Nie szczepisz dziecka? Nie dostaniesz 500 Plus!

Liczba rodziców, którzy odmawiają szczepienia swoich dzieci rośnie w ogromnym tempie, a wszelkie związane z tym kwestie coraz częściej są szeroko dyskutowane. Również w kontekście rządowego Programu 500 Plus…

depositphotos.com

Odebrać 500 Plus antyszczepionkowcom?

Ten pomysł nie jest zupełnie nowy. W ubiegłym roku list w tej sprawie wystosował do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej radny z Krakowa Łukasz Wantuch. Radny argumentował, że odebranie świadczenie 500 Plus mogłoby stać się orężem w walce z ruchem antyszczepionkowym. Proponował, by do składanego co roku wniosku o 500 Plus była dołączona książeczka szczepień. Jego postulat poparła m.in. posłanka PO Lidia Gądek.

O postulacie odebrania 500 Plus antyszczepionkowcom przypomniał polski youtuber Karol Paciorek. Stwierdził, że nieszczepione dzieci stwarzają zagrożenie dla pozostałych osób w ich otoczeniu.

– Rodzice powinni móc czuć się bezpiecznie wiedząc, że w przedszkolu, do którego chodzą jego dzieci, inne maluchy też były szczepione. I nie chodzi tu tylko o dzieci, ale o nas wszystkich – uzasadniał – Każde prawa mają swoje granice. Równie dobrze moglibyśmy uznać, że rodzice mają prawo urwać swojemu dziecku głowę. A tu chodzi przecież również o kwestię odpowiedzialności wobec innych – odparł, zapytany o kwestie wolności wyboru rodziców odnośnie szczepień.


Sprawdź także:


Przedstawiciele rządu odpowiadają: pomysł odebrania 500 Plus jest niedorzeczny!

Na reakcję rządzących nie trzeba było długo czekać. Anna Kwiecień, poseł PiS zasiadająca w sejmowej komisji zdrowia słowa youtubera odbiera jako żart i “pomysł z kosmosu”. Tym bardziej, że jak mówi, temat niechęci rodziców do szczepień pojawia się coraz częściej i zdaniem posłanki PiS należy go traktować poważnie.

– Osobiście uważam, że dzieci należy szczepić. Z drugiej strony czytając kolejne opracowania naukowe, coraz poważniej zastanawiam się, czy nie powinniśmy wrócić do wcześniejszych modeli szczepionek. Naukowcy faktycznie doszukują się różnych perturbacji w szczepionkach zawierających po trzy szczepy. Nasze pokolenie było szczepione pojedynczymi szczepionkami i wydaje się, że były one lepiej tolerowane przez organizm.

Posłanka Kwiecień nie jest osamotniona. W podobnym tonie wypowiada się lider PSL Władysław Kosiniak Kamysz, który w rozmowie z wp.pl stwierdza:

Cały czas głęboko wierzę, że to świadczenie socjalne trafia pośrednio do polskich dzieci. W takim razie nie karzmy ich za błędy rodziców.

A jakie jest Wasze zdanie? Należy odebrać 500 Plus osobom, które nie szczepią dzieci? A może każdy ma prawo decydować o tym, czy jego dziecko zostanie zaszczepione?

Dodaj komentarz

3 komentarzy: Nie szczepisz dziecka? Nie dostaniesz 500 Plus!

 1. I to jest genialny pomysł. Logiczne argumenty do idiotow nie docierają to może zmadrzeją jak im się kasę zabierze. Jak można nie szczepić dziecka. W głowie się nie miesci, że w dzisiejszych czasach ludzie są tak głupi i dają się ponieść durnym i tak strasznie niebezpiecznym propagandom.

  • Dla mnie to skandal szantażowanie rodziców broniących własne dzieci przed mafią szczepionkową w Polsce. Ci co w temacie są, to wiedzą,że szczepionki szkodzą,szpitale neurologiczne i dla dzieci mają tysiące ich ofiar choć o tym się nie mówi i nie pisze Polecam książkę pt. “Szczepienia- niebezpiecznie ukrywane fakty” i te linki..
   [Zobacz stronę]
   [Zobacz stronę]
   [Zobacz stronę]
   .facebook.com/notes/ogólnopolskie-stowarzyszenie-wiedzy-o-szczepieniach-stop-nop/szczepionka-przeciw-hpv-poznaj-fakty-zanim-zaszczepisz/59968. Pytam więc po co mamy starać sie o wiekszą liczbę dzieci a po szczepionce wiele z nich zostanie kalekami a nawet umrze!

   • karolina karola Dodane ponad rok temu,

    Ja jestem za tym by przepis wszedł. Nie rozumiem jak można nie szczepić… Ja szczepiłam na wszystko co się dało, od tych na NFZ typu pełnokomórkowa DTP na tężec błonice i krztusiec jak i te prywatne Chce by moje dzieci były zabezpieczone pod każdym kątem i wkurza mnie że inne dzieci niosą ryzyko chorób bo rodzice naczytali się jakiś głupot na necie.

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo