w niektórych miejscach pracy obowiązuje również model hybrydowy, szczególnie dlatego warto ocenić nasz potencjalny czas dojazdu do aktualnej pracy.

Jaka dzielnica Krakowa będzie idealna dla młodego małżeństwa?

Nowe mieszkania w Krakowie powstają głównie na obrzeżach miasta, w jego zewnętrznych dzielnicach. Tego typu rozwiązanie jest idealne dla par, które cenią sobie spokój i bliskość natury. Nowe osiedla w Krakowie są również świetnie skomunikowane z resztą miasta dzięki komunikacji miejskiej i odpowiednio rozbudowanej infrastrukturze. Do polecanych dla młodych małżeństw dzielnic należą Bronowice, Prądnik Czerwony, Dębniki, Wola Justowska. Pod uwagę warto też wziąć dzielnice podmiejskie — gminy graniczące z Krakowem, mowa o Zielonkach, Modlniczce, Mogilanach. Każda z wymienionych dzielnic charakteryzuje się innym rodzajem mieszkań.

Bronowice to wyjątkowo zielona dzielnica, świetnie skomunikowana z centrum miasta, pełna wybiegów dla czworonogów, lokalnych piekarni i sklepów. Dębniki i Wola Justowska to jedne ze zdecydowanie bardziej luksusowych dzielnic w mieście, można znaleźć tu sporo zieleni i lokalnych knajpek. Prądnik Czerwony jest za to dobrze skomunikowany z większością dużych firm, korporacji znajdujących się w Krakowie. Podkrakowskie dzielnice stanowią za to samowystarczalne minimiasteczka, które również są świetnie skomunikowane z miastem.

Nowe mieszkania w Krakowie — o czym jeszcze warto pamiętać?

Z pewnością należy przemyśleć zakup mieszkania co najmniej kilkukrotnie — efekty tej decyzji mogą towarzyszyć nam przez naprawdę długi czas. Nowe mieszkania w Krakowie mogą znacząco różnić się od siebie cenowo — z pewnością im bliżej centrum, tym wyższa kwota za metr kwadratowy. Do ceny zakupu mieszkania należy doliczyć również wykup ewentualnego miejsca parkingowego. Warto zwrócić również uwagę na ewentualny balkon lub ogródek — może okazać się przydatny zwłaszcza w upalne, słoneczne dni, kiedy będziemy chcieli spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo